Blevice 0:3 Olovnice

Čtyřměsíční zimní přestávka je minulostí. "ŽELVA" využila 131 dní dlouhou přestávku bez mistrovského utkání po svém a kromě patřičného odpočinku během listopadu a prosince vyrazila na konci ledna na zimní soustředění do Jizerských hor. V rámci soustředění v Kořenově jsme v sobotu 28. ledna sehráli první přátelský zápas proti TJ DESNÁ (2:5), která hraje tamní I. B třídu. V únoru a březnu poté následovaly další čtyři duely proti vesměs okresním týmům z Mělnicka a Kladenska. 12. února se nám na umělé trávě v Neratovicích povedlo získat opět po roce skalp týmu SOKOL ZÁLEZLICE (vloni 3:2, letos 4:2), první březnovou neděli jsme následně dokázali přehrát na umělé trávě ve Velvarech celek AFK VRAŇANY (6:3). Týden nato jsme v posledním přáteláčku na stejné umělce podlehli výborně fyzicky připravenému týmu AFK VELTRUSY (0:1), byť velkým paradoxem bylo, že se papírově mělo jednat o "nejhratelnějšího" protivníka z celé přípravy (III. třída, okres Mělník). Jako ostrou generálku na jaro jsme si na neutrální půdu do Kolče na trávu pozvali okresního nováčka SOKOL HRDLÍV a po loňské divoké remíze 4:4 u nás v "ŽELVA ARÉNĚ" se i tentokrát strhla přestřelka se šťastným koncem pro náš mančaft 4:3 (z 0:2 na 2:2, 2:3, 4:3). Nejlepším střelcem v přípravných utkáních byl Petr PUTZ se 6 góly, následovali Ondřej HAJNÝ a Matěj VORLÍČEK, kteří oba shodně zaznamenali 3 góly. Dvě trefy si připsal Jan PERGLER a po jednom zásahu přidali Dominik CVRČEK a František NOVÁK. Celkové skóre z 5 přátelských duelů je 16:14, avšak velkým problémem i vzhledem do jarní části sezóny je docházka některých našich hráčů na tréninkové jednotky, přáteláky. Naprostou většinu utkání jsme odehráli v 11-ti až 13-ti lidech, což vzhledem ke kapacitě maximálně možných 5 střídání při mistrákách je oproti podzimu (někdy nás chodilo 18, 19) zarážející. Na závěr ještě dodejme 3 zajímavosti ze světa "ŽELVY." První z nich je návrat, přestup našeho odchovance ONDŘEJE SUCHÁNKA po pěti letech strávených v týmu Slavoj Zvoleněves, ve kterém mimo jiné v loňském roce spolu s trenérem Václavem Doksanským dovedl spojený tým SK Zichovec/Slavoj Zvoleněves k triumfu v OP dorostu! Druhým výrazným momentem je aktuální realizace závlahy v naší "ŽELVA ARÉNĚ," díky které už náš kapitán FN3 nebude muset vstávat každý den v brzkých ranních hodinách, aby dopřál nějakou tu kapku vody našemu jinak skvostnému, aktuálně trochu zpráskanému zelenému trávníku. Posledním bodem, který by bylo dobré zmínit, je naše přihláška do soutěže "NEJLEPŠÍ FOTBALOVÁ ADRESA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI," kterou podal náš vedoucí mužstva a kronikář Marek Suchánek. Do soutěže se přihlásilo jen 10 klubů z našeho kraje: SK SPARTAK PŘÍBRAM (Krajský přebor), FK BOHEMIA PODĚBRADY (I. A, sk. B), FK DOBROVICE (Divize C), FC MĚLNÍK (I. B, sk. B), SPARTA KUTNÁ HORA (Krajský přebor), TJ SOKOL OLOVNICE (III. tř., sk. B), SK POLABAN NYMBURK (I. A, sk. B), FK NERATOVICE-BYŠKOVICE (Divize B), TJ PÁTEK (I. B, sk. C), MNICHOVOHRADIŠŤSKÝ SK (Krajský přebor). Anketa má dvě kola. Během jarní části sezóny vyberou fanoušci v hlasování vítěze v jednotlivých krajích, kteří postoupí do podzimního celostátního finále. Regionální ankety odstartují na webech Deníků 1. dubna 2023 v 0:01 a skončí 31. května 2023 v 23:59. Hlasování je omezeno na uživatele Deníku (kvůli ověření je nutný bezplatný uživatelský účet, do něhož se zaregistrujete na adrese  https://ucet.vlmedia.cz ). Každý uživatel může na lokálních webech Deníku hlasovat, kolikrát chce. Rozhodne to, kdo zaktivizuje nejvíce loajálních fanoušků. JARO 2023 aneb ceny pro vítěze krajského kola jsou exkluzivní dodávka piva pro celý tým a jeho fanoušky, 1x originální dres české fotbalové reprezentace (s podpisy hráčů/bez podpisů hráčů). PODZIM 2023 aneb ceny pro vítěze celostátního kola jsou exkluzivní dodávka piva pro celý tým a jeho fanoušky, vstupenky na vybraný domácí zápas české fotbalové reprezentace, vstupenky do aquaparku a saunového světa v Aquapalace Praha. A nyní už zpět k fotbalu, kdy nás los 17. kola (logiku v tom, prosím, nehledejte), pořadí kol 17., 18., 19. ... a nakonec 26., 15., 16., 14., zavedl do sousedních Blevic.

Na měkkém a místy trhajicím se hřišti jsme naposledy dokázali vyhrát před dlouhými 15 lety! Od té doby jsme zde nastoupili pětkrát a hned ve čtyřech případech jsme odjeli domů poraženi (0:3, 1:1, 1:2, 3:5, 3:4). Na první kloudnou akci, šanci si zhruba 80 diváků muselo počkat do 12. minuty, kdy z přímého volného kopu vypálil Putz, ale domácí brankář a kapitán Horsica míč bez problémů lapil do koše. Blevičtí poprvé zahrozili v 19. minutě hry, když z hranice šestnáctky vystřelil ve formě hrající Václav Hansl (na podzim 6 branek), avšak Prosický proti jeho ráně zasahovat nemusel. Minutu nato roztleskal všechny přítomné diváky ostrý projektil z kopačky Petra Putze, který pohotovým skokem k tyči dokázal vyrazit na roh Horsica. Náš optický tlak vyvrcholil během následujících pěti minut utěšenou střelou beka Karlovského mimo zařízení, spoluprácí Putze se zakončujícím Vorlíčkem těsně vedle pravé tyče blevické svatyně, neuznaným gólem Putzika pro útočný faul na domácího brankáře a nepřesnou střelou z otočky v podání Ondry Hajného. Domácí se spoléhali především na standardní situace a po jedné z nich ze 34. minuty mohl otevřít skóre Radek Šerák, ale jeho hlavička po rohovém kopu se naštěstí mezi tři tyče nevešla. První dějství se kvapem blížilo ke svému konci a nám se stále nedařilo dát branku, neboť střele Putze ze 37. minuty chyběla potřebná razance a pokusu "Mártyho" z trestňáku pro změnu směr, když se kulatý nesmysl zatřepotal pouze v ochranné síti. Ve 44. minutě se nám po autovém vhazování na půlce soupeře dobře podařilo zrychlit hru a Petr Putz následně svou individuální akci zakončil přesnou střelou k tyči - 0:1. Po poločasové přestávce se nám povedl skvělý vstup do druhého dějství, když jsme dvěma krásnými brankami Matěje Vorlíčka dokázali rozhodnout dnešní derby. Ve 47. minutě našemu fantomovi přesně nabil Dominik Cvrček a Mates po anglickém stylu dostal merunu za záda domácího gólmana - 0:2. 59. minuta zlomila tento zápas definitivně, to si náš srdcař pěkně narazil míč s Péťou Putzem, a poté vymetl všechny pavouky v blevické chatě - 0:3! Z dalšího průběhu derby těžko vybírat nějaké šance, akce, neboť se hrálo spíše ve stylu MMA zákroků. Z fotbalových momentů proto vybíráme v 66. minutě pěknou pobídku Nováka do ulice Putzovi, ten však nechal vyniknout jen Horsicu a za zmínku stojí i Putzova střela po odskoku mimo zařízení z 83. minuty. Spíš urputný boj než fotbal pak podtrhla 85. minuta, ve které rozhodčí Kalík správně nařídil pokutový kop pro domácí, ale Martin Pohořal z penaltového puntíku na Jardu Prosického tváří v tvář nevyzrál, a tak jsme ke třem bodům přidali i páté čisté konto v tomto soutěžním ročníku!

DÁREK OD BLEVIC - BÁSNIČKA DO ŠATNY

"JESTLI JSI TO NEVĚDĚL, TEĎ UŽ TO VÍŠ, DNESKA K NÁM ZAVÍTÁ ŽELVIČKA TÝM.

ČERVENÁ, BÍLÁ SLÁVKA TO NENÍ. NA DRESECH 3 RYBY MALTÉZSKÝ KŘÍŽ.

ŽELVA JE VE ZNAKU, TO UŽ SE VÍ PŘIJELA OLOVNICE TÝM. BLEVICKÝ ODDÍL NENÍ TAK VELKÝ, HŘIŠTĚ MÁ ROZMĚRY O TROCHU MENŠÍ.

LIGOVÉ HRÁČE TU NEMÁME, NA HŘIŠTI VŠECHNY SVÉ SÍLY NECHÁME. ZELENÉ DRESY NEJSOU TAK HEZKÉ, ZPOCENÉ BUDOU PO BITVĚ PĚKNĚ.

22 BODŮ ROZDÍL JE VELKÝ, NĚCO SNAD SMAŽEME TO NENÍ MOŽNÝ. AŽ NÁM TO UTKÁNÍ KONEČNĚ SKONČÍ, POPŘEJEM SOUPEŘI V OKRESE ŠTĚSTÍ."

Sokol Blevice - Sokol Olovnice 0:3 (0:1)