Černuc B 0:2 Olovnice

Po čtrnáctidenním půstu od fotbalu jsme se netradičně v sobotu vydali na horkou půdu do Černuce, kde jsme se střetli se značně posílenou místní rezervou. Vitkorka rozdává v domácím prostředí body jen zřídka, a když připočteme naše absence rozdílových útočníků Vorlíčka (dlouhodobé zranění) se Štoflem (tenisový mač), bylo nám jasné, že to proti přeborovým hráčům Čechovskému a spol. budeme muset hrát ze zabezpečené obrany. Tomu také odpovídal úvod zápasu, ve kterém zaujal jen trestný kop Potluky ze 6. minuty mimo bránu a šance Dominika Čermáka z minuty 17., kdy náš forward po přihrávce Michala Ocáska v první tutovce utkání napálil míč jen do dobře postaveného gólmana Viktorina. Ve 25. minutě o sobě dal vědět nejlepší střelec Viktorie Černuc Jakub Čechovský (24 gólů za béčko + 10 gólů za áčko), Prosický si však s jeho zakončením dokázal poradit. Po třiceti minutách hry jsme rozehrávali dvě identické standardky z poloviny hřiště, přičemž pokaždé hráli hlavní roli stoper Martin Nídr a zakončující středopolař Vítězslav Ocásek. V prvním případě balón proletěl do zámezí, ve druhém Ocásek hlavičkoval o nějaký ten metr vedle štrekovaného. Tou dobou už se na place objevil i náš pracovně vytížený obránce Jakub Staněk a Dominik Cvrček se tak mohl vrátit zpět na svůj tradiční post - kraj zálohy. 37. minuta přinesla pěknou střelu Nowaka ze střední vzdálenosti a pohotový zákrok Prosického, minutu nato pro změnu na druhé straně hřiště zakončoval po dalším parádním pasu Nídra za obranu Čermák a meruna prolétla pár čísel od pravé tyče černucké brány. Vyrovnaný první poločas nabídnul ještě dva důležité okamžiky, ve 42. minutě jsme nezachytili rychle rozehranou standardku domácích, po které skóroval z těsného ofsajdu Marcel Marcin. Gól tak neplatil, ale mnohem hůře nám bylo před odchodem do kabin, kdy Dominik Čermák na hranici sebeobětování šel do souboje s Nowakem na půlce hřiště, při snaze odehrát míč si poranil levé koleno a musel být okamžitě vystřídán. Do druhého dějství jsme měli na lavičce k dispozici už jen jednoho náhradníka - Petra Hattiho, a například Michal Ocásek musel po 3 letech bez fotbalu absolvovat na jeho poměry nebývale velkou porci minut. Ve druhém poločase byli domácí lepším mužstvem na place a my jsme až do 86. minuty prakticky nevystřelili mezi tři tyče, nevypracovali jsme si žádnou vyloženou šanci. Věděli jsme však, že na podzim u nás béčko Černuce při souběhu také vyhrálo dvěma brankami z ničeho (brejk, penalta), a tentýž scénář se dnes opakoval v obráceném gardu. Po hodině hry zpracoval Čechovský míč pro Náprstka, ten následně vyprášil Prosickému rukavice. V 65. minutě se na hřišti objevil i střídající Jaroš, avšak se svým trestňákem naložil prachbídně. V 68. minutě znovu nebezpečně střílel Náprstek, ale přečkali jsme to bez úhony, a když hlavní rozhodčí Bázler vyřešil hrozivě vypadající roztržku v 76. minutě hned čtyřmi žlutými kartami, začaly se vkrádat do hlav všech hráčů myšlenky o dodatečném penaltovém rozstřelu. Jenže nastala 86. minuta, kdy se nám naskytla příležitost rozehrávky prvního rohového kopu v dnešním utkání a na ty máme hrající legendu Františka Nováka a jednoho z nejlepších hlavičkářů na okrese Vítězslava Ocáska, který po centru kapitána nechytatelnou hlavičkou vsítil už svou šestou branku v soutežním ročníku - 0:1! I přesto mohli černučtí odpovědět, ale ani Jarošova hlavička a ani následný nepřímý kop z 90. minuty v naší síti neskončil, a tak jsme v nastavení z brejku přidali gólovou pojistku. Ferry přihrával a Dominik Cvrček z pravé strany vypálil přesně na zadní - 0:2! Domácím tedy oplácíme podzimní porážku 1:2 a dokázali jsme opět odskočit našim pronásledovatelům. Na druhou stranu přicházíme o dalšího hráče základní sestavy, na podzim to byl Josef Vavrinec (achilovka), dnes nedohrál Dominik Čermák (koleno), který zřejmě bude mimo hru delší dobu. Odložené derby se Slatinou kvůli nezpůsobilému terénu se po schválení STK a vzájemné dohodě obou klubů bude dohrávat ve středu 8. června od 18:00! Za týden v neděli 8. května hostíme v domácím prostředí předposlední tým tabulky - Fotbal Zákolany. Výkop je v 17:00. Přijďte fandit!

Viktorie Černuc B - Sokol Olovnice 0:2 (0:0)