Dřetovice 1:3 Olovnice

Spanilou jízdu III. třídou jsme zakončili posledním venkovním utkáním na útulném svatostánku v Dřetovicích. Běžela 4. minuta hry, když Putz klasickou českou uličkou vyzval ke skórování Hajného, a ten jeho pobídku nekompromisní střelou k tyči přetavil v gól - 0:1. V 8. minutě dal o sobě poprvé vědět domácí Jakub Veselý, který celé první dějství prakticky sám tu a tam ohrožoval naši kasu. 14. minuta mohla přinést navýšení náskoku, avšak projektil z kopačky Muchy proletěl těsně nad šibenicí. Minutu nato Veselého zakončení z otočky skončilo metr vedle pravé tyče Prosického svatyně. Ve 20. minutě jsme se mohli radovat podruhé, ale Putzova velká příležitost zůstala nakonec jen v kategorii neproměněných šancí, když se meruna na poslední chvíli vytočila od brány. Dalších deset minut se nic zajímavého na hřišti neudálo než zpoza vápna nasadil ke střele Dominik Švejkovský a k údivu všech míč po takřka "hodinovém" letu zapadnul za tyč - 1:1. Ještě do přestávky jsme si vedení mohli vzít zpět, kombinaci Muchy s Fričem ovšem po pokusu druhého jmenovaného dokázal konečky prstů přerušit dřetovický brankář Šedivec, který vyrazil balón na roh. Na konci poločasu následně padly i jediné dvě žluté karty v dnešním duelu, ty obdržely domácí Švejkovský a hostující Pergler po takřka identických faulech na polovině hřiště. Do druhé půle jsme nastoupili s mnohem větším "drajvem" a touhou urvat další tři body, což demonstrovala akce z 52. minuty, kdy Petr Putz krásně našel Marka Muchu za obranou, a ten levačkou pod klacek nedal Šedivcovi nárok - 1:2. V 61. a 74. minutě se k rozehrání standardních situací postavil "Frigo," v prvním případě napálil jen hradbu těl stojících ve zdi, ve druhém poté jeho načechraný míč nedokázal hlavou usměrnit do brány kapitán "Bambous" Ocásek. 79. minuta mohla přinést klid do závěrečných minut, to by však po centru Muchy a následné hlavičce Ocáska musel Cvrček se svou šancí z bezprostřední blízkosti naložit mnohem lépe. A tak nás uklidnila až 86. minuta, kdy si k trestňáku stoupnul Putz, poslal míč do ohně, kde se nejrychleji zorientoval David Frič a bylo vymalováno - 1:3! Na závěr snad jen shrnutí naší letošní bilance na hřištích soupeřů - 12 zápasů - 36 bodů - skóre 57:6! VAMOS ŽELVA!!! Příští víkend máme VOLNO, a tak se s touto rekordní sezónou rozloučíme až v neděli 18. června, kdy v posledním domácím mistráku přivítáme v tabulce druhou SK Stehelčeves. Výkop je v 17:00. A aby těch úspěchů nebylo málo, tak jsme 1. června (hlasovalo se od 1.4. do 31.5.) ovládli i soutěž "NEJ FOTBALOVÁ ADRESA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI," kde jsme v konkurenci deseti týmů vyhráli s exhibičním náskokem (3399 hlasů) na druhou divizní FK Dobrovici (182 hlasů) i třetí bétřídový TJ Pátek (55 hlasů). Náš tým a naši fanoušci se tak mohou těšit na exkluzivní dodávku piva a náš místopředseda, zraněný kapitán a trávníkář František Novák ml. se může těšit na originální dres české fotbalové reprezentace. DOUBLE!!! V neposlední řadě tento výsledek znamená, že postupujeme do podzimního celostátního kola, kde se kromě piva už bude hrát i o vstupenky na vybraný domácí zápas české fotbalové reprezentace i do akvaparku a saunového světa v Aquapalace Praha. Přijďte fandit!

Sparta Dřetovice - Sokol Olovnice 1:3 (1:1)