Družec B 0:3 Olovnice

Do Družce jsme přiijeli s respektem a pokorou, neboť tamní béčko zde dokázalo letos nasázet bůra jak vedoucí Slatině, tak i rezervě Slavoje Kladno (7:1)! Domácí chalani v sobotu po zápase áčka se Sokolem Vraný (1:4) slavili padesáté narozeniny svého spoluhráče Otakara Mačury, i proto se jich nakonec sešlo jen dvanáct, přičemž na stoperu nastoupil vicemistr ME 1996, od srpna 2021 trenér české fotbalové jednadvacítky JAN SUCHOPÁREK (Kladno, Dukla Praha, Slavia Praha, Štrasburk, Berlín). A byl to právě on, kdo v 6. minutě založil první nebezpečnou akci svého týmu, kdy po jeho pasu Pátek pálil bodlem mimo tři tyče. Minutu nato se opět ukázalo, jak je důležité míti Matěje Vorlíčka, který se nejprve parádně uvolnil v soupeřově šestnáctce, a poté přesně zakončil do spodního kouta brány - 0:1. Ve 12. minutě mohl tentýž hráč zvýšit naše vedení, ale Povolný jeho pokus vyrazil na roh. 13. minuta nabídla první zákrok Jaroslava Prosického, který do svých rukavic schoval pohotovou ránu Hrádka. Ve 24. minutě znovu pálil Vorlíček, gólman míč vyrazil před sebe, avšak dobíhající Antonín Listík ve stoprocentní příležitosti míč do sítě neprocpal. Uklidnění v podobě dvoubrankového vedení ovšem přece jen přišlo ještě do přestávky, když ve 33. minutě výborně hrající Vorlíček s pomocí tyče rozvlnil síť za zády Povolného - 0:2. Společně s poločasovým hvizdem si svůj druhý zákrok v prvním dějství připsal i Prosický, který u pravé tyče kryl projektil od Čermáka. Začátek druhé půle patřil družeckým, série tří po sobě jdoucích standardek ale ke gólu nevedla, i díky dobře odvedené práci našich obránců Nídra, Perglera, Ševčíka a Veselého. V 60. minutě bylo definitivně rozhodnuto o osudu tří bodů, když klasickou českou uličku Solára zužitkoval nadvakrát David Koblenc - 0:3. Dvacet minut před koncem postupně stříleli Vorlíček, Čermák a Ocásek, ale ani jednomu z nich se zařízení trefit nepovedlo. V 77. minutě našel Solár ve vápně Vorlíčka, který hlavičkoval těsně nad. Zápas následně uzavřel trestný kop Nídra a zákrok Povolného, ten lapil míč do koše, a pak už se oba týmy šetřily na další utkání. Náš tým nejprve ve čtvrtek 28. října hostí doma Slavoj Kladno B (10:15), poté v neděli 31. října přivítáme rovněž v domácím prostředí další těžký kalibr - Slavoj Pozdeň B (14:00). Přijďte fandit!

SK Družec B - Sokol Olovnice 0:3 (0:2)