Družec B 0:5 Olovnice

V Družci B jsme se museli obejít bez několika hráčů. Během týdne se ze zdravotních důvodů omluvili Jaroslav Putz, Adam Sedlmayer i Martin Nídr. V neděli následně dorazily omluvenky od Vítězslava Ocáska a Marka Suchánka, které zastavily pracovní povinnosti. Zvláště pro druhého jmenovaného se jednalo o výjimečný moment, neboť za 10 let aktivní funkcionářské kariéry v OLO na všech úrovních chyběl na mistrovském utkání vůbec poprvé! Do zápasu jsme vstoupili aktivně, byť první loženku měli domácí, naštěstí Jarda Prosický nás svým včasným vyběhnutím podržel. V 9. minutě Vorlíček vyškolil družecké zadáky, přesně přihrál na Jana Perglera, který uklidil merunu na zadní - 0:1. Za další čtyři minuty Honza Seidel klasickou českou uličkou mezi stopery našel Honzu Pergla, a ten byl opět nekompromisní - 0:2. Domácí tyto rychlé dva zásahy nepoložily, avšak vyjma standardních situací naši bránu ohrožovali jen sporadicky. Do druhé půle se družečtí posílili o dva hráče A týmu, ti měli v nohou vítězný sobotní duel proti Brandýsku v OP (2:1), a zejména na forwardovi Hlusičkovi bylo znát, že má ve vyšších soutěžích něco odkopáno a s míčem si dobře rozumí. Ve 46. minutě nás podržel "Manuel Prósa Neuer," když znovu výborně vyběhnul a zabránil tak kontaktní brance. Náš tým reagoval pohotově, ve 47. minutě Seidel prostrčil míč na Matěje Vorlíčka, a ten lehkým dloubákem přehodil již vystřídavšího náhradního gólmana domácích - 0:3. I dál jsme hráli s chutí - v pohodě, velkou šanci měl Dominik Cvrček, leč neuspěl. To se povedlo až v 70. minutě Perglerovi, který svůj povedený víkend završil hattrickem - 0:4! O šest minut později skóre uzavřel hlavou Vorlíček, ten na malém vápně zužitkoval povedný centr od rohového praporku v podání Cvrčka - 0:5. Družečtí mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch, to by ovšem v naší svatyni nesměl stát Jaroslav Prosický, na něhož si v 85. minutě nepřišel ani po dalším samostatném úniku z poloviny hřiště Matyáš Rendla. Suma sumárum se nám před COVID-19 pauzou podařilo vyhrát i čtvrté utkání z pěti a v tabulce nám stejně jako vloni patří se 12 body pěkná třetí příčka. Druhá Černuc B má stejně bodů, ale lepší skóre a na vedoucí Slatinu ztrácíme jen 2 body!

SK Družec B - Sokol Olovnice 0:5 (0:2)