Smůla se nám lepila na kopačky celý víkend

Už od sobotního dopoledne to všechno začalo. Naši Žáci se představili v Hostouni, kde prohráli 4:0. Detaily tohoto duelu bych raději nechal bez komentáře. Prohrávalo se bohužel i v neděli. Dorosty Brandýska i Zvoleněvsi, kde působí naši dorostenci padly 3:5 a 0:3. Smutným vrcholem všeho byl paradoxně zápas našeho A - týmu ve šlágru kola na Smečně. K utkání ze zdravotních důvodů nenastoupili Milan Bláha ani Vojta Buchta. Z pracovních důvodů se pak omluvili i Martin Nídr, Pavel Pivarči a Martin Vymětalík. Přesto jsme přicestovali včas a se 13 hráči. Utkání rozehráli lépe domácí, v 6. minutě zfauloval náš brankář Pepa Novák pronikajícího Muchu a byla z toho penalta, žlutá karta a nakonec také gól - 1:0. V 10. minutě jsme mohli vyrovnat, Pavel Raušer však střílel nůžkami těsně nad. Stejně si při svém pokusu počínal i Míra Vacovský o dvě minuty později. Smečno to následně zkoušelo několikrát střelami ze střední vzdálenosti, žádná z nich však nenašla přesně svůj cíl. Ve 25. minutě nastřelil Franta Novák z trestného kopu spojnici domácí kasy. Vyrovnali jsme hned za dvě minuty, když Radek Bednár dorazil svojí střelu - 1:1. Tento mač následně rozhodly dva rychlé góly domácích do šatny, které jsme jim však prakticky sami darovali. Poločas tedy skončil - 3:1. Pokud jsme dnes ještě chtěli pomýšlet na nějaký ten bodík, pak jen do 48. minuty, kdy Jirka Berta uviděl červenou kartu za naprostou klukovinu. Do zápisu prý rozhodčí uvedl, že Jirka v přerušené hře strčil rukama do protihráče a způsobil mu pád. Tak se nechme překvapit, co disciplinárka vymyslí. Každopádně náš mančaft se ani v deseti nevzdal a dál zaměstnával domácí obranu. Nejaktivnějšími v tomto směru byli kapitán Franta Novák, Jarda Berta a Radek Bednár, ale skóre se ve druhé půli měnilo už jen jednou. V 69. minutě dovršil dvůj hattrick domácí Lapáček - 4:1. Tímto výsledkem také tento duel nakonec skončil a náš soupeř se tak vyhoupl do čela tabulky. Příští týden máme volno a další mač nás čeká až za čtrnáct dní 11.5.2014, kdy hrajeme ve Zlonicích B. Výkop je v 17:00. Rozhodně však všechny naše příznivce chceme pozvat na nedělní zápas našich žáků proti nejlepšímu týmu okresu - Slovanu Kladno. Výkop je 4.5. ve 14:30 a budeme bojovat a rvát se o dobrý výsledek! Přijďte fandit. ŽELVA jedem!

Sokol Smečno - Sokol Olovnice 4:1 (3:1)

27. R. Bednár

ŽK: 6. J. Novák
ČK: 48. Jir. Berta

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - František LISTÍK (51. Patrik ŠEVČÍK), František NOVÁK "C", Vítězslav OCÁSEK, Jan PERGLER - Jaroslav BERTA, Miroslav VACOVSKÝ, Jiří BERTA, Jiří KOPOLOVIČ (73. Tomáš HORČIČKA) - Radek BEDNÁR, Pavel RAUŠER

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: Hamza