Dubí 1:3 Olovnice

Atraktivní souboj třetího týmu tabulky s prvním nabídl los 20. kola III. třídy skupiny B. "Na Vysokém" to byl zároveň mač dvou nejofenzivnějších celků na Kladensku, neboť domácí dokázali rozvlnit sítě soupeřů 76 krát a nám se to povedlo během 14 zápasů dokonce 90 krát! Diváci si přišli na své hned od úvodní minuty, ve které jsme mohli jít do bleskového vedení, když se po zblokovaném pokusu Honzy Perglera zjevil v tutovce tváří v tvář gólmanovi Tutkovi Dominik Cvrček, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Minutu nato rozehrával trestňák Martin Nídr a Tutka si připsal první pohotový zákrok. Od 3. minuty převzali iniciativu domácí, a když Říha posadil levačkou merunu přesně na hlavu teprve šestnáctiletého a nikým neobsazeného Marka Dudy, Dubí vedlo - 1:0. Dubí i bez svých dvou rychlých expresů Boříka a Koni dál tlačilo na pilu. V minutě 10. nás od druhé inkasované branky uchránil za cenu vlastního sebeobětování se obránce Patrik Ševčík, který u pravé tyče zkazil předčasnou gólovou radost Říhovi. V 17. minutě míč z přímého volného kopu pěkně zakroutil Nachtigal, Prosický se však parádním zákrokem vyznamenal a zabránil tak další změně skóre. Až ve 24. minutě jsme se konečně probrali z dvacetiminutové letargie a výsledkem byl kvalitní centr Davida Friče od rohového praporku přesně na čupřinu Onřeje Hajného, ten následně hlavičkoval nad. 26. minuta přinesla razantní zakončení kladenské legendy Radka Dudy proti němuž sebejistě zakročil Prosický. Na opačné straně hřiště se nám podařilo vyšachovat domácí obranu a důsledkem toho bylo zcela evidentní podkopnutí zezadu Jana Perglera ve vápně a správně nařízený pokutový kop! Merunu si na penaltový puntík postavil Petr Putz a chladnokrevně proměnil - 1:1. Postupem času jsme do poločasové přestávky kromě průběžného stavu dorovnali i herní projev. Ve 37. minutě nejprve Tutka vyrazil projektil země-vzduch z kopačky Friče, aby vzápětí znovu musel zasahovat proti nebezpečné dorážce Perglera. První dějství následně zakončila střela Říhy, další důležitý zákrok Prosického a na druhé straně akce Putz na Vorlíčka - Vorlíček na Putze a zakončení na dlouhou nohu o chlup vedle domácí chaty. Do druhé půle musel z pracovních důvodů odjet na derby Sparta - Slavia David Frič, kterého na levém kraji obrany nahradil jeho velký kamarád Josef Vavrinec. Především však zabrala poločasová rozmluva v kabině a náš zlepšený výkon po změně stran brzy přinesl obrat ve skóre. Ve 46. minutě to opět zkoušel Radek Duda, leč neuspěl, a tak z kontru na druhé straně hrací plochy udeřil Petr Putz, jehož prudká střela pod padajícím Tutkou doskákala až do sítě - 1:2. Tento moment vlil čerstvou krev do žil všem našim hráčům. V 55. minutě pálil Vorlíček, ale domácí brankář se zaskočit nenechal. Po hodině hry musel Tutka nadvakrát vyrazit trestný kop Nídra, aby se zanedlouho jen ohlédnul po hlavičce Perglera mimo tři tyče, jemuž merunu na zlatém podnose servíroval do vápna Putz. V 68. minutě "Čára" po akci Vorlíčka neprostřelil stojící hradbu těl před sebou a stejně se vedlo i kapitánovi Novákovi v minutě 72., když jeho pokus na přední tyč vyrazil gólman Dubí na roh. Definitivní štempl na naši výhru přidal v 79. minutě "Putzik," který po narážečce s Vorlíčkem uklidil balón přesně za háčky - HATTRICK - 1:3! Pro našeho srdcaře-středopolaře PP16-ACS se jednalo o 29. zásah v této sezóně, přičemž na jaře ve třech odehraných zápasech zaznamenal už sedmý zářez na pažbě a výrazně se osamostatnil v Hitparádě střelců - Putz (29), Šimůnek (25), Kaválek (24, OP). Domácí ovšem utkání nezabalili a v 84. minutě je od snižujícího gólu dělilo jen jasné postavení mimo hru (ofsajd) skórujícího střelce Jana Nachtigala. A podobně se mu vedlo i v 88. minutě, když dubského kanonýra po přihrávce Dudy vychytal v tutovce Jarda Prosický. Následně jsme nastavený čas strávili spíše před bránou soupeře, ale další gól i přes snahu střílejícího Dominika Cvrčka už nepadl a vydřené tři body vezeme domů! Na závěr bych chtěl kromě dobře připraveného trávníku (pršelo celý pátek a během noci z pátku na sobotu) a správného kroku uzavření tamní nechvalně vyhlášené ubytovny z prosince 2020 (pobývali zde především Romové, bezdomovci) ocenit výborné klobásy ze zdejšího grilu (za 80,- exkluzivní dílo) a v neposlední řadě rovněž i sličnou hostesku (výběrčí vstupného), která narozdíl od blbě žvanícího místního pomezního ("Trenére, nechoďte za tu čáru!") se přes naší technickou zónu (to jen pro pana pomezního, tak se to jmenuje ta čára, prostor) prošla ráda =D. Za týden v neděli 23. dubna od 17:00 hrajeme doma "malé derby" proti Slavoji Zvoleněves. Přijďte fandit!

Slovan Dubí - Sokol Olovnice 1:3 (1:1)