Góly žádné, body žádné

Další fotbalový mač má za sebou olovnická Želva, bohužel tento víkend se nedařilo, a proto jsme žádné body ze venku nepřivezli. První příležitost v dnešním utkání měli na svědomí domácí, trestným kopem ve 2. minutě však jen provětrali rukavice našeho brankáře Pepy Nováka. V 5. minutě při nás pro změnu stálo štěstí, když střela hráče s číslem 11 prolétla jen těsně vedle naší levé tyče. Na začátku 16. minuty zahrává Jirka Berta rohový kop, po kterém hlavičkuje Honza Pergl, ale gól z toho není. Stejně tak tomu bylo i v 21. minutě, kdy akci rozjel Bednič a zakončoval Víťa Ocásek, domácí však jeho střelu i následné dorážky zblokovali. Ve 23. minutě dává Zichovec první branku zápasu, když se kulatá věc šťastně odráží k záložníkovi s číslem 6, který nemá problém skórovat - 1:0. Hned za minutu domácí trefují hlavou břevno. Zhruba po půlhodině hry odstupuje ze hry pro zranění Petr Veselý, kterého nahrazuje Míra Vacovský. Zbytek první půle jsou k vidění ještě dva nepřesné střelecké pokusy na každé straně. Zkraje druhého poločasu dostávají Víťa Ocásek a Jirka Berta zbytečné žluté karty a Zichovec přidává druhý gól, kdy hráč s číslem 10 pohodlně doklepává míč do opuštěné brány - 2:0. Náš tým to však rozhodně nebalí, v 59. minutě nebezpečně pálí Milan Bláha. Pak přichází další dvě zranění, hru nejprve opouští řízný bek Martin Vymětalík a následně kvůli trhlině ve svalu i zkušený stoper Honza Kinter. V 71. minutě nastává první sporný moment tohoto duelu, Jirka Berta je faulován na hranici pokutového území. Zatímco sudí Petr Kindl odpíská jen přímý volný kop, naši borci i fanoušci se dožadují kopu pokutového. Trestňáku se nakonec ujímá Milan Bláha, jehož pokus domácí golman chytá. Deset minut před koncem to z dálky zkouší Jirka Berta, jeho pokusu ovšem schází přesnost. Tentýž hráč pak v 86. minutě trefuje z přímáku jen dobře postaveného zichoveckého strážce brány. V 88. minutě domácí hráči přidávají razítko na svou dnešní výhru, opět gól z kategorie haluz - 3:0. V nastaveném čase pak ještě Zichovec zahazuje zcela nesmyslnou penaltu po našem údajném faulu ve vápně. Nic to ovšem nemění na tom, že dnes jsme gól nedali, a proto odjíždíme s prázdnou. Nevadí borci, příští týdent to snad napravíme! Nedařilo se ani dopoledne našim žákům, kteří v souboji prvního s druhým podlehli na hřišti Kročehlav 4:1 a v sezóně tak zatím mají 3 výhry a 2 prohry, jediný náš dnešní gól zaznamenal Vojta Frencl. Další utkání sehrajeme za týden v neděli 28.9.2014, kdy A - tým hostí doma FC Koleč (výkop v 16:30). Žáky pak o den dříve v sobotu také doma čeká pikantní derby proti Sokolu Neuměřice (výkop v 10:15). Rozhodně si tyto oba duely nenechte ujít a přijďte fandit!

SK Zichovec - Sokol Olovnice 3:0 (1:0)

ŽK: 21. P. Veselý, 47. V. Ocásek, 56. Jir. Berta

ŽELVA nastoupila v sestavě: Josef NOVÁK - Petr VESELÝ (26. Miroslav VACOVSKÝ), Jan KINTER (68. Vojtěch KARLOVSKÝ), Ondřej SUCHÁNEK, Martin VYMĚTALÍK (60. Patrik ŠEVČÍK) - Jan PERGLER, Pavel PIVARČI, Vítězslav OCÁSEK (74. Jaroslav BERTA), Jiří BERTA - Milan BLÁHA, Radek BEDNÁR "C"

Trenéři: Milan Buchta a Jan Buchta

Rozhodčí: P. Kindl