Hrdlív B 0:6 Olovnice

V Hrdlívě B jsme chtěli potvrdit "titul" podzimního půlmistra. První střelecký pokus byl k vidění ve 3. minutě, ale domácí Raclavský si na Prosického nepřišel. Stejně se vedlo i našemu kanonýrovi Vorlíčkovi, který v 5. minutě napálil míč jen do zaskakujícího brankáře Martina Vondráka. Minutu nato parádně zakombinovali Solár s Novákem, druhý jmenovaný však Vondráka nepřeloboval. V 8. minutě si obě hrající legendy střihly repete, Petr Solár načechral merunu do vápna a František Novák nás hlavou s přispěním břevna poslal do vedení - 0:1. Domácí mohli rychle odpovědět, Kratochvíl ovšem svou hlavičku mezi tři tyče neumístil. A tak tu byl opět Solár, ten v 15. minutě kopem od rohového praporku našel neomylně hlavu Ocáska a hrdlívští míč odklízeli na poslední chvíli z brankové čáry! Ve 26. minutě mohl srovnat skóre Raclavský, leč náš předstoper Pergler ho z vyložené šance tělem vytlačil, i proto jsme stále byli ve vedení. To mohl ve 29. minutě navýšit Novák, ale jeho projektil lapil brankář do koše. Ve 38. minutě spálil největší hrdlívskou loženku dorostenec Mišík, kterého v úniku nadvakrát vychytal Jarda Prosický a jeho následnou gólovou dorážku vykopnul z odkryté kasy Jakub Staněk na roh! Rohový kop a zakončení Kočínského jsme si pohlídali, a pak jsme domácím zasadili dvě rozhodující rány. Ve 42. minutě si nejprve náš stoper Martin Nídr vzal na starost rozehrávku přímého volného kopu a míč se od pravé tyče odrazil do sítě - 0:2. Dvě minuty poté Novák chytře vysunul do úniku Matěje Vorlíčka, a ten placírkou na zadní tyč nedal Vondrákovi šanci - 0:3. Po obrátce hlavičkoval Hurt v 51. minutě po rohu nad a náš hroťák Čermák pálil dvě minuty nato jen do míst, kde stál připravený brankář domácích. 61. minuta přinesla faul na Solára, ten znovu z trestňáku čistým průstřelem potrestal Nídr a zaznamenal svou druhou branku v utkání - 0:4. Ani čestný úspěch hrdlívští nakonec nezaznamenali, neboť Kratochvíl v 63. minutě v tutovce naši svatyni minul a Kočínského trestný kop z 68. minuty si bezpečně pohlídal Prosický. V 75. minutě Novák dalším skvostným pasem našel koho jiného než Vorlíčka, ten udělal Vondrákovi kličku a levačkou zavěsil do prázdné - 0:5! Pět minut před koncem ještě Koblenc pálil vysoko nad a zápas uzavřel faul na Ocáska v pokutovém území, po kterém byla nařízena penalta. K její exekuci se postavil Martin Nídr a chladnokrevně ji proměnil, HATTRICK - 0:6! Podzimní část sezóny tak musíme hodnotit jako vydařenou, zisk 30 bodů v tabulce při skóre 42:11 a bilanci 10-0-2 znamená, že přezimujeme na prvním místě tabulky, s náskokem tří bodů na druhou Pozdeň B (27 b) a šesti bodů na třetí Stochov (24 b), čtvrtou Slatinu (24 b). Náš tým se může pochlubit NEJLEPŠÍ OBRANOU na Kladensku (pouze 11 inkasovaných branek), brankář Jaroslav Prosický aktuálně 400 minut nedostal gól a vychytal hned 6 čistých kont za celý podzim! Pohodu v týmu rovněž demonstrují pouze 4 obdržené ŽK z posledních 8 zápasů, přičemž po prohraném derby ve 4. kole na půdě Slatiny jsme měli nejhorší bilanci na okrese (10 ŽK + 3 ČK)! V neposlední řadě máme ve svých řadách druhého nejlepšího střelce této třídy - Matěje Vorlíčka, který k 16 gólům přidal i 4 asistence. Parádní čísla má i náš nestárnoucí kápotrávníkář František Novák (5 gólů + 8 asistencí)! Všem příznivcům přejeme krásné svátky a v březnu při jarních mistrovských odvetách, snad už bez COVID-19, naviděnou!

Sokol Hrdlív B - Sokol Olovnice 0:6 (0:3)