Olovnice 1:2 Svinařov

První zářijový víkend jsme na domácím hřišti vstoupili do nové sezóny 2019/2020, v níž se bohužel budeme muset obejít bez celé řady hráčů. Někteří laborují dlouhodobě se zraněními (Vojtěch Buchta, Jan Pergler, Antonín Listík, Radek Bednár, Viktor Stojka), další s kopanou skončili (Josef Salač) či na fotbal poněkud zanevřeli (Michal Vorlíček, Jaroslav Putz, Richard Karala) a jiní se pro změnu odstěhovali (Jiří Berta, Tomáš Puss). Právě odchod - přestup posledně jmenovaného, TOMÁŠE PUSSE (SK Libědice), je největší letní ztrátou. Tomáš patřil k tahounům týmu a svými výkony pomohl vylepšit nejen náš jarní gólový účet, ale také bodový zisk v tabulce a v neposlední řadě i atmosféru v kabině. Díky za všechno borče a ať se ti ve všem daří! Jediným letním příchozím do mužstva se pak čerstvě stal FRANTIŠEK LISTÍK, který naposledy působil v týmu Čechie Kralupy nad Vltavou. Se všemi těmito změnami se náš tým bude muset v nové sezóně vyrovnat, i proto nám nebyla novinka v podobě hokejového střídání v prvním utkání se Svinařovem takřka vůbec platná, neboť hráčů jsme měli k tomuto duelu k dispozici všeho všudy pouhých 12! Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned ve 4. minutě jsme dokázali vstřelit i gól, protože se však zakončující Ivan Štofl nacházel v době přihrávky od Matěje Vorlíčka v ofsajdu, branka platit nemohla, ale bůhví jak by to dnes vypadalo, kdyby to Mates vzal na sebe. Hosté poprvé ohrozili naši kasu v minutě 20., kdy letní posila svinařovských Lébr (Smečno) z trestného kopu řádně provětrala Tlustého rukavice. Na druhé straně hřiště byla k vidění zajímavá šance Štofla a následně i velká příležitost Nídra, který se po dlouhé době představil divákům na postu útočníka, ale když už se do šancí dostával, takřka pokaždé byl proti zvednutý praporek hostujícího pomezního. Ve 25. minutě musel Lukáš Tlustý rychle ke své pravé tyči, když z hranice šestnáctky vypálil Kolařík. V minutě 31. pak byl k vidění druhý trestňák hostů v podání Sívka a další jistý zákrok Lukáše. Nejdůležitější moment prvního poločasu nastal ve 37. minutě, kdy jsme trestuhodně ztratili míč na polovině hřiště a svinařovští nás z rychlého brejku chladnokrevně potrestali. Autorem "hokejového" blafáku a samotného zakončení do prázdné byl Marek Sívek - 0:1. V závěru prvního dějství ještě propagačně vypálil křídelník Michal Ocásek. Druhou půli odstartovalo Vorlíčkovo zakončení nad, ale pro vývoj dalších minut byla mnohem důležitější 55. minuta, kdy hostující Sívek přehnal svou agresivitu, uviděl druhou žlutou kartu (ČK) a zápas pro něj skončil. Nejblíže vyrovnání jsme byli v 64. minutě, kdy po rohu Dominika Cvrčka zakončoval Martin Nídr hlavou, avšak přesně do prostoru připraveného gólmana hostů, který měl jednoduchou práci. V 68. minutě nás svinařovští ztrestali podruhé, když skákavý míč přesně k tyči napálil Filip Kolařík a Tlustý byl bez šance - 0:2. Poslední dvacetiminutovka se pak odehrávala převážně na polovině hostů, ale ani z jednoho ze čtyř rohů jsme skórovat nedokázali a s více či méně přesnými pokusy Štofla, Nídra a Vorlíčka si hostující strážce svatyně dokázal poradit. Alespoň snížení jsme se dočkali až v 81. minutě po krásném sólu, a la Záviška z Bohemky, Dominika Cvrčka - 1:2. V závěru ještě červenou kartu za ostrý faul uviděl i svinařovský Lébr, ale hosté si už výhru vzít nenachali. Příští neděli 8. září zavítáme od 17:00 na půdu loňského vícemistra čtvrté třídy - do Pcher, které v minulé sezóně doma prohrály jen jeden mač a stále mají ve svých řadách několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - AFK Svinařov 1:2 (0:1)