Nadstavba díl druhý - Olovnice 2:1 Černuc B

Jako den a noc byly rozdílné poločasy druhého nadstavbového klání proti Viktorce Černuc B. V tom prvním jsme na hřišti zcela vládli, z parádních kombinací jsme však vytěžili jen dvě branky a soupeř po výměně stran nejprve vyrovnal hru a poté měl herně i střelecky navrch, ale těsnou tříbodovou výhru už si náš tým nakonec pohlídal. Sumář zápasu otevřel v 5. minutě černucký Nosek, který z trestňáku ovšem ztrestal jen svah kopce za vzdálenější bránou. Na dlouho poslední nebezpečí pak pro Patrika Ševčíka v naší kase přinesla 8. minuta, když u tyče musel zasahovat proti ráně Szajka z velkého vápna. V 11. minutě akce na jeden dotek po trase Novák - Suchánek - Pergler skončila přihrávkou posledně jmenovaného na zcela nekrytého Jirku Bertu, který ranou pod břevno otevřel účet dnešního duelu - 1:0. 18. minuta následně patřila rychlonohému Cvrndovi, do jehož nabídky před bránu se vložil Ondřej Suchánek a s přispěním hostujícího strážce brány, který si míč srazil za svá záda, jsme se mohli radovat podruhé - 2:0. Od 24. minuty však dáváme prostor černuckému brankáři svou předchozí chybu napravovat, když po vybídnutí Ferryho doslova narval Doges koženou kouli jen do něj, stejně tak se vedlo ve 27. minutě Cvndovi po standartní situaci Nováka, i Suchimu, na kterého dokonce ve 37. minutě zívala už jen odkrytá chata, ale ani on černucké nedorazil a to byla chyba. Po pauze se totiž kolotoč zastavil a tempo začali udávat hosté, v 58. minutě po předchozím signalizovaném ofsajdu pálil znovu Karel Szajko a světe div se gól platil, protože hlavního rozhodčího jaksi nezajímalo, co mu jeho asistenti na čáře prakticky po celý mač ukazují - 2:1. O deset minut později se vyznamenal Patrik Ševčík, když včas skočil pod nohy střílejícímu Stehlíkovi. Na druhé straně hřiště byla k vidění o poznání větší tutovka, ale Ondra Suchánek chtěl celou akci ještě vyšperkovat do prázdné brány na Jirku Bertu, což neměl, neboť vše nakonec skončilo prakticky odevzdaným balónem soupeři. V 79. minutě to zkusil Honza Pergl, gólman byl připravený a rovněž i minutu nato, když hned ve dvou stoprocentních tutovkách vychytal tváří v tvář Suchiho. Tři body nám pak musel zachránit v 84. minutě tygřím skokem Ševča v bráně, když se před ním sám ocitnul černucký matador Mikyna. Ještě jeden nepříjemný moment nám ale dnešní utkání přineslo. V 89. minutě se po jasném, avšak neodpískaném, pokutovém kopu na Dominika Cvrčka zbytečně začal handrkovat s rozhodčím Jirka Berta a celá událost skončila červenou kartou pro našeho hráče, jemuž tak naprosto zbytečně nejspíš už sezóna skončila. V oficiálním zápisu uvedl hlavní rozhodčí následující: "Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, HD9 podle jeho mínění neodpískaném PK mě řekl to si posral a jdi do prdele." ...Příští víkend bude hodně zajímavý, neboť v sobotu od 13:30 probíhají v OLO "Staročeské Máje," a při předpokládaném protažení celé akce do brzkých ranních možná i odpoledních hodin druhého dne, bude jistě zajímavé sledovat naše nedělní fotbalové vystoupení na půdě Slavoje Pozdeň B, které má výkop v 17:00. Snad dorazíme alespoň v jedenácti lidech a kdo ví, vloni jsme rovněž po Májích ve stejnou dobu prohrávali v Pozdni B už 2:0 a nakonec byl stav 3:2 pro naše barvy, tak si tento poslední květnový víkend rozhodně nenechte ujít. Přijďte se bavit a v neděli přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc B 2:1 (2:0)