Nadstavba díl pátý - Černuc B 8:5 Olovnice

Předposlední zápas v nadstavbové části na hřišti Vitkorie Černuc měl být přímou konfrontací našeho týmu s černuckým béčkem, domácí funkcionáři si však nejspíše spletli dny, a tak v sobotu proti nám postavili do útoku svého nejlepšího hráče áčka i střelce okresního přeboru - Jakuba Maršouna (28 gólů) a rovněž i svého nejrychlejšího hráče áčka Michala Gunara (6 gólů), do brány nezapomněli postavit brankáře áčka Lukáše Mihulu a v neposlední řadě do pole několik dalších hráčů podle slov místních pendlujících mezi áčkem a béčkem - Tomáše Horu, Dana Kruliše, Šimona Náprstka a Petra Noska. Těžko říci, jestli se domácí tolik báli toho, že by s námi se svým béčkem prohráli i počtvrté v sezóně (1:0 np, 3:2 np, 2:1), nebo tak moc chtěli postoupit do baráže o III. třídu, která nejspíše stejně nebude (podle posledních zpráv Zlonice B baráž vzdávají a chtějí sestoupit dobrovolně do IV. třídy, tudíž z naší třídy budou postupovat přímo určitě první dva, možná podle novinových zpráv dokonce tři týmy, to je však zatím pouze spekulace, vše záleží na posledním kole a spoustě dalších okolností, jistě podle prvenství ze čtvrtých tříd postupují zatím jen Libušín B a Stehelčeves, která mimochodem v tomto kol prohrála 8:2 na hřišti Pozdně B). Začátek zápasu jsme vůbec nezachytili, v 1. minutě nám utekl kanonýr Maršoun a vymetl levou šibenici, po něm se prosadil v 5. minutě Kruliš přesnou střelou k tyči - 2:0. Po čtvrt hodině hry zjišťujeme, že vzadu jsou domácí zranitelní a po rohovém kopu Ondry Suchánka netradičně hlavou míří do čeřenu Honza Pergl - 2:1. Následoval nebezpečný pokus Maršouna, který reflexivním zákrokem vyboxoval na roh Pepa Salač. V 19. minutě byla k vidění akce Suchiho, který našel Dogese - ten chytře po zemi prostrčil míč do vápna na Vojtu Karlovského, jenž obstřelem kolem černuckého gólmana vyrovnal stav utkání na - 2:2. Ještě jednou se domácí dostávají v první půli do vedení po brance Gunara z 29. minuty, ale pár minut před přestávkou využíváme i svou třetí šanci ze tří, když Ondra Suchánek angličanem určuje poločasovou remízu - 3:3. Prvních patnáct minut druhého dějství rozhodlo o naší dnešní porážce. Hora, Náprstek a Gunar se prosadili v rychlém sledu za sebou a po hodině hry tak na ukazateli skóre svítilo už pro nás velmi nepříznivých - 6:3. V 72. minutě navíc přišla NEpenalta a sedmý gól v naší síti, potřetí se trefil Gunar, a vše zakončila 82. minuta a autové vhazování, po kterém Hora dal už na - 8:3. Hrozivé skóre, připomínající podzimní porážku a nešťastný duel v Hrdlívě B (8:3) v samotném závěru zmírnil alespoň částečně Honza Pergl po dvou pěkných ranách do dvou odlišných koutů černucké brány a své jarní střelecké konto tak tímto rozšířil o další hattrick - 8:5. Jak to všechno ale dopadne neví vlastně nikdo, jisté je, že poslední mač s Pozdní B, který hrajeme doma již tuto neděli 18. června od 17:00 bude soubojem o konečné třetí místo, přičemž nyní mají oba týmy 39 bodů, takže i v posledním kole bude o co hrát. Navíc před zápasem proběhne společné focení a toto utkání je i součástí Tip ligy čtenářů posledního (13. kola) Kladenského deníku. Přijďte fandit!

Viktorie Černuc B - Sokol Olovnice 8:5 (3:3)