Neuměřice 0:6 Olovnice

Předposlední říjnový víkend byl ve znamení DERBY zápasů. Kromě očekávaného nedělního Pražského derby (Derby pražských "S" Slavia - Sparta) se v sobotu hrálo i tradiční Podještědské derby (Liberec - Jablonec) a aby toho nebylo málo, už ve 12:30 nastoupil náš tým k Přespolnímu derby v Neuměřicích. Domácích, byť měli v zápisu o utkání dva hráče na střídání, se nakonec sešlo k tomuto prestižnímu derby přesně jedenáct, zatímco my jsme přicestovali v patnácti lidech. Vzhledem k dosti podmáčenému terénu se pohledný fotbal očekávat nedal. V 6. minutě Koblenc odcentroval z pravé strany a Mucha hlavičkoval těsně vedle. V minutě 8. napálil Nídr z trestného kopu jen hradbu těl stojících ve zdi. Pro další dění na place byla zásadní 15. minuta, kdy se domácím zranil Roman Novotný, protože však neměli nikoho na střídání, tak se Novotný "pouze" prohodil se svým spoluhráčem Ulehlou mezi třemi tyčemi. Asi málokdo tušil, jaký to bude mít výsledný efekt, ale už 17. minuta, kdy vypálil Nídr a Mucha z předbrankového prostoru minul při dorážce zařízení, naznačila, že se budeme v koncovce trápit. Uběhly jen dvě minuty, když se Novotný poprvé zaskvěl proti Putzově ráně zpoza šestnáctky. V dalších minutách se osmělili i domácí a výsledkem jejich snažení byl rohový kop, který jsme odvrátili pouze na velké vápno, kde se do míče opřel Burgr a balón proletěl asi metr vedle levé tyče Prosického svatyně. 22. minuta nám přinesla další trestňák, ale Mucha Novotného nepřekonal a místní strážce brány "čaroval" i dál, když se na něj ve 34. minutě řítil jako uragán Hajný, ale gól ne a ne padnout. Ve 36. minutě měli domácí asi největší příležitost ke skórování v celém utkání, ale přímý volný kop kapitána Zavadila včas zneutralizoval u své pravé tyče Prosický. Nervózní konec prvního poločasu vyústil ve žlutou kartu i pro našeho druhého stopera Nídra a neuměřičtí fanoušci už tou dobou byli doslova v transu, neboť jsme i nadále pálili šance. Ve 38. minutě po přihrávce Putze to byl Hajný, po něm měl velkou příležitost Mucha a první dějství zakončila znovu šance Hajného, ten v záklonu hlavičkoval vedle. Poločasová přestávka nám přišla vhod. Zklidnili jsme horké hlavy a dodali jsme mužstvu potřebný impuls v podobě střídání obou našich křídelníků, Davida Koblence a Jana Perglera nahradili do druhé půle Dominik Cvrček a David Frič. A právě Frič byl zkraje druhého poločasu prvním hráčem, který vyzkoušel pozornost neuměřického brankáře. Až do 58. minuty zhruba osmdesátka přítomných diváků neviděla míč v síti, pak za to vzal Marek Mucha a krásným angličanem na zadní tyč konečně prolomil domácí hráz - 0:1. Za další čtyři minuty Mucha přihrál Novákovi do tisíciprocentní šance a ten merunu zatloukl přesně k tyči - 0:2. Pětiminutovku hrůzy pro neuměřické barvy uzavřel v 64. minutě Petr Putz, který přišpendlil pobídku Muchy do spodního kouta brány - 0:3. Tou dobou už domácí byli v deseti lidech, neboť se jim zranil Smerdel a střídat neměl za koho. A tak jsme si nakonec otevřeli střelnici i v Neuměřicích, když v 73. minutě Putz přihrál Ocáskovi, ten nasadil ke střele z dálky a ta zapadla přesně k tyči - 0:4. V 80. minutě si o nominaci do BORCE NAKONEC na TV NOVA a GÓL ROKU hlasitě řekl Petr Putz, který nádhernou střelou z první pod břevno napálil do sítě rohový kop v podání kapitána Františka Nováka - 0:5. Derby uzavřela pobídka vystřídavšího Martina Vymětalíka na Ondřeje Hajného z 82. minuty, kdy náš forward konečně prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:6! V neděli 30. října přijede do Olovnice dlouhodobě kvalitní tým Zichovce (výkop ve 14:30) a podzim zakončíme utkáním ve Stehelčevsi a doma s Dřetovicemi. Právě druhá Stehelčeves se v příštím kole představí v sobotu 29. října (výkop ve 14:30) na půdě třetích Žižic a tento mač bude jistě patřit k šlágrům posledního říjnového víkendu. Tak v neděli v "ŽELVA aréně" naviděnou. Přijďte fandit!

Sokol Neuměřice - Sokol Olovnice 0:6 (0:0)