Neuměřice B 1:6 Olovnice

První střelecký pokus v derby na hřišti Neuměřic patřil nám, když v 7. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu pálil vykoupený hříšník Martin Nídr, zaskakující brankář Roman Novotný mladší se ale překvapit nenechal a míč lapil do svých rukavic. To domácí byli stoprocentně úspěšní hned ze své úvodní šance z 11. minuty, kdy se Pavel Herman zbavil všech bránících protihráčů a přesnou střelou k tyči skóroval - 1:0.  Další minuty probíhaly ve znamení našeho náporu a parádních zákroků Novotného, který neprve vytáhnul pohotovou ránu Honzy Pergla letící pod břevno na rohový kop, následně dokázal vyrazit přímý volný kop Franty Nováka ze šibenice opět na roh a nakonec jistil i druhý trestňák našeho kapitána do zámezí. Ve 23. minutě si neuměřičtí vypracovali druhou a vlastně i poslední loženku dnešního střetnutí, kdy agilní Herman dokázal vybojovat takřka ztracený míč u brankové čáry, avšak z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout jen Jaroslava Prosického. Až ve 37. minutě jsme dokázali překonat místního strážce brány, postaral se o to po standardce do té doby pracovně vytížený žolík Víťa Ocásek, který uklidil merunu přesně do štrekovaného - 1:1. Novotný se však i nadále činil, ve 42. minutě se do pokutového území prodral Matěj Vorlíček, domácí brankář jeho projektil vytáhnul konečky prstů na roh, a poté těsně před odchodem do šaten dokázal robinsonádou vytěsnit i penaltu Ferryho po faulu na Vorlíčka! Zkraje druhého dějství jsme místní doslova přišpendlili na vlastní polovinu hřiště, ale zase ten Novotný nám nedovolil skórovat. Poradil si jak se střelou Nováka ze 48. minuty, tak i s jedovkou Vorlíčka z minuty 61., a to ještě Ocásek s Perglerem pálili mezitím mimo tři tyče. Až v 63. minutě jsme definitivně prolomili neuměřický val, to si Pergler narazil s Vorlíčkem a tváří v tvář gólmanovi skóroval - 1:2. V dalších dvaceti minutách jsme dokázali nastřílet hned čtyři branky a rozhodnout tak dnešní derby. V 70. minutě přetažený centr z pravé strany na Ocáska, který hlavičkuje do Novotného a volný míč uklízí do prázdné kasy Matěj Vorlíček - 1:3. 73. minuta a spolupráce zakončujícího Vorlíčka a dorážejícího Petra Solára a už to bylo o tři branky - 1:4. 76. minuta a rohový kop Nováka uklidil hlavou pod břevno Ocásek a zaznamenal tak svůj druhý zářez na pažbě - 1:5. A konečně 82. minuta a opět přetažený centr z křídelního prostoru na Ocáska, který vrací balón do ohně a Vorlíček rovněž zaznamenává svou druhou trefu v tomto střetnutí - 1:6. V samotném závěru ještě místní forward Herman z trestňáku vysoko přestřeluje. Sečteno a podtrženo, šedesát minut hry jsme se dnes střelecky trápili a místní strážce brány - jinak hráč z pole, Roman Novotný mladší, nás doslova přiváděl k šílenství svými excelentními zákroky. V posledních třiceti minutách jsme ale prokázali větší fotbalovost, herní vyspělost a nastříleli i pět branek po vesměs pěkných kombinačních akcích. Vítězslav Ocásek i Matěj Vorlíček si v utkání připsali 4 kanadské body (2 góly + 2 asistence), divákům se líbily i výkony Petra Solára v útoku a Jana Perglera na pozici předstopera, byť spíše za něj bránili ostatní =D. V dobrém světle se pak ukázali i Martin Vymětalík a Adam Sedlmayer. Za týden v neděli 19. září přivítáme v domácím prostředí Meteor Pletený Újezd a bylo by dobré, aby všechny tři body zůstaly doma. Výkop je v 16:30. Přijďte fandit!

Sokol Neuměřice B - Sokol Olovnice 1:6 (1:1)