Odveta za finále stála za to!

O víkendu jsme s nimi hráli o prvenství v Lidickém poháru, teď následovala odveta v podobě dohrávaného mistrovského utkání na hřišti Hrdlíva. V sestavě chybělo pouze duo "brazilců" Sedlmayerů - Adam a Dominik. Za příliš silácké řeči začal Filip Lejsek, jindy jasný hráč základní sestavy, zápas jen na lavičce. Začátek utkání vyšel našim borcům skvěle. Již ve 2. minutě na lajně vysunul Matěj Vorlíček Kubu Bělku, který se lehce zbavil bránících hráčů a z úhlu nedal golmanovi domácích šanci (0:1). Radost však nevydržela příliš dlouho. V 9. minutě propadl balon na zadní tyč a golman Ondra Fidler v domnění, že míč jde mimo branku, ho pouštěl do zámezí, avšak skončil za jeho zády (1:1). První půle se odehrávala většinou v naší režii, avšak žádná z šancí se neujala. Chvílemi zahrozili i domácí. Druhá půle začla stejně jako ta první - naším rychlým gólem. Aut Filipa Lejska prodloužil hlavou za sebe Kuba Bělka, Matěj Vorlíček si lehce píchnul balon vedle brankáře a do prázdné svatyně lehce skóroval (1:2). Byl to pro něj již jubilejní letošní třicátý soutěžní gól! V dalším průběhu hry začali hrdlívští hrát pouze na tři obránce a rázem bylo více prostoru a šancí na obou stranách. Za zmínku stojí protiútok v podání Filipa Lejska, který nastřelil břevno. Závěr utkání přinesl tlak domácích a bylo to způsobené i tím, že naši hráči se až příliš zatáhli do obrany a jenom čekali na závěrečný hvizd. Ten přišel a mohli jsme se tak radovat z velice cenné výhry na hřišti druhého týmu tabulky. "I v kabině bylo vidět, že hráči si šli zápas užít a narozdíl od víkendového turnaje, nebyli nervózní", zhodnotil utkání jeden z trenérů Sokola Olovnice, Ondřej Suchánek. Příští a zároveň poslední mistrovské utkání sezony sehrají žáci na půdě SK Zichovec. Výkop je v neděli v 9:00. Jedem Želva!

Sokol Hrdlív - Sokol Olovnice 1:2 (1:1)

2. J. Bělka

40. M. Vorlíček

ŽK: 67. Vítězslav Ocásek

Olovnice nastoupila v sestavě: Ondřej Fidler - Antonín Listík, Vítězslav Ocásek, Jakub Ryčl "C", Lukáš Marák (Petr Tuček) - Tomáš Tláskal (Filip Lejsek), Matěj Vorlíček, Viliam Karala (Milan Krútek), Filip Novák(Jakub Holub) - Jaroslav Putz (Josef Rajchart), Jakub Bělka (Pavel Nedvěd).

Rozhodčí: Grünwald