Okresní přebor - 23. kolo - Černuc 0:3 Olovnice

Do utkání na půdě Viktorky Černuc jsme vstoupili parádně, když v čase 00:30 po rychle rozehrané standardce Friče se Putz zbavil kličkou bránícího Cuce a s přispěním levé tyče překonal brankáře Losu - 0:1. Domácí se poprvé osmělili ve 3. min po nákopu Kučery a hlavičce Čechovského, která o dost minula naši svatyni. V 10. min jsme zbytečně ztratili míč, ale brejk tři na jednoho vyřešili černučtí jen nepřesným zakončením mimo zařízení. Ve 12. min Nídr hledal ve vápně Ocáska, jehož hlavičce chyběl nějaký ten metřík, aby skončila v síti. V min 18. Frič vysunul Vorlíčka, který levačkou v tutovce napálil jen dobře vyběhnuvšího gólmana Losu. Byli jsme lepším celkem na hřišti, avšak domácí nedali svou kůži lacino a dál hrozili především ze standardek. Po jedné z nich ve 24. min Prosický na poslední chvíli zpacifikoval merunu vyslanou Hájkem. Ve 25. min se na útočný výpad vydal Ocásek a jeho dílo následně mohl dokončit Vorlíček, jehož gólovou ránu zázračně vyčapal Losa. Ve 27. min Frič svou precizně rozehranou standardkou našel neomylně hlavu Ondřeje Hajného, který nechytatelně skóroval - 0:2. Následně jsme ještě více vystupňovali svůj tlak a výsledkem byla ve 42. min nádherná akce Vorlíčka, Hajného a zakončujícího Putze, ten nedal Losovi nárok a v poločase tak svítilo na tabuli skóre 0:3! Kdo by čekal, že šest kol před koncem jistě sestupující Černuc utkání ve druhé půli zabalí, mýlil se. Místní borci chuť hrát neztratili, naopak nám se proti větru na tvrdém hřišti hrát vůbec nechtělo, a tak šance počítali spíše domácí. V 50. min Votruba z přímého volného kopu pálil do zdi, tři minuty nato Putz v podstatě z jediné střely na kasu ve druhém dějství otestoval pozornost černuckého brankáře. Po hodině hry hlavní rozhodčí Kalík před zraky delegáta Bázlera neposoudil úder pěstí gólmana Losy do hlavy Hajného jako penaltový, i proto jsme raději hromadně vystřídali (Cvrček, Mucha, Sýkora na plac). Zbytek zápasu jsme v podstatě kontrolovali, podle zápisu 90 přítomných diváků (drtivá většina našich) vyvedla z letargie snad jen skrytá rána Drobného ze 78. min, kterou výborně vyrazil Prosický na roh a následně v 89. min pohotové zakončení Saidla po prodlouženém autu z pravé strany. Nulu vzadu jsme však podruhé v řadě ustrážili a díky prohře Smečna 2:5 v Hrdlívě jsme se o jeden bodík posunuli na pátou příčku tabulky OP (Smečno má utkání k dobru)!

Povinné vítězství v Černuci nás zase o krok přiblížilo k záchraně v OP i k čelu tabulky aneb tak moc je OKRESNÍ PŘEBOR letos vyrovnaný! Narozdíl od Lidic, kde jsme hráli před měsícem (také jistý sestupující do III. třídy), jsme dnes předvedli mnohem lepší výkon a zaslouženě bereme tři body. V příštím kole nás čeká v domácím prostředí v neděli 12. května od 17:00 další aspirant na prvenství v OP, po Družci a Velkém Přítočnu k nám zavítají Jedomělice, které mají zatím NEJLEPŠÍ OBRANU v soutěži (jen 19 inkasovaných branek)! Přijďte fandit!

Viktorie Černuc - Sokol Olovnice 0:3 (0:3)

1. P. Putz - 0:1

27. O. Hajný - 0:2

42. P. Putz - 0:3