Okresní přebor - 24. kolo - Olovnice 5:1 Jedomělice

Po Družci a Velkém Přítočnu zavítal do Olovnice další kvalitní tým z čela OP - Jedomělice, kterým se po půlroční pauze vrátil do sestavy jejich hrající trenér Martin Janda, vedle něhož ve stoperské dvojici nastoupil i asistent trenéra SK Slaný B Pavel Čablík. Na hrotu hostů stejně jako na podzim nesměli chybět nejlepší střelec OP Bohumil Mrština (18 gólů) a rychlý fofrník Marek Radošinský (5 gólů). Nám se do sestavy vrátil Ondřej Novák, Marek Mucha nastoupil v útoku s Davidem Fričem a Matěj Vorlíček hrál tentokrát na pozici levého křídla. Hosté dirigovaní svým hrajícím trenérem vstoupili do utkání lépe, když za patnáct minut hry kopali hned pět standardek! Ve 2. min měl první z nich na svědomí Radošinský, pozorný sudí Petr Kindl však odhalil útočný faul. V min 6. se ujal rozehrávky Mrština, ale zakončující Janda Prosického nezaskočil a stejně se hostům vedlo i z následného rohu. V 8. min padla první žlutá karta, kterou uviděl Jan Pergler, ale Radošinský pálil spíše na ragbyovou bránu a ve 14. min pro změnu přímo našel rukavice Prosického. Hlavní rozhodčí žlutými kartami vůbec nešetřil a v 17. min byl stav žlutých 3-2 (Pergler, Frič, Ševčík - Řehák, Čablík). Dlouho jsme se k ničemu kloudnému nemohli dostat, výjimkou byly jen standardní situace Nídra, tu ze 13. min hosté odvrátili do bezpečí a v min 17. pro změnu "Márty" napálil jen dobře postavenou zeď. Ve 21. míč po souboji Perglera s Radošinským doplachtil mimo tři tyče a stejně to dopadlo i na druhé straně hřiště, když Mucha nabil Ocáskovi, ten vystřelil do ochranné sítě. Ve 30. min hosté podnikli rychlou akci, na jejímž konci Zahradník patičkou prodloužil míč na Radošinského, který pohodlně otevřel skóre - 0:1. Za tři minuty bylo vyrovnáno, když hostující kapitán Nedvěd v souboji o míč s Fričem upadl, hráč Jedomělic Rezek ovšem míč hlavou do autu neodklidil, a tak se hrálo dál. Matěj Vorlíček vysunul Petra Putze, ten levačkou odcentroval a David Frič nechytatelně skóroval - 1:1. Hosté se zlobili, že jsme míč nezakopli, avšak byl to jejich hráč Rezek, který místo patřičného zakopnutí míče nechtěně založil naši útočnou akci. Ve 34. min nejprve Zahradník mířil jen doprostřed brány, aby v téže minutě Frič z poloviny hřiště otestoval pozornost brankáře Pospíšila. 42. min a další zajímavý moment tohoto zápasu, Frič pohotově přihrál Ocáskovi, ten na nic nečekal a levačkou mezi stopery vyslal do úniku Putze, jehož souboj o míč s brankářem Pospíšilem posoudil rozhodčí Kindl jako faul, ale kartu za něj překvapivě neudělil žádnou! Muchův následný trestňák odvrátil Janda na roh, který na zadní tyči vrátil zpět do ohně Frič, aby Hajný orazítkoval břevno a hosté znovu odpravili merunu na další rohový kop. Ten "Putzik" rozehrál tentokrát na přední tyč, kam dobíhal Ocásek, jehož gólový pokus obětavě zastavil gólman Jedomělic (narazil si kyčel), ale balón doputoval až na zadní tyč, kde byl připravený Frič a levačkou ho dorazil do sítě - 2:1! Druhou půli odšpuntoval svým projektilem těsně nad výborně hrající Frič, avšak důležitý moment nastal ve 47. min, kdy jedomělický gólman Pospíšil už nemohl dále pokračovat ve hře (naražená kyčel), nechal se vystřídat v poli hrajícím Knotkem, místo něhož ze střídačky naskočil střídající Škorna. Hosté tím vyčerpali veškerá střídání, ale deset minut nato Mrština rychle rozehrál standardku, Ševčík se hlavou srazil s Prosickým a oba museli odjet do nemocnice na šití! Míč se v onom inkriminovaném souboji odrazil od břevna za bránu, avšak kdo se do ní po zbytek utkání postaví, bylo dlouho záhadou. Nakonec byl vybrán Marek Mucha (vzal si náhradní brankářský dres s číslem devatenáct), místo něj jsme do útoku vystřídali Ondřeje Suchánka a na beku zaskočil Adam David. Po hromadném střídání ihned pálil na zaskakujícího brankáře Knotka Suchánek, ten s velkými obtížemi merunu vyrazil. V 63. min jsme utkání definitivně zlomili ve svůj prospěch, když si na dobře kopnutou "kouli" v podání Nídra vyskočil kapitán Vítězslav Ocásek, který se v podobných situacích hlavou mýlí málokdy - 3:1. Utekly jen dvě minuty a hosté vzadu zase nestíhali, Janda srazil míč jen k Vorlíčkovi, který parádně vybídnul Petra Putze, a ten levačkou skóroval - 4:1. Posledním ohrožením naší kasy byl následně pokus Radošinského z 68. min, míč se nakonec vytočil mimo štrekované. V 78. min ještě Suchánek přihrál Putzovi, "Putzik" si vychutnal hostujícího náhradníka mezi tyčemi krásným "padáčkem," a proto jsme hostům vrátili podzimní porážku (1:3) i s úroky - 5:1!

Zápas s jedním z nejlepších týmů v OP nám nakonec přinesl další tři zasloužené body do tabulky (aktuálně 36 bodů, 5. místo) a především ukázal, že i v této soutěži můžeme v plné síle porazit každého. V následujícím kole máme VOLNO, a tak další mistrovské utkání nás čeká až v sobotu 25. května od 17:00, kdy se představíme v Kročehlavech proti místnímu SK. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Jedomělice 5:1 (2:1)

30. M. Radošinský - 0:1

33. D. Frič - 1:1

44. D. Frič - 2:1

63. V. Ocásek - 3:1

65. P. Putz - 4:1

78. P. Putz - 5:1