Olovnice 0:2 Stehelčeves

Trestný kop v 7. minutě v podání hostů byl prvním ohrožením naší svatyně, Skořepa mezi tři tyče nezamířil a stejnou mincí jsme oplatili i my, když dvě minuty nato Martin Nídr pálil do zdi a proti střele Vojtěcha Karlovského Dlouhý zasahovat nemusel. 13. minuta nabídla hlavičku v podání bývalého tuchlovického kapitána Pavla Hafenrichtera, kterou Lukáš Tlustý reflexivně vyrazil na roh. Ve vzdušném prostoru kralovali hráči Stehelčevsi i nadále, v 19. minutě hlavičkoval těsně mimo Tuček a stejně se vedlo i o pár chvil později Kořínkovi. V minutě 21. se hezky uvolnil Ivan Štofl a svou akci vyšperkoval umístěným projektilem k tyči, s nímž měl gólman Jan Dlouhý velké problémy a musel ho vyrazit alespoň na rohový kop. 23. minuta a Tlustý si připsal další důležitý zákrok, když v pádu vykopnul zakončení extuchlovického útočníka Stanislava Skořepy. Ten se postavil i k dalšímu trestňáku svého týmu ve 29. minutě, tentokrát Lukáš zasahovat nemusel. Třetí jarní bezgólový první poločas ukončil nepřesným přímým volným kopem Matěj Vorlíček a z placu nedobrovolně musel navrátivší se kapitán Jan Pergler, který si obnovil své svalové zranění. Druhou půli odstartoval ve 49. minutě další povedený zákrok našeho brankáře, který zneutralizoval ránu Hafenrichtera. Do vedení jsme mohli jít v 58. minutě, kdy další z mnoha trestných kopů v tomto utkání nedokázal proměnit v gól ani Tomáš Puss. Naše obrana, dirigovaná s přehledem hrajícím Martinem Nídrem, kapitulovala až v 67. minutě po střele Skořepy, kterému ale ke gólu pomohla jak pravá tyč naší brány, tak i zbytečná chyba na polovině hřiště - 0:1. V 71. minutě nás dělilo od vyrovnání jen pár čísel, neboť pokus Davida Koblence skončil na pravé tyči hostující chaty. 85. minuta definitivně rozhodla, sražený rohový kop uklidil do sítě obránce Tomáš Kořínek - 0:2. V 90. minutě pak tentýž hráč vykopnul z vlastní brankové čáry zakončení do prázdné Vítězslava Ocáska, a tak jsme i z tohoto dalšího dobře odmakaného utkání nevytěžili žádný bod ani vstřelený gól. Příští sobotu 13. dubna jedeme do Žižic (16:30). Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Stehelčeves 0:2 (0:0)