Olovnice 1:0 Pletený Újezd

Předposlední zářijový víkend zavítala do Olovnice podruhé v novodobé historii modrobílá síla - Meteor Pletený Újezd, ten má na největším internetovém serveru pro sdílení videosouborů "YouTube" svou vlastní hymnu a jeho výsledky jsou letos jako na houpačce (2:1, 0:8, 11:0). Největším překvapením pro nás však bylo samotné utkání, v němž si hosté vyjma třech standardek (dvě skončily ve 43. a 54. minutě v zámezí a tu ze 7. minuty pohodlně lapil do koše Jaroslav Prosický) nevypracovali za celý zápas jedinou tutovku a vystřelili jen dvakrát mimo bránu! To v našem podání to byl festival patnácti zahozených příležitostí, dvou nastřelených tyčí, dvou neuznaných gólů a řady pěkných náběhů za soupeřovu obranu. V 9. minutě poprvé pálil Matěj Vorlíček a brankář Jaroslav Šíma jeho ránu vyškrábnul na roh, po němž nebezpečně hlavičkoval fantom MV9 a dvě minuty nato tentýž hráč orazítkoval i levou tyč! Ve 23. minutě z trestňáku vyzkoušel Šímovu pozornost Nídr a minutu poté Mates tváří v tvář Šímovi neuspěl. 31. minuta přinesla střelu Josefa Vavrince, gólman vyrazil na rohový kop. 34. minuta a Ocásek hlavičkuje po rohu do brankáře, z následné dorážky Solár pálí levačkou vysoko nad. Ve 36. minutě Vojtěch Karlovský střelou bez přípravy nastřeluje opět jen levou tyč, po něm Vítězslav Ocásek trefuje z přímého volného kopu hradbu těl před sebou a chvíli nato Petr Solár dává branku, ale pro údajné Soliho ofsajdové postavení ji hlavní rozhodčí neuznává. V první půli následně byla k vidění ještě pumelice Vorlíčka mimo tři tyče, pokus Františka Nováka nad a individuální akce Martina Nídra, při níž míč prosvištěl kolem spojnice břevna a tyče. I druhý poločas jsme začali velkým náporem, kapitán Novák pálil, Šíma vyrazil před sebe, ale ani Ocásek merunu do štrekovaného neuklidil. Stejný hráč si střihnul za tři minuty repete, ale branka z toho zase nebyla. A tak nás stejně jako před týdnem vysvobodila až magická 63. minuta, kdy sražený míč hostujícící obranou přistál přesně na kopačce Matěje Vorlíčka, a ten konečně propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Hosté museli něco změnit, ale vyjma střídání a dlouhých nákopů dnes v Olovnici vůbec nic nepředvedli, a tak jsme se do nich v posledních deseti minutách znovu opřeli. Pokus Vavrince ale bez problémů zpacifikoval gólman hostů, proti střelám Ferryho a Antonína Listíka prakticky zasahovat nemusel. A když jsme v 88. minutě potřetí skórovali, tak nám podruhé rozhodčí branku neuznal, kvůli srážce Vorlíčka se Šímou, byť náš forward byl u meruny dříve a brankář Pleteného Újezdu ji rozhodně pod kontrolou neměl. Hlavní ale bylo, že tři body zůstaly doma! Příští neděli 26. září nás čeká šlágr podzimu - DERBY VE SLATINĚ, které má vždy skvělou návštěvnost i atmosféru. Výkop je v 16:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Meteor Pletený Újezd 1:0 (0:0)