Olovnice 1:0 Pozdeň B

Poslední neděli v říjnu přijela do Olovnice v tabulce druhá Pozdeň B, která měla souběh s áčkem. I přesto dorazili hosté v patnácti lidech, zatímco my jsme lepili sestavu, jak jen to šlo a nakonec se nás sešlo dvanáct! Navzdory tomu bylo předem jasné, že se potkávají dvě nejlepší obrany soutěže, a že zhruba tři desítky přítomných diváků moc branek neuvidí. Ve 3. minutě našel Nídr po dobře rozehrané standardce na zadní tyči Nováka, který poprvé vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana. Za další tři minuty se do míče opřel Čermák, ale jeho rána skončila na přilehlém svahu. V 10. minutě pěkně zakombinovali Čermák s Perglerem a druhý jmenovaný vyprášil Krausovy rukavice. Na začátku 31. minuty kopnul merunu do ohně opět Nídr, ale Vorlíček na ni těsně nedosáhnul, byť skočil i rybičku. Ve 34. minutě to Matěj Vorlíček zkoušel vzít na sebe, avšak zkušený stoper a kapitán Lukáš Kuhn ho dokázal rozhodit a náš forward zařízení netrefil. Těsně před odchodem do šaten ještě Solár přistrčil míč Nídrovi, do jehož nabídky se na dlouhou nohu vložil Vorlíček a balón proletěl těsně vedle tyče. Hosté prakticky celý zápas spoléhali jen na rohové kopy, trestňáky a naše chyby, těch jsme jim však nabídli minimum. A tak největší příležitostí pozdeňských byla tečovaná rána Šubrtem ze 64. minuty, kterou ztlumil ve svých rukavicích Jaroslav Prosický. Druhý poločas dnešního duelu byl asi nejnudnější pětačtyřicetiminutovkou podzimu, oba týmy se soustředily spíše na to nedostat gól. Za zmínku stojí jen trestňák Martina Nídra po hodině hry, který si u své levé tyče pohlídal brankář Kraus a několik závarů ve vápně hostů, ale ani z jednoho z nich se nám skórovat nepovedlo. Zápas pomalu, ale jistě spěl k bezbrankové remíze a k penaltovému rozstřelu, hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec řádné hrací doby. Ve druhé nastavené minutě vznikla v pokutovém území pozdeňských trma vrma, při které míč přes Ševčíka, Perglera, Vorlíčka a Vymětalíka doputoval až k Solárovi, který ho napálil přesně k pravé tyči Krausovy svatyně, a tím odstartoval nespoutanou radost domácích příznivců - 1:0! Zajímavou neděli pak podtrhly některé další výsledky, Zákolany vyhrály v Pleteném Újezdu 4:1 a Slatina doma jen remizovala s béčkem Vitkorie Černuc 3:3 (3:4 np). Za týden v neděli 7. listopadu nás čeká poslední mistrovské utkání podzimu na hřišti Sokola Hrdlív B, kde tamní A tým vévodí III. třídě, skupině B. Výkop je ve 14:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Pozdeň B 1:0 (0:0)