Olovnice 12:0 Neuměřice B

Poslední podzimní domácí mistrák proti béčku Neuměřic jsme rozehráli ve velkém stylu. Běžela 2. minuta, Matěj Vorlíček vybojoval míč u postranní čáry, přesně přihrál na Ivana Štofla, který parádně přeloboval hostujícího gólmana Zeleného - 1:0. V 7. minutě se po pěkném pasu od Martina Nídra vydal na útočný výlet náš levý obránce Vojtěch Karlovský, při samotném zakončení mu však neuměřický strážce brány zmenšil střelecký úhel a gól z toho nebyl. To ve 13. minutě už jsme podruhé udeřili, meruna doputovala po trase Novák - Vorlíček - Štofl až k Michalovi Ocáskovi, a ten přesnou střelou k tyči propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. V dalších minutách prvního dějství jsme se pak předháněli v zahazování vyložených brankových příležitostí, Vorlíček pálil z hranice penalty nad, Ocásek v úniku mimo tři tyče, Štofl do břevna, Cvrček dokonce dvakrát jen do Zeleného, poté opět Štofl po takřka hokejovém blafáku těsně vedle. Na třetí zářez jsme si museli počkat do 26. minuty, kdy Ferry předložil balón zpět před prázdnou kasu Vorlíčkovi. Ještě do poločasu jsme následně hostům přidali další dva fíky, ve 33. minutě dokončil dobrou práci Dominika Cvrčka Tomáš Sedlmayer, po něm to vzal Cvrnda na sebe a i on se zaslouženě zapsal mezi střelce - 5:0. První poločas zakončila jedovka Martina Nídra z uctivé vzdálenosti, která orazítkovala břevno. Neuměřičtí dnes po celé utkání ohrožovali naši bránu spíše sporadicky, tu a tam přesně či nepřesně vystřelili, případně kopali nějaký ten rohový kop, standardku, ale stoprocentní tutovku si vypracovali pouze jednu, a to v 69. minutě, kdy Lukáš Tlustý, vystřídavší v poločasové přestávce Jaroslava Prosického, zneškodnil přízemní ránu Horyny. I proto se derby Olovnice - Neuměřice B změnilo ve druhé půli doslova v exhibici, neboť když nás nezastavil zdvižený praporek hostujícího pomezního, tak jsme plynule navyšovali skóre. 48. minuta a Vorlíček svým lobem přidává šestý gól, 54. minuta a Mates dovršuje HATTRICK po akci Štofla - 7:0. Pak si oba vyměňují role, Ivan přidává osmou branku a v 63. minutě po pasu Viktora Stojky i devátou, zaznamenává tedy rovněž HATTRICK, a za potlesku všech olovnických fanoušků obě naše útočná esa střídají. Ve zbývajících zhruba třiceti minutách se do hry zapojují i náhradníci, skóre ovšem dále narůstá. V 68. minutě Tomáš Sedlmayer přidává svou druhou branku, kdy nikým neatakován - jesličkami dává už na úctyhodných 10:0. V 73. minutě další spolupráce hráčů z lavičky, František Listík při své podzimní premiéře centruje, Jaroslav Vosmík za hlasitého aplausu hlavičkuje do sítě a dílo dokonává sám kápo František Novák, který pod břevno umisťuje nezištnou přihrávku Sedlmayera - 12:0! Další, v pořadí již sedmé, parádní představení našich borců bylo dnes korunováno i nevídanými dvanácti góly do sítě našeho sousedního rivala z Neuměřic, který tak během 24 hodin prožil asi nejčernější víkend ve své klubové historii (A tým v sobotu prohrál 12:1 v Žižicích). Nečekaná nedělní nadílka - zpráva přišla z Družce, ten totiž doma dokázal dopoledne přehrát poměrem 2:1 Svinařov, a to znamená, že pokud dokážeme zvítězit i v posledním duelu na půdě Třebichovic, budeme přezimovat na prvním místě tabulky! V opačném případě však můžeme být i čtvrtí. Zápas v Třebichovicích je na programu v neděli 10. listopadu. Výkop je ve 14:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Neuměřice B 12:0 (5:0)