Olovnice 2:1 np Neuměřice

Po dlouhé zimní přestávce jsme i se třemi novými hráči v sestavě nastoupili k prvnímu jarnímu domácímu mistrovskému utkání III třídy proti sousedům z Neuměřic. Všechny tři nové borce jsme získali v průběhu března, nejprve se podařilo zrealizovat přestup útočníka IVANA ŠTOFLA (Holubice, Veltrusy), který byl takřka před deseti lety nejlepším střelcem I. B třídy v dresu Atletického fotbalového klubu Veltrusy. Druhým příchozím hráčem se stal TOMÁŠ PUSS (Kadaň, Mlékojedy, Krásný Dvůr, Klášterec nad Ohří, Libědice, Malešice, Bezdružice, Obříství, Kojetice u Prahy), který naposledy působil v týmu Jiskra Kojetice u Prahy a ve své fotbalové kariéře si zahrál například i Krajský přebor za Tatran Kadaň. Poslední posilou se stal brankář LUKÁŠ TLUSTÝ (Zvoleněves), ten před dvěma lety pravidelně chytal za Slavoj Zvoleněves. Všichni tři nově příchozí hráči s týmem absolvovali únorové přípravné utkání proti Dolanům B, výhra 3:1 (branky vstřelili Martin Nídr, Tomáš Sedlmayer a Vítězslav Ocásek z penalty), hrálo se na UMT Mělník i březnové dva duely, prohra 3:1 ve Slatině (branku vstřelil Tomáš Puss) a prohra 1:0 s týmem Veltrus na hřišti Dřínova. Derby s Neuměřicemi od začátku v mnohém připomínalo podzimní duel (3:2 pp), ve 2. minutě hlavičkoval Matěj Vorlíček těsně nad a minutu nato tentýž hráč znovu řádně zaměstnal gólmana Zeleného prudkou střelou z hranice šestnáctky. V 5. minutě to z uctivé vzdálenosti zkusil Ivan Štofl, v minutě 25. pro změnu Dominik Cvrček, ale skóre se nezměnilo. Neuměřičtí poprvé ohrozili našeho brankáře až ve 31. minutě, ztečovaný pokus však přistál v zámezí. Největší loženku měli hosté ve 36. minutě, kdy Lukáš Tlustý musel rychle na zem po střele z bezprostřední blízkosti, z následného rohu hlavičkoval neobsazený Matoušek o nějaký ten metr vedle. Do kabin se tak odcházelo za stavu - 0:0. V 51. minutě jsme dokázali využít nedorozumění hostující obrany, po kterém dva naši plejeři Tomáš Sedlmayer a Tomáš Puss zůstali zcela osamoceni před hostujícím brankářem a prvně jmenovaný to provedl parádně, když si prvním dotekem obhodil neuměřického strážce svatyně a druhým zavěsil do odkryté brány - 1:0. Druhý gól visel ve vzduchu v 58. minutě, kdy po individuální akci postupoval sám vstříc Zelenému Štofl, který volil zakončení mezi nohy, leč neuspěl. Stejně se vedlo i v 69. minutě Víťovi Ocáskovi, proti jehož hlavičce neuměřický gólman zasahovat nemusel. I ve druhé půli měli hosté jednu tutovku, když v 77. minutě přistál padající list na levé tyči naší opuštěné chaty. Následovalo dvojí střídání na obou stranách a zápas se zdál být rozhodnutý... V 90. minutě došlo v rohu našeho pokutového území k souboji mezi Davidem Koblencem a Martinem Horynou, přičemž náš hráč zvedl nohu a rozhodčí to zkrátka viděl nejlépe - penalta! K ní se postavil Tomáš Jaroš a vyrovnal na - 1:1. V nastavení pak došlo k faulu i ve vápně hostů, ale hlavní rozhodčí místo nařízení druhého pokutového kopu celý zápas raději ukončil, a tak se 120 diváků dočkalo i penaltového rozstřelu, ve kterém se střelci v prvních třech sériích nemýlili. Ve té čtvrté naopak oba exekutoři selhali, proto se rozhodlo až v sérii s pořadovým číslem šest, kdy Martin Nídr svůj pokus proměnil, zatímco Denise Hamouze vychytal Lukáš Tlustý a bod navíc tedy připadnul nám. Příští neděli 31. března nás od 15:00 čeká duel na hřišti celku SK Otvovice, který je v tabulce aktuálně o šest bodů před námi. Přijeďte fandit!

(O) Matěj Vorlíček - proměnil - 1:0

(N) Miroslav Jaroš - proměnil - 1:1

(O) Vítězslav Ocásek - proměnil - 2:1

(N) Tomáš Jaroš - proměnil - 2:2

(O) Vojtěch Karlovský - proměnil - 3:2

(N) Stanislav Pazderka - proměnil - 3:3

(O) Richard Karala - neproměnil - 3:3

(N) Martin Maleček - neproměnil - 3:3