Olovnice 2:1 np Slatina

Do derby vstupovaly oba týmy v rozdílném rozpoložení. Zatímco hosté ze Slatiny měli na jaře vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek, náš tým z devíti odehraných kol získal 24 bodů z 27 možných při skóre 28:8, a tím si s velkým předstihem zajistil první místo ve IV. třídě i zasloužený postup o patro výš do III. třídy. Při pohledu na předzápasové soupisky bylo více než jasné, že oba týmy nasadily vyjma svých dlouhodobě zraněných hráčů (Vorlíček - Topič) to nejlepší, co mají ve svých řadách k dispozici. Není tedy divu, že se takřka 200 přítomných diváků těšilo na parádní podívanou a málokdy vídanou návštěvu umocnila delegace trojice rozhodčích. Hlavním arbitrem byl Tomáš Poncar z Kladna, na čarách mu asistovali Michal Burgr z Neuměřic a David Němeček z Velvar. První střelecký pokus byl k vidění v úvodní minutě hry, kdy Prodlovu pozornost vyzkoušel Štofl. V 8. minutě rozehrál Novák standardku na Ocáska, který v záklonu hlavičkoval mimo tři tyče. V minutě 15. se standardní situace kopala i na naší polovině perfektně připraveného hřiště a Jeřábkovu pumelici s velkými obtížemi musel hasit Prosický. 17. minuta rozveselila všechny domácí příznivce, Víťa Ocásek přesným pasem za obranu vysunul na zteč Ivana Štofla a ten nechytatelným projektilem za přispění pravé tyče otevřel skóre - 1:0. Hosté přidali na obrátkách, ve 22. minutě pohotovou střelu Mráze zablokoval obětavě Ševčík. Utekly další dvě minuty a spolupráce nejnebezpečnějších dvou slatinských plejerů na place Jeřábka s Mrázem skončila pár centimetrů vedle levé tyče. Běžela 31. minuta, když Jeřábkova technická střela skončila v zámezí. Odpověděli jsme nepřesnou hlavičkou Koblence po centru od kapitána Nováka. Devět minut před přestávkou jsme znovu zbytečně faulovali těsně před šestnáctkou a Jeřábkovu přímému volnému kopu do šibenice musel vystavit stopku Prosický. No a když to vypadalo, že těsné vedení v prvním vyrovnaném dějství do pauzy uhájíme, přispěchal ve 42. minutě Petr Mrázek s něčím, co by se dalo nazvat krásné ukopnutí se a výsledkem jeho ostrého centru/střely byl míč v šibenici - 1:1. Tento gól do šatny nás natolik rozhodil, že jsme zkraje druhého poločasu mohli hned třikrát inkasovat! Nejprve se ve 46. minutě řítil sám na bránu Mrázek, ale nedal. Poté tváří v tvář doslova narval míč do Prosického levačkou Jeřábek, a aby toho nebylo málo, tak Mrázova jedovka se otřela o tyč. S velkou dávkou štěstí a výborným Prosickým mezi tyčemi jsme přestáli slatinský nápor a po hodině hry nastal zajímavý zlom v utkání. Hostující obránce Majer uviděl po další kritice hlavního rozhodčího červenou kartu a musel předčasně do sprch. Na place to ale paradoxně vůbec nebylo znát. Slatinští se ještě více semkli a vědomi si své letošní neúspěšné sezóny, chtěli alespoň částečně napravit svou reputaci a zvítězit v dnešním derby, a tak se dál tlačili dopředu. V 66. minutě minutě hlavičkoval Doležal nad, v 79. minutě Sobota pálil těsně vedle. Mezitím se otevřela dálnice pro stopera Martina Nídra, který vystřelil přesně, avšak Prodl míč ztlumil a všas zakročil. Enormní snaha hostů urvat vítězství v základní hrací době gradovala v poslední pětiminutovce, kdy trestňák Doležala minul o pár čísel šibenici a Schönfelderův pokus z přímáku musel vytěsnit Prosický na roh. Vypadalo to, že se dnes v derby penalta pískat nebude, a že dohrajeme v plném počtu, jenže... V 90. minutě zatáhnul za záchranou brzdu Patrik Ševčík a po druhé žluté kartě musel i on předčasně do sprch. Závěrečný hvizd byl pro nás spíše vysvobozením, neboť druhý poločas se nám vůbec nepovedl a hosté nebýt jejich jalové koncovky byli dnes lepším týmem. Naštěstí se na našem okrese stále kopou při nerozhodném výsledku dodatečné penalty a na ty my máme Jaroslava "Neuera" Prosického, který s pomocí brankové konstrukce chytil hostům tři pokutové kopy! V první sérii Ocásek proměnil, zatímco Jeřábek trefil tyč (1-0). Ve druhé navýšil náskok Cvrček, Mrázovu penaltu Prosický zpacifikoval (2-0). Třetí várka penalt byla smolná pro oba hrdiny, neboť kapitán Novák i hostující Doležal věděli, že do svého oblíbeného místa to kopnout nemohou, i proto si vybrali opačný kout brány a oba svatyni shodně přestřelili! Ve čtvrté sérii už jsme zvedali ruce nad hlavu, ovšem netradiční exekutor Prosický bránu překopnul, a tak Novotný dal svým barvám malou naději (2-1). Ta ovšem zhasla s příchodem Marka Muchy na penaltový puntík, ten svůj pokus bezpečně proměnil a dva šťastně vydřené body zůstávají doma (3-1)! Celková karetní bilance letošních vzájemných derby čítá 21 udělených žlutých karet a 5 karet červených, a tak největší obnos peněz z derby letos nevybrali pokladníci Pavel Veselý s Jaroslavem Vosmíkem, ale disciplinární komise ve složení Marek Mařík, Roman Švagr, Vladimír Stádník, Jan Havelka. V posledním jarním vystoupení se představíme v neděli dopoledne na Slavoji Kladno B, kde jsme stejně jako předtím v 17. kole v Pleteném Újezdu ještě nikdy v novodobé historii klubu nehráli. Výkop je v 10:15. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Slatina 2:1 np (1:1)