Olovnice 2:1 Slavoj Kladno B

Ve třetím kole jsme přivítali béčko Slavoje Kladna, které prakticky od začátku utkání sebevědomě kombinovalo a drželo míč na svých kopačkách, přesto se nám hned ve 3. minutě naskytla příležitost jít do vedení. Chybu hostů v zadních řadách Matěj Vorlíček nedokázal potrestat, balón z jeho kopačky skončil pár metrů nad břevnem. I v dalších minutách se obraz hry prakticky neměnil, Slavoj kombinoval a my dál pálili, byť jen slepými náboji. Nejprve to z rohu šestnáctky zkoušel Seidel, ale zaskakující brankář Jakub Pergl byl u tyče včas. Po něm Ferry našel ve vápně milimetrově přesně hlavu Víti Ocáska, gólman hostů byl ale znovu proti změně bezbrankového stavu a ten platil i po závaru z 10. minuty, při němž Vorlíček merunu do sítě rovněž nedopravil. V 17. minutě zahrával přímý volný kop ze zajímavé pozice Spišiak, ale na našeho Jardu Prosického si nepřišel a stejně se vedlo i o šest minut později Tichému, který tváří v tvář Járovi neuspěl, míč se odkutálel do zámezí. Následoval rohový kop na opačné polovině hřiště a nepřesné zakončení hlavou v pohodě hrajícího Vítězslava Ocáska. Běžela 33. minuta, když z pravého křídla tvrdě vypálil Dominik Cvrček, Pergl balón vyrazil jen k dobíhajícímu Ocáskovi, a ten nezaváhal - 1:0. Ve 37. minutě vystřelil nebezpečně Vorlíček, gól z toho nebyl, ale závěr poločasu patřil hostům. Skrytou ránu Tichého vyrazil výborně chytající Prosický na poslední chvíli na roh, trestňák Pražáka mířil mimo a přečkali jsme i sérii rohových kopů na sklonku prvního dějství. Druhý poločas aktivita Slavoje neustávala, 49. minuta a dvakrát jsme naštěstí bez úhony přečkali závar ve svém pokutovém území. V 59. minutě přihrál Matěj Vorlíček na Honzu Pergla, kterému nedovolil zakončit jeden z hostujících zadáků, protože však míč doslova zalehnul ve vlastním vápně, měli jsme k dispozici nepřímý kop, ten kladenští přečkali bez újmy. Zhruba od 65. minuty hráli hosté vzadu ve třech, což sice přinášelo velký tlak a hru převážně na naší půlce, zároveň se otevírala doslova okna k protiútokům. Při jednom takovém v 68. minutě Vorlíček napálil míč jen do Pergla, následně ho při dalším brejku a střele zastavila pro změnu levá tyč. Hosté nedokázali vyrovnat ani v 77. minutě po akci, na jejímž konci pálil Hristov, a tak jsme se dočkali i pojistky. V 84. minutě po příhře Vorlíčka Jan Pergler levačkou konečně dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Klidný konec zápasu to ovšem ani zdaleka nebyl, v 86. minutě byl naším brankářem podražen ve vápně Kovář a Patrik Pražák z pokutového kopu snížil - 2:1. Zbytek dnešního mače už gól nepřinesl, a tak jsme dosáhli i ve druhém podzimním mistráku na tři body. Příští neděli 27. září nás čeká DERBY ve Slatině, jednoznačně nejtěžší zápas podzimu. Výkop je v 16:30. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - FK Slavoj Kladno B 2:1 (1:0)