Olovnice 3:0 Slavoj Kladno B

Zápas proti Slavoji Kladno B byl od začátku do konce v naší režii. Hosté, kteří v posledních třech duelech vyšli bodově naprázdno, ohrozili za celé utkání naši bránu pouze jednou, a to až v 83. minutě! Sváteční mač s netradičním výkopem v 10:15 otevřela pumelice Davida Koblence, která se mezi tři tyče nevešla. Ve 4. minutě naservíroval Koblenc míč do vápna Vorlíčkovi, ten v pádu zařízení minul. V 10. minutě se nám naskytla jedinečná příležitost jít do vedení, když hosté podkopli ve vápně Solára a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil tradiční exekutor Novák, ale Krumpholc vystihnul stranu a penaltu našemu kapitánovi lapil. I nadále jsme drželi balón a vyhrávali osobní souboje, ale gól ne a ne padnout. Ve 32. minutě trestňák Nováka skončil v zámezí, ve 36. minutě pálil mimo bránu Pergler. 37. minuta přinesla parádní kombinaci Vedrala se Solárem, přičemž druhý jmenovaný kladenskou svatyni při samotném zakončení těsně minul. Dvě minuty před přestávkou jsme nepřetavili v gól ani pěkně rozehraný rohový kop, kdy před bránou hostů nastal chaos, po kterém kutálející se kulatý nesmysl napálil Nídr pár metrů vedle levé tyče Krumpholcovy brány. Společně s poločasovým hvizdem zápas skončil pro Davida Vedrala, který si při jednom ze soubojů pochroumal sval na levé noze a bude nám ve zbytku podzimu chybět. V 50. minutě našel Ocásek přesným centrem ve vápně Vorlíčkovu hlavu, od níž míč putoval těsně nad. Minutu nato znovu pálil po rohu Nídr, ale hosté stále odolávali. Po hodině hry rozehrával rohový kop z pravé strany Novák a Ocáskovu hlavičku odpravili kladenští zadáci jen na další roh. K jeho rozehrávce se postavil Solár a míč zakroutil tak šikovně, že si dezorientovaný Jan Rohusch vstřelil hlavou vlastní gól - 1:0. Tento moment nás ještě více nabudil a v 64. minutě se po přihrávce od Nováka ocitnul sám před Krumpholcem Solár, leč gólovou pojistku nepřidal a stejně se vedlo i v pádu dorážejícímu Vorlíčkovi. 75. minuta a pokus Vorlíčka skončil na boční síti. Až v 82. minutě jsme hosty zlomili definitivně a bylo to opět ze vzduchu, když František Novák při dalším kopu od rohového praporku zase neomylně našel palici Vítězslava Ocáska, ten nedal kladenskému gólmanovi šanci - 2:0. Poté nastala již zmíněná 83. minuta a jediný světlý okamžik hostů, kdy nás po jedovce Hristova podržel parádním zákrokem Prosický a poradil si i s následnou dorážkou. V 87. minutě ještě překopnul zařízení Novák po přihrávce od Vorlíčka a utkání následně uzavřel dlouhý nákop Prosického, při kterém Matěj Vorlíček přeloboval Krumpholce a bylo vymalováno - 3:0! Nečekaná zpráva poté dorazila v podvečer, když vedoucí Slatina doma nestačila na Stochov (0:2). To znamená jediné, že před nedělní bitvou s druhou Pozdní B (výkop ve 14:00) se posouváme na první místo tabulky IV. třídy! Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Kladno B 3:0 (0:0)