Olovnice 3:0 Zákolany

Povinná výhra nad bezstarostně hrajícím soupeřem ze spodku tabulky se nerodila vůbec lehce. Hosté, kteří se v den státního svátku sešli podruhé v sezóně kompletní, zanechali v Olovnici herně velmi dobrý dojem. Nejlepší střelec Zákolan v této sezóně - dvoumetrový útočník Pavel Nosek prakticky celý zápas potvrzoval, že souboje s ním bolí a 13 vstřelených branek na svém kontě nemá tento exžižkovský čahoun náhodou. V 8. minutě jako první zahrozili hosté, když Ronn z hranice šestnáctky technickou střelou donutil Prosického vyrazit míč na rohový kop. 11. minuta nabídla trestný kop Martina Nídra, který brankář Navrátil vyrazil pouze k dobíhajícímu Solárovi, ten orazítkoval pravou tyč zákolanské svatyně! Ve 13. minutě si Nídr vzal na starost rozehrávku další standardky, jeho načechraný balón si hezky zpracoval Víťa Ocásek a povedenou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:0. V pohodě hrající stoper Nídr to ve 21. minutě vzal na sebe, proti jeho ráně Navrátil zasahovat nemusel, avšak ještě v téže minutě při něm stáli i všichni svatí, když se na něj po přihrávce Štofla řítil sám David Koblenc, změnu skóre ovšem znovu nedovolila tentokrát levá tyč! Hosté mohli srovnat ve 36. minutě po skrumáži před naší bránou, ale ustáli jsme to a vyrovnat následně nedokázal ani ve 40. minutě v pádu Neubauer. Tou dobou už začal nabírat na intenzitě déšť padající na trávník, a tak někteří diváci možná ani nezaregistrovali poslední šanci prvního dějství, při které Ocásek pálil po přihrávce od Štofla vysoko nad. Druhou půli dostávalo všech 22 hráčů na hrací ploše včetně náhradníků, rozhodčího i asistentů pořádnou sprchu a s přibývajícím časem zápas místy připomínal vodní pólo. V 51. minutě mohl svůj druhý zářez přidat Ocásek, který si naskočil na Nídrův dlouhý pas, leč pár čísel jeho hlavičce ke gólu chybělo. Pak to zkoušel na dlouhou nohu Nosek, ale zařízení minul. Stejně se vedlo i na opačné straně hřiště Koblencovi, a tak to musel vzít v 58. minutě na sebe náš kápo František Novák, ten z přímého volného kopu za přispění zdi i pravé tyče dostal merunu do sítě podruhé - 2:0. Zákolanští opět měli šanci ke korekci skóre, ale Nosek si na Prosického nepřišel. V 62. minutě jsme definitivně rozhodli o zisku dalších tří bodů do tabulky, Koblence dokázal sice Navrátil ještě vychytat, proti následně nakrátko rozehranému rohu a tečované střele Nováka už ale neměl nárok - 3:0. Mohli jsme přidat i další góly, ale buď byl proti Navrátil, tak jako při lobu Štofla ze 75. minuty, nebo bylo proti břevno jako při následné střele Dominika Cvrčka. Celé utkání uzavřely nepřesné pokusy Nováka a Nídra, ale všichni byli rádi, že si hlavní rozhodčí Vágner nezapomněl doma alespoň tu píšťalku, když karty dávat z nepochopitelného důvodu nechtěl. Příští víkend nás čeká jeden z vrcholů jarní části sezóny, v sobotu 14. května se představíme na půdě prozatím čtvrtého Baníku Stochov. Výkop je netradičně v 10:15! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Fotbal Zákolany 3:0 (1:0)