Olovnice 3:1 Hrdlív B

Jako jistý VÍTĚZ IV. TŘÍDY jsme v předposledním domácím utkání této sezóny hostili Hrdlív B. Náš soupeř v úterní dohrávce dokázal na svém hřišti porazit v tabulce druhý Stochov 5:2, a díky tomuto výsledku bylo jasné, že nám první místo v tabulce už nikdo nesebere. Do dnešního zápasu nebyly vzhledem ke středečnímu dohrávanému derby se Slatinou nasazeny útočné pušky Marek Mucha, Ivan Štofl ani Matěj Vorlíček. I přesto bylo od úvodních minut patrné, že chceme získat další tři body do tabulky. Ocáskův pokus nůžkami ani Solárova pohotová rána z otočky se mezi tři tyče nevešly. V 10. minutě Novák klasickou českou uličkou našel Dominika Cvrčka, který pláchnul hrdlívským zadákům a nechytatelnou střelou k tyči nedal Kosovi šanci - 1:0. Minutu po něm mohl zvýšit Koblenc, ale hostující brankář své barvy tentokrát podržel. Ve 20. minutě spálil další velkou šanci Víťa Ocásek a po něm Kose nedokázal prostřelit ani Honza Pergler v souboji jeden na jednoho. Až ve 34. minutě nám to tam spadlo, když hrdlívský gólman nedokázal zkrotit ránu stopera Martina Nídra, kterému po standardní situaci míč přiťuknul kdo jiný než kapitán Novák - 2:0. Hosté v první půli ani jednou Prosického svatyni neohrozili, ale třetí gól jsme do šatny nepřidali, neboť pokus Perglera lapil Kos a Ocáskova hlavička do prázdné po rohu ze 43. minuty skončila na přilehlém svahu! Druhý poločas odstartoval trestňák Nídra nad a po hodině hry po standardce Nováka hlavičkoval do ochranné sítě Veselý. Hosté se probrali z jarního spánku v 66. minutě a hned z toho byl gól, Jan Blažek lehkým dloubáčkem přehodil Prosického, který do té doby v utkání zasahovat nemusel - 2:1! Nezáživný fotbal ve druhé půli alespoň částečně rozčísnul Vedral svým projektilem nad, a pak tu byli znovu hosté, jejichž kapitán Hrbek orazítkoval břevno!!! Drama se ovšem nekonalo. V 75. minutě balón doputoval napříč vápnem až k Ocáskovi, který ho nártem napálil přesně k pravé tyči a bylo hotovo - 3:1. V 82. minutě ještě Cvrček orazítkoval spojnici břevna a tyče a potvrdil tak, že se postupně vrací do své staré dobré formy. Tento mač je minulostí a před námi je středeční dohrávka 18. kola, kdy k nám v derby zavítá sousední rival ze Slatiny. Derby s výkopem od 18:00 budou rozhodovat tři rozhodčí - Poncar, Burgr, Němeček. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Hrdlív B 3:1 (2:0)