Olovnice 3:1 Stehelčeves

Závěrečné vystoupení v letošní historicky nejlepší sezóně v novodobých klubových dějinách slibovalo zajímavou podívanou. Do Olovnice přijela v tabulce již jistě druhá Stehelčeves, která jako jediná z týmů III. třídy vyhlásila před sezónou cíl postoupit do OP. Tento cíl jsme však hostům rázně překazili už po podzimní části, kdy jsme dokázali vyhrát všechny své zápasy (Stehelčeves - Olovnice 1:5!) a teoretickou naději smazat bodové manko "na nás" jsme následně doslova zadupali do země i během jarní části, kdy jsme získávali tři body do tabulky pravdy týden co týden. Náš doslova parní válec jménem "ŽELVA" se zastavil na čísle 23 výher, které jsme chtěli posunout ještě o jeden stupínek výše, což by znamenalo vyhrát III. třídu bez ztráty bodu, to se nepovedlo doposud žádnému mužstvu na okrese a to tu hrávaly například celky jako Slaný B nebo Velvary B (oba shodně po jedné prohře). Soupeř přicestoval k utkání se dvanácti hráči a to ještě někteří z nich ani nepoznávali své vlastní spoluhráče, což nebylo způsobeno vlivem alhokolu ani jiných omamných látek, ale hlavní rozhodčí to věděl a domácí vedoucí Suchánek na hru SKS přistoupil, což se během zápasu ukázalo jako ku prospěchu věci. Stehelčeves rozehrávala hned v úvodní minutě hry zajímavou standardku, avšak naše obrana zareagovala pohotově a první odpovědí byl nepřesný střelecký pokus Hajného ze 2. minuty. Do 10. minuty se nic zajímavého na place neudálo, poté ovšem nastala ostrá palba na Muselovu svatyni. Nejprve pálil Vavrinec, hostující brankář míč vyrazil před sebe a dorážející Mucha ve snaze propasírovat míč "mezi betony" neuspěl. Poté své střelecké štěstí zkusil David Frič, gólman vyrazil na roh, po němž se do meruny opřel stoper Martin Nídr a Musel měl znovu plné ruce práce. Náš tlak gradoval v 16. minutě, kdy "FRIGO" pálil po rohu nad a logickým vyústěním v podobě vedoucí branky byla další standardka, rohový kop v podání Marka Muchy, který na bližší tyči nekompromisně uklidil do sítě Dominik Cvrček - 1:0. Hosté dál hráli svou hru vše na Skořepu, ale našim obráncům Nídrovi, Ocáskovi, Ševčíkovi a Vavrincovi vypomáhali svými včasnými návraty do obrany i středopolaři Frič s Putzem a stehelčevský forward se tak k ničemu výrazně nebezpečnému nedostal, občas si i zchladil žáhu hlasitým řevem na své spoluhráče. Akcí zápasu by se dala nazvat situace ze 30. minuty, kdy Jaroslav Prosický svým dlouhým výhozem našel Petra Putze, ten vyslal na zteč Marka Muchu, jehož brilantní přihrávku mezi nohama stehelčevského obránce zužitkoval levačkou na zadní tyči číhající Jan Pergler (viz video na Kladenském deníku) - 2:0. Až ve 32. minutě to za polovinou hřiště vzal na sebe Hafenrichter a jeho jedovatý padající list Prosický raději vyrazil na roh. Obrázek hry se ale neměnil, dál jsme obléhali pevnost jménem SKS především střelami ze střední vzdálenosti jako v případě ran Friče a posléze i Putze ze 33. minuty. Konec prvního dějství a začátek toho druhého orámovaly dva trestné kopy v podání našich barev, "FRIGO" ve 39. minutě ani "MÁRTY" ve 47. minutě si ale na Musela nepřišli a uklidňující třetí gól nepřidal ani ve 49. minutě Putz, který v tutovce napálil jen dorosteneckého brankáře mezi tyčemi. Klid nám tak dodala až 64. minuta, když "MÁRIS" zkompletoval "HATTRICK" v podobě třech asistencí v utkání, tentokrát merunu naservíroval na zlatém podnose Pepovi Vavrincovi (Kladenský deník ho poté přejmenoval na Františka Vavrince, Vavřince =D), pro něhož nebyl problém trefit odkrytou kasu - 3:0. Zbytek zápasu jsme si už asi měli pohlídat, ale první vlnu vášní přinesla 67. minuta, kdy hostující asistent a předseda klubu Kaválek zvedl praporek na znamení ofsajdu, ve kterém se měl nacházet Marek Mucha. Těsná to záležitost, každopádně hostující bek se hodně zapomněl za svými spoluhráči a následná udělená žlutá karta Muchovi za protesty byla jakýmsi spouštěčem vlny nevole v podání hostující lavičky na adresu hlavního rozhodčího. Od 70. minuty se hra navíc rozdrobila natolik, že přítomní diváci spíše sledovali dění na naší lavičce, kdy jsme během dvanácti minut provedli hned čtyři střídání! Korekce skóre se hosté dočkali v 79. minutě, když vysunutý obránce Pavel Hafenrichter našel povedeným centrem Michala Panáčka, který nechytatelně hlavou rozvlnil síť - 3:1. Poslední šancí byl v 81. minutě další roh v podání Muchy, Ocáskova hlavička ovšem skončila jen v ochranné síti. Další vlnu vášní přinesla 85. minuta, kdy obránce Vymětalík měl vidět žlutou kartu, byla by však již druhá v krátkém sledu (první byla dost přísná až nesmyslná), a tak sudí kartu z kapsičky nakonec nevytáhnul, což by nezměnilo nic na faktu, že jsme dnes vyhráli naprosto zalouženě! Suma sumárum 24 zápasů - 24 výher - 72 bodů při skóre 130:21 - nejlepší obrana na okrese - rekord soutěže v počtu výher - nejlepší sezóna v dějinách klubu - historicky první postup do OP - druhý postup během jednoho roku! A pár statistik na závěr - Petr PUTZ 38+27, Matěj VORLÍČEK 22+6, Marek MUCHA 18+15, Ondřej HAJNÝ 8+6, Vítězslav OCÁSEK 8+4, Jan PERGLER 8+4, David FRIČ 5+2, František NOVÁK 4+7. Tak snad jen VAMOS ŽELVA! VÍTEJ OKRESNÍ PŘEBORE!! DO OKRESU JAKO NIC, TO JSOU KLUCI Z OLOVNIC!!!

Sokol Olovnice - SK Stehelčeves 3:1 (2:0)