Olovnice 3:2 Slatina

Úvod derby patřil nám, když se v 8. minutě Radek Bednár šikovně zbavil stopera hostů, tváří v tvář slatinskému strážci brány ale míč do sítě neprocpal, neboť gólman František Putz, chytající takřka po dvou letech, svůj tým brilantním zákrokem podržel. Ve 20. minutě se nám naskytla příležitost v podobě rozehrávky přímého volného kopu, tu si na starost vzal Martin Nídr a napoprvé pálil do zdi, kulatý nesmysl se mu ovšem k nohám vrátil, napodruhé už jeho skrytou střelu k tyči musel Putz vyrazit alespoň na rohový kop. Až ve 22. minutě si hosté vypracovali první loženku, pokus Mrázka z otrého úhlu musel Jaroslav Prosický vykopnout na roh. Deset minut poté Mrázka ke skórování vyzval pěkným pasem Doležal, exblevický expres Petr Mrázek nyní ve službách slatinských barev naštěstí pálil o nějaký ten metr mimo. 35. minuta a hosté jdou vedení, nejprve nakrátko rozehráli rohový kop, následně do té doby výborně pokrytý snajpr Doležal nacentroval míč do malého vápna, kde se nejrychleji zorientoval Michal Stratil a z bezprostřední blízkosti skóroval - 0:1. Slatinské hráče tento moment pochopitelně nakopnul, ve 37. minutě zajímavě z hranice vápna vypálil Mráz. 42. minuta přinesla druhý trestňák v podání Nováka, stejně jako zkraje zápasu ovšem náš kapitán do štrekovaného nezamířil, mrzet nás to dlouho nemuselo. V poslední minutě prvního poločasu slatinští netakticky znovu faulovali před velkým vápnem a tentokrát si přímý volný kop vzal na starosti Vítězslav Ocásek, který parádně zakroutil míč přes zeď a dorovnal gólový účet utkání - 1:1. Druhý poločas odstartoval Ivan Štofl, jehož projektil minul o pár čísel pravou šibenici Putzovy svatyně. Na opačné straně perfektně připravené hrací plochy se stejně vedlo Doležalovi, ten dnes svou třináctou branku v tomto ročníku nakonec nepřidal, i díky zodpovědné práci našich hráčů, dirigovaných s přehledem hrajícím stoperem Nídrem. V 65. minutě se dostali hosté opět do vedení a znovu to bylo po rohovém kopu, odražený balón do sítě nekompromisně napálil Josef Mráz - 1:2. Vyrovnáno mohlo být už za tři minuty a možná i bylo, střelu Štofla totiž Putz neudržel a míč mezi jeho nohama už už mířil za brankovou čáru. To, jestli míč čáru celým objemem přešel nebo ne, zase až tak nikdo moc neřešil, protože už za další dvě minuty doputovala meruna po souboji Bednára s gólmanem k úplně volnému Sedlmayerovi, Tomáš následně zachoval chladnou hlavu a z otočky vyrovnal skóre - 2:2. Ještě deset minut před koncem to vypadalo na nejspíše spravedlivou dělbu bodů, následně ale Nídr vyslal skvostným pasem na zteč Ivana Štofla, který pod padajícím brankářem hostů dokázal poslat míč do sítě - 3:2. Slatinským nezbývalo nic jiného než zariskovat a vrhnout všechny své síly do útoku, nejblíže k vyrovnání byli v 85. minutě, kdy trestňák v podání Doležala musel u tyče zkrotit Prosický. Konec zápasu pak mimo celé řady neproměněných rohových kopů v podání slatinských borců přinesl i jednu velkou nepříjemnost, když našemu útočníkovi Štoflovi zapadnul jazyk, slatinští mu ovšem bleskurychle poskytli první pomoc, za což jim patří velký dík! Ve zbývajících minutách jsme se pak mimo Štofla museli obejít i bez postupně odstupivších Vorlíčka a Ševčíka, kteří nedohráli vinou zranění, zlaté a cenné tři body jsme ale nakonec doslova vyválčili a připravili tak našim sousedům první tříbodovou porážku v letošní sezóně. Po skončení duelu slatinští zapomněli v šatně koš se svými dresy, a tak měl duel nakonec vtipnou dohru i v následujících hodinách a dnech! Nejprve náš místopředseda a kapitán František Novák zajel změřit šířku slatinského rybníku, poté ve spolupráci s některými hráči a fanoušky navléknul dresy na šňůru a společně je pak všichni pověsili nad již zmíněný soupeřův rybník (viz foto). Ještě téhož večera pak kromě tradičního sprejování výsledku na silnici v obci našeho rivala přišel na řadu i telefonát do kladenského deníku a celou akci nečekaně vyšperkovala TV NOVA! v úterních zprávách, kde bylo po celý den díky reportáži Františka Nyklase velké derby Olovnice - Slatina doslova dohráno! Na dnešní výhru v derby se bude vzpomínat ještě hodně dlouho, i proto všem zapojivším se hráčům, několika desítkám fanouškům a celému vedení TJ Sokol Olovnice, v čele s naším místopředsedou, patří velký dík za dobře odvedenou práci se vším všudy. Příští víkend se představíme už v sobotu 12. října od 15:30 na horké půdě Viktorie Černuc B. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Slatina 3:2 (1:1)