Olovnice 3:2 Zichovec B

Novou sezónu jsme zahájili vítězným přátelským utkáním s Blevicemi 4:0 (Filip Novák 2, Matěj Vorlíček, Petr Veselý) a týden poté k nám v prvním mistráku zavítalo béčko Zichovce. Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy nová posila, Josef Vavrinec, vyzvala ke skórování Matěje Vorlíčka, který přesnou střelou na zadní nedal gólmanovi Součkovi šanci zasáhnout - 1:0. Ve 23. minutě trma vrma v pokutovém území hostů, na jejímž konci Matěj Štofl doklepnul merunu do sítě - 2:0. Zichovečtí mladíci se do tempa dostávali pozvolna, ve 28. minutě po spolupráci Snopa s Matějovičem skončil míč metr vedle levé tyče naší brány. To už se na hřišti objevil i Martin Nídr, ale hosté měli připravené rovněž útočné eso z lavičky v podobě áčkaře Luboše Pospíšila, ten ve 36. minutě po individuálním úniku z poloviny hřiště nejprve snížil na 2:1. Následně v minutě 45. vybojoval pro svůj tým i pokutový kop, jehož exekuci si vzal na starosti zichovecký kapitán Pavel Matějovič a nekompromisní střelou k tyči určil poločasový nerozhodný výsledek - 2:2! Patnáctiminutová přestávka nám přišla vhod, přeskupili jsme řady, vyříkali jsme si chyby a nově složená stoperská dvojice do druhé půle Nídr - Pergler se ukázala býti správnou volbou. Ve 48. minutě Doges pálil mimo tři tyče, pár minut nato pokus Adama Sedlmayera stačil na poslední chvíli brankář vykopnout alespoň na rohový kop. 54. minuta přinesla pěkný fotbalový moment v podání Vítězslava Ocáska, ale Souček byl opět u své žrdi včas a stačil míč vyrazit na roh. S přibývajícími minutami se na hřišti začalo přiostřovat, v 70. minutě po Ocáskovi a Vorlíčkovi uviděl zbytečnou žlutou kartu i Nídr. V téže minutě se ovšem na opačné polovině hrací plochy zjevil s míčem na kopačkách netradiční hroťák Dominik Čermák, jehož přízemní projektil zapadnul přesně k tyči - 3:2. Až do 80. minuty se zápas odehrával spíše ve středu pole, než přišel zbytečný zákrok Pospíšila na Nídra a následná mela, tu vyřešil hlavní rozhodčí Cvekl kartami, bohužel pro Martina Nídra to byla druhá žlutá, a tak musel předčasně do sprch. Spolu s ním se z lavičky pakoval také hostující Dominik Hošek, ale přežili jsme i čtyřminutové nastavení a doslova jsme vydřeli před zápasem očekávané tři body. Za týden v neděli 12. září nás od 17:00 čeká derby na hřišti Sokola Neuměřice, kde nastoupíme proti tamní benfice. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Zichovec B 3:2 (2:2)