Olovnice 4:1 Družec B

Další velká neznámá na nás čekala i ve třetím podzimním mistráku, po těsné porážce od Svinařova (1:2) a nepovedeném výletu do Pcher (0:3) k nám zavítala rezerva Družce, která se dnes musela obejít bez povolené výpomoci hráčů A týmu. Předzápasové soupisky napověděly mnohé, soupeř přicestoval se 13 hráči s věkovým průměrem 40 let. Za naše barvy poprvé ve čtvrté třídě nastoupili Viktor Stojka, Tomáš Sedlmayer, Jiří Vacek a po čtrnácti dnech dorazil i náš nejlepší jarní střelec loňské sezóny Ivan Štofl. Hned v 1. minutě jsme vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře Povolného, autorem střely byl Vorlíček. V minutě 7. už gólman hostů musel kulatý nesmysl vyrazit na rohový kop, na druhé straně hřiště pálil kapitán hostů Pergl vysoko nad. 12. minuta nabídla zajímavý moment, při kterém se míč od tyče odrazil zpět do hry na kopačku Ivana Štofla, který ovšem trefil jen tou dobou zvedajícího se brankáře soupeřova družstva, ale minutu poté si Ivan chuť spravil, když v pádu uklidil míč přesně k pravé žrdi do štrekovaného - 1:0. I dál jsme spíše v chůzi hrající hosty docela proháněli, buď nám však chyběla přesnost nebo jsme trefovali družeckého strážce brány. Hosté měli za celý poločas jen dvě střely bodlem v podání Lince z 23. a 41. minuty, s nimiž si Tlustý bez problémů poradil. O to větší šok nastal těsně před poločasovou přestávkou, kdy se při rohovém kopu vydal do našeho vápna i družecký stoper Petr Kořínek, který hlavou rozjásal pět přihlížejících družeckých fanoušků - 1:1! Nejen konec prvního dějství, ale i začátek toho druhého nás zastihl v nedbalkách, útočit jsme zkrátka chtěli skoro všichni - bránit jen málokdo. Ve 47. minutě nejprve Lukáš potřetí zneškodnil ránu Lince, následně Pergl napálil z trestného kopu břevno a poslední, ta nejvyloženejší, tutovka se hostům naskytla v 53. minutě, kdy náš nejzkušenější hráč František Novák přebrousil ve vápně mimo nože na sekačku i špunty družeckého Vostarka a hlavní rozhodčí přiřknul hostům pokutový kop. Naštěstí kapitán Michal Pergl ho i díky pohotovému zákroku Lukáše Tlustého neproměnil, a pak už to bylo do konce zápasu opět jen na jednu bránu. Vorlíček pálil dvakrát nad a jednou vedle, Štofl mířil jen do nohou připraveného gólmana a ani projektil Michala Ocáska neskončil gólem, ale jen v boční síti. Až v 62. minutě parádně načechral míč od rohového praporku Vojtěch Karlovský a Matěj Vorlíček hlavou nechytatelně skóroval - 2:1. 65. minuta a gól Ivana Štofla, při jehož samostatném nájezdu míč doputoval od zad Povolného až do sítě - 3:1. I v dalších minutách právě Štofl nejvíce větral hostující obranu, ale ze čtyř šancí mu to tam spadlo až v 85. minutě, kdy opět utekl všem a zavěsil - 4:1, HATTRICK! V úplném závěru, kdy se zhruba 60 diváků dožadovalo "BŮRA," mohl skóroval ještě Tomáš Sedlmayer, pálil ovšem mimo tři tyče. První tři body do tabulky byly dnes zcela zasloužené, ale netřeba je nějak zvlášť přeceňovat. Příští víkend máme VOLNO, a tak si vychutnáme například třaskavé nedělní derby Sparta - Slavia (18:00) či anglický šlágr Chelsea - Liverpool (17:30). Další duel nás čeká až 29. září, kdy se představíme v Zákolanech. Výkop je v 16:00! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Družec B 4:1 (1:1)