Olovnice 4:1 Knovíz

Anglický týden jsme zakončili v domácím prostředí kláním proti Knovízi. Navzdory faktu, že hosté okupují předposlední příčku tabulky, přijelo do Olovnice mužstvo, které vůbec nepřipomínalo to, které jsme v podzimní části doslova roznesli na kopytech (11:0). Zejména ofenzivně laděná pětice Hořejší, Lunger, Maťátko, Rendla, Stahl nám svým hýřivým pohybem dělala problémy, když za zlepšenými výsledky a výkony Knovíze v jarní části soutěže hledejme právě tato jména (2:5 v Zichovci, 4:1 se Stehelčevsí, 1:5 v Dřetovicích, 3:5 v Blevicích, 1:2 np s Žižicemi). Třetí mistrovský zápas během devíti dní byl znát především na našem pohybu. Chyběla "čtvrteční lehkost" s jakou jsme přehráli Žižice (5:0) nebo "sobotní bleskový vstup" do utkání, díky němuž jsme uspěli v Otvovicích (2:1). Úvodní střelecké příležitosti měl na svědomí Petr Putz (9.,15.), ale ani jedna jeho rána si prostor mezi tyčemi nenašla. V 17. minutě mnoho ke gólu nechybělo, avšak Ondřej Suchánek si po přihrávce od Matěje Vorlíčka dostatečně neseřídil svá mířidla, a tak vyprášil jen ochrannou síť za bránou Pitrofa. 20. minuta přinesla první gól zápasu, když centr do vápna z pravé strany od Putze lehce přizvednul Suchánek a ve výborné fazóně hrající kapitán Ocásek uklidil merunu na zadní za háčky - 1:0. Z vedení jsme se neradovali ani dvě minuty, hosté podnikli rychlý kontr, na jehož konci zakončoval nejprve Hořejší, po něm Lunger, aby míč do kasy doklepnul Matyáš Rendla - 1:1. Zbytečně inkasovaná branka s námi zamávala natolik, že za minutu se před naší chatou objevil opět trestuhodně osamocený hráč, tentokrát Stahl, avšak Prosický proti jeho ráně vytasil nekompromisní semafor a tento moment konečně probudil některé naše hráče z letargie. Ve 34. minutě se po tečované ráně Petra Putze ujímáme vedení - 2:1, a první poločas následně zakončujeme trojšancí, když "Putzik" posílá trestný kop do hradby těl stojících ve zdi, "Cvrnda" pálí o nějaký ten metr nad a "Vorlik" levačkou jen do dobře postaveného gólmana Pitrofa. Druhou polovinu zápasu otevřel svým razantním projektilem Jan Pergler, knovízský strážce brány byl ovšem u tyče včas a merunu dokázal lapit. Od 55. minuty se na hřišti začalo přiostřovat, naštěstí jsme naši převahu dokázali vyjádřit i gólově než se z fotbalu stalo zbytečně MMA... V 56. minutě ještě Cvrček z boku na Pitrofa nevyzrál, ale z následného rohu Putze "kladenským nártem, bodýlkem" vymetl přesně šibenici David Frič - 3:1. Následovala 64. minuta a výkop přes celé hřiště v podání Jaroslava Prosického, ten si krásně do běhu zpracoval náš hrotový fantom Matěj Vorlíček, a podél Pitrofa skóroval - 4:1. Navíc už za minutu si Vorlíček všimnul špatně postaveného brankáře hostů a nádherným lobem ze 30 m orazítkoval pravou tyč! Posledních dvacet minut už to byla spíše MMA holomajzna a vše vyvrcholilo v 82. minutě zákrokem knovízského kapitána Radka Dudy, který předvedl hrubé nesportovní chování, když za zády rozhodčího v nepřerušené hře podrazil Davida Friče a následně se po udělené červené kartě předčasně poroučel do sprch. "FRIGO" se stal obětí i v poslední šanci dnešního střetnutí, kdy z bezprostřední blízkosti překopnul po centru Cvrčka a patičce Vorlíčka prázdnou bránu, a tím nechtěně poskytnul zajímavý videomateriál do zábavných pořadů. Na závěr snad jen pár slov k našemu dvoucifernému náskoku na druhou Stehelčeves pět zápasů (šest kol) před koncem soutěže. Budeme se snažit vyhrát všechny zbývající zápasy do konce soutěžního ročníku 2022/2023 (venku Tuřany, doma Neuměřice, venku Zichovec, venku Dřetovice, volno, doma Stehelčeves), protože na oslavy je času dost (červen, červenec, srpen) a vyhrát III. třídu může člověk třeba jen jednou v životě! Tak v sobotu 13. května další výjezd, tentokrát do Tuřan, kde si to rozdáme s místním Sokolem o další tři body do tabulky pravdy. Výkop je v 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Knovíz 4:1 (2:1)