Olovnice 4:2 Neuměřice B

Do derby proti v tabulce posledním Neuměřicím B jsme vstoupili aktivně. V prvních deseti minutách jsme třikrát byli přistiženi v ofsajdu, dvakrát pálili mimo zařízení (Koblenc, Novák) a jednou hosty podržel jejich brankář Růně. V 18. minutě rozehrával hostující Tůma rohový kop, který jsme odvrátili pouze na velké vápno, kde míč z první levačkou trefil Stanislav Pazderka přesně k levé tyči a náš zaskakující gólman Martin Vymětalík, aniž by si pořádně sáhnul na balón, poprvé inkasoval - 0:1. Ve 21. minutě měli neuměřičtí k dispozici trestný kop z hranice šestnáctky, Tůmovu pohotovou ránu do šibenice ovšem bravurním zákrokem zlikvidoval Vymětalík. Běžela 25. minuta, když Josef Vavrinec krásnou přihrávkou vyzval ke skórování Dominika Čermáka, ten doslova hokejovým blafákem vykoupal Růněho a následně zavěsil do prázdné - 1:1. Za další dvě minuty jsme mohli jít do vedení, po kombinaci Čermáka s Ocáskem míč skončil metr vedle neuměřické svatyně. Hosté hrozili pouze ze standardních situací, ve 32. minutě vrátil hlavou Fundák přetažený centr zpět na malé vápno, kde ho David Kymlička napálil pod břevno a zelenobílí znovu o gól vedli - 1:2. Ještě do pauzy nastala další otočka, nejprve Ivan Štofl po skvostné přihrávce od Čermáka napříč pokutovým územím umístil merunu přesně na zadní - 2:2. Minutu před přestávkou nám pak tentýž hráč připomněl, proč býval kdysi nejlepším střelcem I. B třídy ve Veltrusech, když si neomylně zpracoval pas od Nováka a chladnokrevně ze strany prostřelil neuměřického strážce brány - 3:2! Bláznivý poločas derby proti větru zakončili hosté jak jinak než dalším rohovým kopem, Vymňous však nejen před ním, ale i po něm předvedl důležitý zákrok. Do druhé půle jsme nastoupili koncentrovaní od první minuty a výsledkem bylo pět po sobě jdoucích rohových kopů, po nichž následoval nákop stopera Nídra na Čermáka, jehož zakončení hlavou postrádalo potřebnou razanci. Ve 49. minutě Novák centroval a Ocásek hlavou orazítkoval břevno! Utekly tři minuty a gólovou pojistku mohl přidat pro změnu Štofl, tentokrát ovšem spolupráce trojky na dresu se čtyřkou v branku nevyústila. V 58. minutě nám klid na kopačky dodala parádní rána Dominika Čermáka, ta od břevna zapadla přesně do sítě a náš soupeři podceňovaný útočník dokázal zaznamenat již svou čtvrtou branku ve dvou jarních zápasech - 4:2! Další gól už diváci v derby neviděli, hosté za celý druhý poločas vypálili jen jednou mimo tři tyče a nám se nepodařilo proměnit některé zajímavé náznaky ani střely z uctivé vzdálenosti, které měli na svědomí František Novák a Martin Nídr. Komický moment v podobě správně nařízené, avšak následně zpomaleným rozhodčím Cholevou nepochopitelně odvolané penalty raději rozebírat nebudeme, následoval odkop od brány. Za týden na velikonoční neděli 17. dubna nás čeká výjezd do Pleteného Újezdu, kde jsme v novodobé historii ještě nikdy nehráli. Výkop je v 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Neuměřice B 4:2 (3:2)