Olovnice 4:2 Zvoleněves

Domácí utkání proti Zvoleněvsi mělo být na základě podzimního vzájemného duelu (9:0) a tabulkového postavení obou týmů (rozdíl 27 bodů) jen další jasnou záležitostí v náš prospěch. Opak byl ale pravdou. Hosté s věkovým průměrem základní jedenáctky 25 let "zaparkovali v Olovnici moderní autobus s rychlým přechodem za obranu" a tato taktika jim více než hodinu hry vycházela na výbornou. Ve 4. minutě podnikli hosté první rychlý výpad, Karala přesným centrem posadil míč na hlavu Matěje Keizlara a míč zaplul přesně do levé šibenice - 0:1. Naše odpověď byla jednoduchá, rychlá a efektivní, když se Petr Putz prakticky vzápětí po inkasované brance dokázal zbavit všech svých strážců, následně byl podražen hostujícím gólmanem Červeným ve vápně a zkušený rozhodčí Bázler měl hned jasno - pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný "Putzik" a bezpečně proměnil - 1:1. V 10. minutě jsme mohli a nejspíše i měli jít do vedení, neboť po pěkném centru Dominika Cvrčka se trestuhodně osamocený Ondřej Hajný mohl zeptat gólmana "kam to chce," avšak obrovská příležitost zůstala nevyužita, když náš forward hlavičkoval z malého vápna jen mimo zařízení. Psala se 21. minuta hry a Putz rozehrával trestňák ze zajímavé vzdálenosti, který na bližší tyči dokázal včas zpacifikovat velmi dobře chytající brankář Červený. 23. minuta přinesla nejhezčí akci dnešního klání, když Vorlíček nádhernou přihrávkou vyzval ke skórování Putze, a ten přesnou ranou k tyči nedal gólmanovi čuchnout - 2:1. Za dvě minuty jsme mohli přidat další gól, pobídku Nováka ale Vorlíček v gól nepřetavil, neboť brankář Zvoleněvsi dokázal jeho projektil vytěsnit na roh. Po 30 minutách hry vypálil Jan Pergler do ochranné sítě, ale konec první půle patřil hostům, protože jsme si zkrátka nedokázali poradit s tandemem útočníků Michal Karala - Matěj Keizlar. Ve 34. minutě Keizlar pálil vedle, po něm takřka identické místo (metr vedle pravé tyče) trefil Karala, aby další nepovedený odkop našeho obránce opět nezužitkoval Keizlar. Koledovali jsme si o branku, a ta přišla ve 40. minutě, kdy to Michal Karala při další brejkové akci vzal na sebe a s pomocí tyče "po anglicku" dorovnal skóre - 2:2. Na remízovém prvním dějství už nic nezměnila ani hlavička "Čáry" po dalším povedeném centru "Cvrndy" ze 45. minuty. Poločasová přestávka přišla stejně jako v Blevicích nebo v Dubí vhod. Do druhé půle naskočil Patrik Ševčík, který svým důrazným přístupem naprosto vymazal mladého dorostence Karalu z placu a naše celkově zodpovědnější pojetí hry (už ne hra "Kdo se vrací, nevěří gólmanovi") brzy přineslo své ovoce. 48. minuta a rohový kop Nováka, po němž David Frič na dlouhou nohu jen těsně netrefil zařízení. V 53. minutě se o slovo přihlásil kapitán Novák, který po vzoru ligisty Matějovského lišácky uvolnil Matěje Vorlíčka a brankář hostů neměl nárok - 3:2. Po hodině hry mohl pojistku přidat Putz z dalšího trestného kopu, ale Červený byl u tyče včas a míč vyrazil opět na roh. A tak jsme se dočkali až v 67. minutě, kdy nejprve "Čára" doslova přepůlil hostující břevno, aby následně levačkou pohotově dokopnul odraženou merunu do sítě Petr Putz, který tak ve třetím po sobě jdoucím utkání na jaře zaznamenal TŘETÍ HATTRICK - 4:2. Klobouk dolů! Z poslední dvacetiminutovky hry stojí za zmínku precizně rozehraný přímý volný kop hostů v podání Patrika Valera, ten orazítkoval naše břevno a v podstatě jediná vážná šance Zvoleněvsi z druhé půle, při níž v 85. minutě Karala vyzkoušel zblízka pozornost Prosického. "Malé derby" uzavřely hned dva střelecké pokusy Honzy Perglera, ale změnu stavu utkání už nepřinesly. Za týden v sobotu 29. dubna nás čeká výjezd do Otvovic. Výkop je netradičně od 14:00! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Slavoj Zvoleněves 4:2 (2:2)

6. P. Putz (PK)

23. P. Putz

67. P. Putz

Karlovský Vojtěch (46.)

Frič David

Cvrček Dominik (84.)

Putz Petr

Vorlíček Matěj (74.)

Hajný Ondřej

Náhradníci: Ševčík Patrik (46.), Staněk Jakub (74.), Vavrinec Josef (84.)