Olovnice 5:0 Žižice

Střet dvou nejlepších obran v soutěži aneb dohrávka 18. kola III. třídy skupiny B Olovnice - Žižice pod vedením tří delegovaných rozhodčích (Nový - Jirásek, Hnilička) jasně ukázala, že mistrovské utkání lze odehrát před slušnou návštěvou i v netradiční den (čtvrtek) a čas (18:00). Navzdory velkým personálním absencím obou týmů (domácím z nejrůznějších důvodů chyběli Čermák, Hajný, Koblenc, Mucha, Novák F., Ocásek M., Staněk, Stojka, Vedral, Veselý a trenér Buchta - hostům Hájek, Hořánek, Chvoj, Klempt R., Kolařík, Krakeš, Kratochvíl, Krček, Kubala, Melcr, Menshykh) se hrál zajímavý fotbal, byť po většinu utkání především na jednu bránu. Náš počáteční tlak přinesl střelu Vorlíčka, kterou musel Černý vyrazit na rohový kop, po němž nebezpečně vypálil Putz a již v 5. minutě jsme na kontě měli tři rohy a stejný počet střel na bránu. V minutě 9. nastala v hostujícím pokutovém území trma vrma, po které se hlavička Matěje Vorlíčka jen o chlup nevešla mezi tři tyče. V 15. minutě konečně ohrozili naši kasu hosté, když kapitán Eichler levačkou z 25 m trefil přesně prostředek brány a Prosický si připsal první zákrok. 19. minuta se stala hostům osudnou, když stejně jako na podzim nedokázali ubránit rohový kop v podání Petra Putze a na zadní tyči zakončujícího Vítězslava Ocáska, který s kapitánskou páskou na levé paži razantní hlavičkou otevřel střelecký účet zápasu - 1:0 (100. vstřelený gól "ŽELVY" v této sezóně). Běžela 21. minuta, když Eichler podruhé zkusil své střelecké štěstí ze střední vzdálenosti, ale mnohem více zaujala nekompromisní žlutá karta pro Patrika Ševčíka, kterou si výborný sudí Martin Nový zjednával na hřišti pořádek. Ve 23. minutě se k utěšené ráně odhodlal David Frič, toho naši "fans" ve zbytku sezóny uvidí hrát už na "páté pozici" v týmu - jeho milovaném "středu zálohy" (začínal u nás jako krajní obránce, poté stoper, hrotový útočník a nedávno při derby v Blevicích i krajní záložník), kde opět hrál s lehkostí a přehledem sobě vlastním. Nejvíce vášní vyvolala 33. minuta hry, kdy se odražený míč po střele Cvrčka dostal na kopačku Vorlíčka, jehož střelu před/za brankovou čárou vykopnul žižický stoper Hrdlička zpět do hřiště. Tento gól/negól přinesl žlutou kartu pro Jana Perglera za protesty, a zatímco si oba tábory vyměňovaly názory na tuto kontroverzní situaci, stihl do konce prvního dějství ještě prověřit pozornost hostujícího brankáře Černého Štofl, a po něm i hlavou zakončující Ocásek. Do druhé půle hosté nic na své "brejkové hře" nezměnili, a tak nás dál čekalo dobývání jejich "zaparkovaného autobusu." 46. minuta a Štofl ve velké příležitosti hledal pod sebou ještě lépe postaveného spoluhráče, leč hosté míč na poslední chvíli odklidili do zámezí. Minutu nato Ocásek hlavičkuje po rohu znovu trestuhodně neobsazený mimo tři tyče. Ve 49. minutě jediný nebezpečný hráč Žižic v dnešním utkání Eichler alespoň částečně zaměstnává našeho gólmana, když i svým třetím projektilem trefuje prostor středu Prosického svatyně. Přidali jsme na obrátkách, Štofl v 54. minutě udělal Černému kličku, ale na zakončení nebyl čas. Utekla další minuta a po kombinaci Putz - Vorlíček prvně jmenovaný zakončoval těsně vedle štrekovaného. Od 56. do 71. minuty jsme na hřišti doslova vládli a kromě mačkání svého soupeře konečně dáváme branky a posíláme soupeře doslova na párek/klobásu. V 56. minutě Putzovu nezištnou příhru uklízí za záda Černého Jan Pergler - 2:0, v 62. minutě PP16-ACS na MV9 a s nechtěnou tečí brankáře míč potřetí v síti - 3:0. 67. minuta a "Putzikův" další výborně kopnutý roh do ohně, který gólman vyrazil pouze před sebe a Ocásek si připisuje svůj druhý zásah - 4:0. Patnáctiminutovku hrůzy pro hosty završuje v 71. minutě Matěj Vorlíček, ten do sítě doklepává parádní ránu Honzy Perglera a na tabuli svítí skóre - 5:0! Domácí diváci jsou spokojení a vedoucí mužstva Suchánek dává postupně příležitost všem čtyřem střídajícím hráčům z lavičky, aby i oni "nasáli" vítěznou atmosféru po druhém senzačním skalpu našeho žižického protivníka v této sezóně (6:1, 5:0)! Na závěr snad jen 77. minuta a břevno ze 30 m, které orazítkoval vystřídavší obránce Vojtěch Karlovský a velká šance hostů po standardce, díky které si náš brankář konečně zachytal, a pak už se šlo slavit a ráno do práce! Díky moc všem za krásný čtvrteční večer! VAMOS ŽELVA!!! A už v neděli v tento čas, hrajeme zas! 7. května od 17:00 hostíme Sokol Knovíz. Přijďte fandit!

Sokol Olovnice - FK Žižice 5:0 (1:0)