Olovnice 5:1 Zichovec

Zichovec přijel do Olovnice přesně v jedenácti a s čistě defenzivní taktikou. První dvacetiminutovka hry by se dala nazvat "kopanou od vápna k vápnu," přičemž za zmínku z této pasáže hry stojí jen propagační střelecké pokusy v podání Ocáska a hostujícího Vébra. Od 21. minuty jsme začali mít herně navrch a nejblíže k otevření skóre jsme byli po pěkném lobu Cvrčka, který se od břevna odrazil před brankovou čáru a hosté míč následně odklidili. Ve 23. minutě pálil z trestného kopu Putz, brankář Vokal po házenkářském způsobu vyrazil míč mimo tři tyče. V minutě 26. byl Putz podražen hostujícím gólmanem v pokutovém území a byla z toho penalta. K její exekuci se postavil sám faulovaný gladiátor a bezpečně pokutový kop proměnil - 1:0. Vedoucí gól nám nalil čerstvou krev do žil a hned jsme mohli přidat druhou branku, když Cvrček zakombinoval s Muchou a ten levačkou těsně minul šibenici. Ve 28. minutě Máris přesným centrem od rohového praporku našel neomylně hlavu nabíhajícího Ocáska, ale jeho zakončení se do štrekovaného nevešlo. Pak to z pozice pravého obránce vzal na sebe David Frič, ale jeho bodýlku také scházela potřebná přesnost. Zápas se zlomil na přelomu 38. a 39. minuty, kdy jsme hostům zasadili těžké KO v podobě dvou rychlých branek. První obstaral přihrávající Ocásek a střílející Vorlíček, který nedal Vokalovi šanci - 2:0. Druhý zásah měla na svědomí dvojice Putz - Mucha, když prvně jmenovaný klasickou českou uličkou vyslal na zteč toho druhého a Máris následně placírkou uklidil balón přesně k tyči a "zase letěl" slavit - 3:0. Hosté toho dopředu příliš neukázali, a tak za zmínku stojí jen trestný kop Vébra ze 41. minuty, který lehce přizvednul Prosický na roh a zapomenout nesmíme ani na žlutou kartu pro Dominika Cvrčka, tu si hostující střídačka doslova vybrečela. Poločas uzavřela zajímavá šance Vorlíčka. Na startu druhého dějství hosté rozehrávali druhý trestňák z dobré palebné pozice, ale Vébr zařízení vůbec netrefil. Následovaly střely Vorlíčka, Ocáska a Cvrčka, které pokaždé zpacifikoval Vokal u své levé tyče. To už se na place objevili i střídající hráči Ivan Štofl s Vojtěchem Karlovským. V 66. minutě vybídl Petr Putz přihrávkou napříč pokutovým územím ke skórování Matěje Vorlíčka a ten přidal svůj druhý gól v utkání - 4:0. Naše aktivita neustávala a po centru Karlovského mohl skórovat Frič, avšak merunu netrefil čistě a Vokal s jeho projektilem příliš práce neměl. Alespoň čestný úspěch hosté zaznamenali v 79. minutě, kdy jsme jim darovali pokutový kop a Marek Červenka ho proměnil - 4:1. Poslední slovo v utkání ovšem patřilo nám, když Štofl v 85. minutě obral o míč váhavě rozehrávajícího brankáře Vokala a zasunul do prázdné - 5:1! Za týden v sobotu 5. listopadu jedeme do druhé Stehelčevsi hrát o "KRÁLE PODZIMU" III. třídy skupiny B. Tak si tento šlágr rozhodně nenechte ujít. Výkop je ve 14:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Zichovec 5:1 (3:0)