Olovnice 5:2 Koleč

Poslední květnovou neděli k nám zavítala Koleč, ta hraje v klidném středu tabulky, a byť přijela přesně v jedenácti lidech, byla v první půli lepším celkem. Náš tým bez Bednára (práce) a Nídra (tříslo) začal dobře, když ve 2. minutě našel po rohu Dominik Cvrček hlavu Vítězslava Ocáska, který poprvé vyzkoušel pozornost brankáře Pince. Za dvě minuty jsme kolečskou svatyni ohrožovali znovu, ale mnohem nebezpečnější byla střela hostujícího Pitrofa na druhé straně hřiště, Lukáš Tlustý se zaskočit nenechal. 7. minuta přinesla únik Ivana Štofla a výborný zákrok gólmana hostů, který míč na poslední chvíli dokázal vyrazit na rohový kop. V 11. minutě jsme měli poslední zajímavou střeleckou pozici v prvním dějství, Dominik Cvrček ale branku nevsítil. Zkraje 16. minuty jsme vyrobili zbytečnou penaltu, Jakub Veselý ji bezpečně proměnil a poslal své barvy do vedení - 0:1. Neutekly ani dvě celé minuty a forward Veselý skóroval podruhé, když poslal merunu nechytatelně do pravého horního kouta brány - 0:2. Celý zbytek prvního poločasu jsme se pak spíše bránili, ale kolečtí hráči neměli přesnou mušku, jejich střely končily spíše na přilehlém svahu. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem vstřelit brzy kontaktní gól a porvat se tak ještě o body. V 51. minutě jsme tento dílčí cíl splnili, neboť hosté nezachytili náběh Štofla a ten zkušeně přehodil vyběhnuvšího kolečského brankáře - 1:2. Už za další tři minuty viselo ve vzduchu vyrovnání, Matěj Vorlíček pálil o kousek nad. 59. minuta nabídla jedinou pořádnou střelu hostů na bránu ve druhém poločase, na svědomí ji měl Nezbeda a Tlustý musel vyrazit balón na roh. V 67. minutě štírek Viktor Stojka prokličkoval mezi hostujícími zadáky a dezorientovaný obránce Melcr míč odkopnul přímo na nohu Štofla, ten pohodlně dorovnal skóre - 2:2. Vyrovnávací gól úplně překlopil dění na hřišti, hosté rázem nestíhali a ke všemu se přidalo perfektní střídání, kdy jsme na plac poslali zkušenost v podobě Františka Nováka ml. Ferry po dvou minutách našel na rohu pokutového území levého beka Vojtěcha Karlovského, který nás vypůjčenou kopačkou bodýlkem na zadní poslal do vedení - 3:2. Za osm minut Tomáš Puss vyslal na zteč Ivana Štofla a ten další parádní trefou završil svůj první hattrick v olovnickém dresu - 4:2! V 86. minutě uzavřel celý mač perfektně sehraný signál v podání Nováka, který našel z přímého volného kopu na zadní tyči nekrytého Ocáska - 5:2. Příští sobotu 1. června se od 17:00 představíme v Knovízi. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - FC Koleč 5:2 (0:2)