Olovnice 5:2 Stochov

Stochov, kterému v minulém kole nedorazil soupeř z Třebichovic, přijel do Olovnice se čtrnácti plejery, zatímco našich hráčů bylo jen dvanáct! Úvodních pět minut patřilo hostům, když pozornost brankáře Prosického prověřili nejprve Jirka a po něm Burle. V 7. minutě jsme poprvé rozebrali stochovskou obranu, míč putoval po ose Solár - Novák - Ocásek - Vorlíček, gól z toho nebyl. V 10. minutě rozehrál kapitán František Novák rohový kop a balón k údivu všech zaplul do vzdálenějšího kouta brány - 1:0. Hosté rychle přispěchali s odpovědí, v 16. minutě si míč navedl na střelu zpoza vápna Václav Coufal a jeho projektil k pravé tyči skončil v síti - 1:1. V 19. minutě jsme si mohli vzít vedení zpět, Vorlíček však při svém prvním pokusu trefil jen prostor, kde stál připravený Zemek, podruhé mu rozměry zařízení nestačily. Ve 36. minutě se na levé straně dokázal zbavit svého strážce Novák, následně parádní přihrávkou vyzval ke skórování Matěje Vorlíčka, a ten v předbrankovém prostoru prokázal svůj instinkt zabijáka - 2:1. Šest minut před přestávkou mohli stochovští znovu rychle odpovědět ze standardky, avšak Jaroslav Prosický dokázal na poslední chvíli zkrotit kulatý nesmysl u své pravé tyče. Ve 44. minutě po pěkném pasu od stopera Nídra pláchnul hostujícím zadákům Vorlíček, který byl při snaze zakončit poslán k zemi, následoval tak pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Novák a nedal Zemkovi šanci - 3:1. Do druhé půle jsme si sice přinesli dvougólový náskok, vyhráno ovšem zdaleka nebylo, neboť problémy se svalem u forwarda Čermáka znamenaly, že do hry musel Vedral a střídat už nebylo dále za koho. Do toho přispěchali hosté s rychlou korekcí skóre, Káchovu hlavičku ze 48. minuty ještě bezpečně schoval do rukavic Prosický, o dvě minuty nato se však po standardní situaci do vzduchu nejvýše vyšrouboval kapitán Radek Vorbach a náš brankář tentokrát neměl nárok - 3:2. Klíčový okamžik zápasu nastal v 54. minutě, kdy se po zpětné přihrávce Vorlíčka prosadil technickou střelou z hranice šestnáctky nestárnoucí legenda klubu, místopředseda, srdcař a trávníkář v jedné osobě František Novák - 4:2, HATTRICK! Nepřestávali jsme hrát a brzy přišly další šance k navýšení skóre. Trestňák v podání Solára ze 64. minuty Vorlíček hlavou do sítě neuklidil, stejně se vedlo i Vedralovi, který míč přes Zemka rovněž nepropasíroval. V 72. minutě jsme bez úhony přečkali jediný vážnější závar před naší svatyní, a pak už se tváří v tvář Zemkovi řítil David Koblenc, leč jeho zakončení do štrekovaného neprošlo. Poslední branku viděli diváci v 80. minutě, když Matěj Vorlíček nůžkami uklidil míč do opuštěné svatyně po předchozím nájezdu svého útočného parťáka Davida Vedrala - 5:2! Vzhledem k zajímavým výsledkům v tomto kole, kdy mimo jiné Slavoj Kladno B nestačil doma na Slavoj Pozdeň B (0:1) či Slatina nedokázala v řádné hrací době vstřelit branku na hřišti Pleteného Újezdu, jsme se dokázali posunout už na průběžné druhé místo tabulky! Příští neděli 24. října nás čeká daleký výjezd do Družce B, který letos doma kosí jednoho soupeře za druhým. Výkop je v 15:30. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Baník Stochov 5:2 (3:1)