Olovnice 6:1 Družec B

První zápas v olovnickém dresu - první dotek s balónem - první minuta - první gól. I tak nějak by se dal popsat snový start exligového hráče Příbrami, velvarského patriota a hrdého občana obce Olovnice - MARKA MUCHY. S číslem 15 na dresu na pro něj netradičním postu hrotového útočníka předskočil, po precizně rozehrané standardce Martina Nídra, v 1. minutě utkání družeckého brankáře Pelce a poslal nás hlavou do vedení - 1:0. V 5. minutě se stoper Nídr vydal na rychlý útočný výpad, který zakončil parádní střelou z 25 metrů pod břevno a míč zapadnul do sítě - 2:0. Gólovou smršť a pro hosty hrůzostrašnou úvodní desetiminutovku uzavřel v 8. minutě znovu Mucha, jehož oku lahodícímu zakončení dloubáčkem přes zkoprnělého gólmana zatleskal i olovnický starosta a srdcař Zdeněk Kinter - 3:0! Družečtí při souběhu obou týmů nevěděli, kam dřív skočit. Hlavní rozhodčí Choleva si pak spletl fotbal nejspíše s oktagonem, když za celý zápas prakticky neopustil středový kruh hřiště. Počet gólů se zastavil, šance však přibývaly dál. V 15. minutě Mucha vysunul na zteč Štofla, Pelc vyrazil na roh, v minutě 17. jeho pozornost  pro změnu otestoval Cvrček. 19. minuta nabídla pěknou kombinaci ve stylu TIKI TAKA, na jejímž konci Solárovi nevyšel krok. Po dvaceti minutách hry dvakrát pálil Štofl, oba své pokusy ovšem mezi tři tyče nevměstnal. Poté si vzal slovo kapitán Novák, který ve spolupráci s Nídrem nakrátko rozehrál rohový kop, při němž Solárově hlavičce chyběly ke gólu centimetry. Následovala akce Feryho na Štofla, Štofl na sebe a míč v ochranné síti. Ještě do poločasové přestávky Novák opět našel ve vápně hlavu Solára, ten ale merunu do sítě počtvrté nedostal. A když hostující kápo Povolný poprvé vypálil na naší bránu, připsal si Prosický alespoň jeden zákrok v jinak pro hosty asi nejšílenějším poločase této sezóny. Zkraje druhé půle jsme doslova zazdili další dvě tutovky, Ocásek po centru Muchy hlavičkoval z malého vápna nad a Štofla tváří v tvář vychytal Pelc. V 53. minutě předvedli kombinaci na jeden dotek Novák s Muchou a prvně jmenovaný levačkou poslal balón do sítě počtvrté - 4:0. Utekly další tři minuty, když chyboval stoper hostů a nabídnutou šancí Víťa Ocásek nepohrdnul - 5:0. Čestný úspěch družeckých se zrodil v 59. minutě, kdy jediný nebezpečný hráč soupeře - kapitán Adam Povolný, dokopnul do sítě trestňák jednoho ze svých spoluhráčů - 5:1. Konečnou podobu skóre dala 62. minuta a akce Štofla se zakončujícím Ocáskem, který uklízel do prázdné - 6:1. Následně se do hry dostali i naši méně vytížení hráči z lavičky a zápas se v poklidném tempu dohrál až do samotného konce. Pro hosty byl závěrečný hvizd vysvobozením, pro Ocáska mladšího snad jen škoda, že v 90. minutě po rohovém kopu nezkompletoval hattrick. Povinnost splněna a nyní můžeme se sedmibodovým náskokem v zádech vyrazit do Pozdně B, kde na sebe v neděli 29. května v souboji třetího týmu tabulky s prvním narazí dvě nejlepší obrany v soutěži! Výkop je v 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Družec B 6:1 (3:0)