Olovnice 6:1 Pchery

Proti Pcherám jsme se bravurně dokázali vypořádat s rolí jasného favorita utkání a narozdíl od podzimního střetnutí (2:1), kdy jsme pálili šanci za šancí a houževnatý sok nakonec sahal i po bodech (Vacíř běžel v 86. minutě sám na bránu, ale nedal), se dnes psal jiný příběh. Ve 2. minutě rozehrál kápo Novák rohový kop přesně do prostoru, kde se nacházel navrátilec do sestavy, srdcař Ocásek, jehož sražený střílený projektil pohodlně dopravil do sítě David Frič alias "Frigo" - 1:0. Minutu nato pálil z nebezpečného prostoru Vorlíček, stále ještě patnáctiletý brankář Pcher Šantora dokázal vyrazit jeho pokus alespoň na roh. 6. minuta byla pro další vývoj zápasu zcela zásadní, neboť Putz poslal načechraný míč do vápna, kam si včas dokázali naběhnout oba naši křídelníci (Pergler - Suchánek) a po jejich vzájemné spolupráci druhý jmenovaný dokopnul merunu do sítě a hostující "obranný val" byl definitivně prolomen - 2:0. Premiérový gól po návratu domů do dresu "ŽELVY" Ondřeje Suchánka nakopnul a v 9. minutě neměl daleko k dalšímu přesnému zásahu, když jeho pumelici zastavilo břevno! Alespoň jednou v první půli zahrozili i hosté, v 11. minutě kopal trestný kop z hranice šestnáctky kapitán Brázda, leč Prosický jeho propagační rekomando podepsal s velkým klidem. Pohodu v našem týmu demonstroval i Honza Pergler, který ve 13. minutě hlavičkoval opět po rohu těsně mimo zařízení. V 18. minutě byl ve vápně soupeře podražen nejdříve Suchánek a po něm i Putz, a tak výborný rozhodčí Kopiště nemohl jinak než nařídit pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na povel Petr Putz, a byť brankář jeho střelu dokázal vyrazit, na dorážku "dloubákem" byl už krátký - 3:0. Mezi 23. a 30. minutou jsme na hřišti naprosto dominovali, nejprve "Putzik" vybídnul ke skórování Ondru Hajného, toho nadvakrát vychytal Šantora. Poté Putz zakončil nepřesně akci Nováka, aby takřka vzápětí po dlouhém pasu od Nídra postupoval z boku sám na kasu a levačkou následně pálil jen do ochranné sítě. Diváci se bavili a velkým potleskem ocenili zejména narážečku Putze s Hajným ve 38. minutě, při níž náš nejlepší střelec PP16-ACS uklidil kulatý nesmysl přesně na bližší tyč a zvýšil tak naše vedení - 4:0. Poklidné první dějství mohl završit krásným "lobem" Martin Nídr, stopku mu však vystavila pravá tyč Šantorovy svatyně, a tak si náš elitní stoper střihnul nějaké to oslavné letadélko nanečisto. Ve druhém poločase jsme možná zbytečně ubrali plyn, a proto se v 58. minutě připomněli hosté, když Rada napálil z přímáku hradbu těl stojících ve zdi. Přesto jsme dokázali na přelomu 65. až 67. minuty vsítit další dvě pěkné branky. V prvním případě si odražený balón po rohu našel Vorlíček a levačkou následně propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:0. Podruhé se nám podařilo využít šťastného odrazu, kdy míč z kopačky Friče doputoval od tyče zpět do pole k Putzovi, ten ho bez váhání napálil do sítě a zkompletoval tím svůj HATTRICK - 6:0! V 71. minutě si šťastný odraz vybrali i hosté, když byl z bezprostřední blízkosti Prosickým nastřelen Filip Thanh Trung, od něhož meruna doputovala až do sítě. Nutno ovšem podotknout, že pcherský fofrník se v době původní přihrávky za obranu nacházel v ofsajdové pozici, což potvrdil i u VARu operující Petr Landa =D, ale hlavní rozhodčí neměl možnost opakovaného záběru, a tak se hosté dočkali kosmetické úpravy skóre - 6:1, což byl i konečný stav utkání, neboť minutu po tomto snížení stejně jako na podzim nevyužil úniku tváří v tvář hostující Vacíř a náš brankář si alespoň mohl připsat nějaký ten zákrok. V dalším kole jedeme na Kladno - konkrétně na SK Slovan Dubí, kde nás podle tabulkových předpokladů, čeká souboj dvou nejlepších útoků na Kladensku! Dubí vstřelilo za 14 kol 76 branek a nám se povedlo rozvlnit síť soupeřů v 90 případech! Tak v sobotu 15. dubna v 17:00 přijeďte fandit do Dubí a večer od 19:00 derby Sparta - Slavia pod pergolou v OLO na hřišti!

Sokol Olovnice - SK Pchery 6:1 (4:0)