Olovnice 6:2 Černuc B

První říjnovou neděli jsme na domácím trávníku hostili béčko Viktorky Černuc. Ráz utkání určila 4. minuta, kdy Adam Sedlmayer přistrčil míč do exkluzivní palebné pozice Vorlíčkovi, a ten chladnokrevně placírkou na zadní poprvé překonal zaskakujícího brankáře Viktorina - 1:0. Soupeř mohl vzápětí srovnat krok, před Drbalem na poslední chvíli stačil zasáhnout náš gólman Prosický. Oba týmy chtěly hrát dopředu, z čehož pramenily další šance. V 6. minutě Matěj Vorlíček orazítkoval pravou tyč černucké brány. Na opačné polovině hřiště Martin Drbal pálil jen do boční sítě. Ve 12. i 14. minutě prokázal své kvality Jarda Prosický, který nejprve robinsonádou vytáhnul na rohový kop pokus Enického, poté vystavil stopku i Mihulovi, a zaslouženě si tak mohl vychutnat potlesk všech olovnických fanynek a fanoušků. Běžela 17. minuta, když hosté bez úhony přečkali táhlou střelu MV9 ze střední vzdálenosti, která skončila pár čísel nad břevnem. To ve 26. minutě už jsme se mohli znovu radovat, Jan Seidel vypálil nejdříve pravou, jeho projektil ovšem zablokoval jeden z hráčů Viktroky rukou, hrálo se ale dál a míč se k němu vrátil, tak si ho Honza přehodil na levačku a přesně umístěnou ranou k tyči premiérově skóroval - 2:0. Uběhly jen další dvě minuty a hosté ve svém pokutovém území povalili na zem našeho kápa Ferryho, a proto jsme dostali možnost zahrávat penaltu. K ní se postavil Matěj Štofl a nekompromisní střelou pod břevno zaznamenal svou první branku v olovnických barvách - 3:0. Hosté ještě do poločasu stačili snížit, byť branka Marcela Marcina ze 37. minuty byla z kategorie šťastných, neboť střelec po "vyhraném" střetu s naším brankářem zakončoval do prázdné kasy - 3:1. První půli uzavřel závar v šestnáctce hostů, avšak Ocásek ani Vorlíček z krkolomných pozic počtvrté míč do černucké svatyně dopravit nedokázali. Začátek druhého poločasu patřil nám, konkrétně našemu fantomovi s číslem 9 na zádech, ve 46. minutě zakončoval nad, následně na dlouhou nohu těsně mimo, a poté po chybě černucké obrany znovu jen do ochranné sítě. Až v 57. minutě to tam konečně spadlo, když Novák posadil merunu z trestného kopu přesně na hlavu Víti Ocáska, který s pomocí tyče, po liverpoolsku, skóroval - 4:1. Osvědčenou spolupráci si oba naši borci střihli ve druhém dějství ještě dvakrát, po rohovém kopu z 62. minuty zakončoval Ocásek hlavou mimo tři tyče. Černučtí se snažili o korekci nepříznivého stavu, se slabým pokusem Borisova si však poradil Prósa, Dobiáše jsme následně lapili do ofsajdové pasti, a tak se hosté dočkali až v 72. minutě, kdy Lukáš Mihula po faulu na svou osobu nadvakrát proměnil pokutový kop - 4:2. Poslední patnáctiminutovka zápasu nabídla trestňák Ferryho po faulu na Dominika Cvrčka, se kterým Viktorin starosti neměl. Poté balón prolétl pár centimetrů od naší šibenice, pálil Drbal a běžela 79. minuta. Poslední výstřel hostů z 82. minuty zpacifikoval u své levé tyče včas Jára Prosický, a pak už přišly na řadu povedené standardky. V 86. minutě při první z nich doputoval míč po ose Novák - Ocásek - Vorlíček až do spodního kouta černucké chaty a v závěrečné minutě normální hrací doby se k rozehrávce přímáku postavil Vítězslav Ocásek, který s nechtěným přispěním hostujících zadáků uzavřel skóre dnešního duelu na konečných 6:2! Po Slavoji Kladno B jsme tak na domácí půdě dokázali porazit i dalšího nebezpečného a silného soupeře z první pětky - Viktorii Černuc B. V příštím kole nás v neděli 11. října čeká výjezd do Družce B, kde budeme čelit zkušeným domácím borcům. Výkop je v 15:30!

Sokol Olovnice - Viktorie Černuc B 6:2 (3:1)