Olovnice 7:1 Tuřany

Měsíc před koncem podzimní části letošní sezóny jsme v "ŽELVA aréně" přivítali prozatím po devadesáti minutách neporažené Tuřany. Proti remízovému králi III. třídy jsme vstoupili do utkání aktivně a v 8. minutě byl k vidění první střelecký pokus v podání Petra Putze, jehož rána se mezi tři tyče nevešla. V 10. minutě orazítkoval pravou tyč Břížďalovy brány Vorlíček, následně se míč odrazil zpět do pole, Putz ho dopravil do sítě, avšak gól vzhledem k ofsajdovému postavení našeho hráče platit nemohl. Před početnou diváckou kulisou, v níž nechyběli trenéři, hráči a fanoušci okolních vesnic - Blevic, Neuměřic, Stehelčevsi, Uhů, Zvoleněvsi jsme dál tlačili na pilu. V minutě 12. jsme nakrátko rozehráli rohový kop a Nídrově ráně na zadní žrď chybělo jen pár čísel, aby skončila v bráně. Hosté se spoléhali na brejky, standardky a čekali na naše chyby. Ve 23. minutě jsme všas nedostoupili tuřanského matadora Josefa Průchu, který skákavou střelou zpoza šestnáctky poslal své barvy do vedení - 0:1. Jak se později ukázalo, byla to jedna ze dvou šancí hostů za celý zápas! Nepříznivé skóre nás stejně jako v přáteláku s Hrdlívem (0:1, 1:2, 2:3, 3:4, nakonec 4:4), mistrákách v Žižicích (0:1, nakonec 6:1), ve Pcherách (0:1, nakonec 2:1) i s Dubím (0:2, nakonec 7:3) vybičovalo k ještě lepšímu výkonu a po dvou nepřesných ranách Vorlíčka jsme ve 31. minutě zaslouženě dorovnali skóre. Po rohovém kopu v podání Nováka se meruna dostala až k Muchovi, ten jí hlavou vrátil na zadní, kde jí do sítě trknul David Frič a připsal si svůj premiérový zásah v olovnickém dresu - 1:1. 38. minuta přinesla pohotovou ránu Putze, kterou Břížďala konečky prstů vytáhnul na roh. Výborně hrající Putz byl i při zrodu našeho vedoucího gólu ze 42. minuty, kdy jeho jedovku hostující gólman tentokrát vyrazil jen před sebe a Matěj Vorlíček skóroval - 2:1. Do druhé půle nahradil Dominika Cvrčka Ondřej Hajný, ale utkání pro něj nezačalo zrovna nejlépe. V 51. minutě jsme si všichni museli odfouknout, když Ondra nešťastně dojel na polovině hřiště svého protihráče a mohl být rád za "tmavě" žlutou kartu. Následně však náš dvoumetrový čahoun prokázal své fotbalové dovednosti, když z pozice pravého křídla nejprve předložil balón Honzovi Perglerovi, který zavěsil - 3:1. Hned nato mohli hosté snížit, ale Průcha tváří v tvář na Prosického nevyzrál. V 61. minutě Hajný podruhé parádně předložil merunu do ohně a Marek Mucha rovněž nezaváhal - 4:1. Až do 68. minuty nám tuřanští nedávali nic zadarmo, avšak jejich odpor definitivně zlomila nejpovedenější akce zápasu, při níž si milimetrově přesný pas Nováka za obranu prvním dotekem zpracoval Vorlíček, aby ho tím druhým levačkou napálil do šibenice - 5:1! Následně jsme využili všechna zbylá střídání a do hry se tak nakonec zapojili všichni hráči z lavičky - Josef Vavrinec, David Koblenc, Martin Vymětalík i Vojtěch Karlovský. V závěrečné desetiminutovce jsme se prosadili ještě dvakrát ze standardních situací, když v 81. minutě po dalším rohovém kopu "dorval" míč do sítě Vítězslav Ocásek - 6:1, aby celé utkání následně v 84. minutě z penalty uzavřel Josef Vavrinec, pro něhož to byla stejně jako pro jeho velkého kamaráda Davida "Friga" Friče premiérová trefa v želvím dresu - 7:1! Gratulujeme! Po osmi odehraných duelech jsme se zaslouženě posunuli do čela tabulky, ale už v sobotu 22. října nás od 12:30 čeká velké derby v Neuměřicích, které odstartuje těžkou závěrečnou třetinu podzimu. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Tuřany 7:1 (2:1)