Olovnice 7:2 Otvovice

Proti Otvovicím se do sestavy vrátil uzdravený stoper Martin Nídr a byl to právě on, kdo si v 5. minutě vysloužil potlesk na otevřené scéně za svou dalekonosnou pumelici, která zapadla přesně do sítě a otevřela střelecký účet tohoto utkání - 1:0. Ve 12. minutě mohli hosté odpovědět, když po centru Bečana hlavičkoval trestuhodně osamocený Břicháček, ale Prosický na poslední chvíli stačil míč vyrazit na roh. 14. minuta potěšila všechny milovníky kombinačního fotbalu, neboť balón putoval přesně z kopačky na kopačku a Vorlíček měl po skvělé práci Cvrčka s Ocáskem vcelku snadnou úlohu, doklepnout merunu do odkryté svatyně - 2:0. Hosté hrozili jen sporadicky, v 17. minutě Bečanův projektil mířil sice do šibenice, ale chyběla mu potřebná razance, a tak s ním Prosický moc práce neměl. Ve 24. si Petr Putz seběhnul k lajně, odkud naservíroval ostrý hlavní chod do šestnáctky, který si hostující zadáci ukázkově zabalili do vlastní sítě - 3:0. Zvýšit náš komfortní náskok mohl prakticky vzápětí Vorlíček, ale gólman Bubák ho vychytal. Ve 28. minutě Otvovice snížily z přísně nařízeného pokutového kopu, ten proměnil Petr Strejček - 3:1. Stejnou výhodu jsme ovšem dostali k dispozici v minutě 31., kdy Bubák podrazil ve vápně Putze a sám faulovaný hráč následně z penaltového puntíku také nezaváhal - 4:1. Ve 33. minutě Muchovi nebyl uznán regulérní gól, poté to po přihrávce Nováka zkoušel technicky Vorlíček a naše útočné manévry vyústily ve 38. minutě ve velkou příležitost Marka Muchy, jemuž gól tentokrát v duchu pravidel ukradl parádním zákrokem otvovický brankář Adam Bubák. Přesto jsme se ještě jednou v prvním dějství radovali, ve 43. minutě Mucha nabil Putzovi a ten levačkou uklidil míč přesně k tyči - HATTRICK - 5:1! Do druhého poločasu jsme vyměnili obě naše křídla a čerstvé síly nám dopomohly k dalšímu gólu v soupeřově síti. V 50. minutě po přihrávce Ocáska nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci Mucha - 6:1. Dál jsme stříleli jako u Verdénu. Trestné kopy v podání Nídra ani Muchy si do sítě cestu nenašly a stejně se vedlo i našemu kapitánovi Novákovi, který míč v 59. minutě do sítě doslova nedorval. Po hodině hry jsme vystřídali i výborně hrající beky Veselého s Vymětalíkem, jejich místa zaujali Karlovský s Vavrincem. 64. minuta a opět spolupráce Putze s Muchou, která skončila sedmým fíkem v síti hostů - 7:1. Závěrečných třicet minut se následně stejně jako v zápase s Dubím hrálo stylem nahoru, dolů, a tak trochu bez obran. V 64. minutě Bečan sám před Prosickým minul naši kasu o nějaký ten metr. Dvě minuty nato Hajný přihrál Vorlíčkovi, ten orazítkoval břevno. V 67. minutě napálil z přímého volného kopu břevno Martin Nídr a zanedlouho mohl zvýšit naše vedení Josef Vavrinec, to by však nesměl neproměnit penaltu nařízenou za faul na Nováka! Běžela 72. minuta, když Ocásek lehkým dloubákem na Bubáka nevyzrál a po něm se stejně vedlo i Vorlíčkovi. Utkání uzavřeli hosté, v 76. minutě nejprve orazítkoval břevno Bartoš, aby v 79. minutě po akci Sýkory a nahrávajícího Bečana skóroval Roman Bystrý - 7:2. Příští sobotu 8. října jedeme do Knovíze, kde jsme poslední vzájemné střetnutí v červnu 2019 prohráli 3:8, ale časy se mění a "ŽELVA" spolu s nimi... Výkop je v 16:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Otvovice 7:2 (5:1)