Olovnice 7:2 Pletený Újezd

Poprvé v novodobé historii přicestoval do Olovnice tým Pleteného Újezdu a start do utkání měl doslova raketový. Ve 3. minutě nám Martin Stehlík dal gól přímo od rohového praporku, v minutě 7. se přízemní střelou z velkého vápna dokázal prosadit i nejlepší střelec Meteoru v této sezóně Jakub Lollok - 0:2. Náš tým probudila až 15. minuta, kdy jsme jednak prohodili gólmany v bráně, a rovněž přišel impuls v podobě první krásně rozehrané standardky v podání kapitána Františka Nováka a rychlé kontaktní branky Tomáše Sedlmayera, který doklepnul míč do sítě po hlavičce Vítězslava Ocáska - 1:2. Dvě minuty nato si náš kápo střihnul repete a hosté znovu kapitulovali po standardce, když opět podcenili těžkou váhu TS12 - 2:2. Meteor ve zbytku první půle zahrozil už jen ze dvou brejků ve 20. a 35. minutě, přičemž samotné zakončení pokaždé vyšlo na Lolloka a v obou případech mu rozměry zařízení nestačily. To počet našich šancí s přibývajícími minutami dále narůstal, ve 26. minutě po hezké přihrávce pálil Matěj Vorlíček do zaskakujícího gólmana Husáka, od nějž míč putoval do tyče. Pak se chytře dokázal uvolnit Novák a meruna minula levou šibenici o pár čísel. 34. minuta a zase ten Novák, tentokrát předkládal balón do malého vápna, kde Vorlíček mířil nad. Pět minut před pauzou to Ferry vzal na sebe a Husák měl zase problém, když míč vyrážel na poslední chvíli. Zatímco v první půli nás hosté dokázali potrápit, v té druhé se soustředili spíše na bránění nerozhodného výsledku, což jim vydrželo přesně tři minuty. Ve 48. totiž po rohovém kopu Nováka skóroval hlavou Víťa Ocásek - 3:2, a pak už to šlo s hosty rychle z kopce, i díky přítomnosti Ivana Štofla, který na druhou půli stačil dorazit až z Lužických hor! A byl to právě on, kdo v 53. minutě pálil z první a Husák měl s jeho pokusem plné ruce práce. Běžela 58. minuta, když Mates vybojoval míč u autové čáry a Franta Novák následně padáčkem přehodil vysoko postaveného strážce hostující svatyně, rázem to bylo o dva fíky. 61. minuta přinesla další loženku, ani nadvakrát ale Koblenc kulatý nesmysl do sítě neprocpal. Utekla minuta a měli jsme k dispozici růžek, při němž hlavičkoval úplně volný Štofl těsně nad. Chuť si náš časově vytížený ostrostřelec spravil hned v 69. minutě, kdy ho do úniku vyslal skvostným pasem stoper Martin Nídr a gólman hostů neměl sebemenší nárok - 5:2. Ani po pátém gólu jsme neměli dost a nadále jsme se snažili vymýšlet něco dopředu, v 71. minutě pálil Ocásek mimo, po něm Dominik Cvrček do Husáka. Následně se k trestňáku postavil Nídr a propálil vše co mu stálo v cestě, a když se osm minut před koncem zapsal mezi střelce po centru z pravé strany i David Koblenc, odvezli si hosté sebou domů nakonec sedm kulí - 7:2! Výsledek dnešního zápasu mohl být i vyšší, ale Štofl své další dvě tutovky neproměnil, a protože hosté svůj jediný trestný kop ve druhé půli v podání Smrkovského poslali do ochranné sítě, skončil tento duel "jen" pětibrankovým rozdílem. V příštím kole nás čeká dlouhá cesta a těžká bitva v Zichovci B, kde v tomto soutěžním ročníku zatím dokázal zvítězit pouze vedoucí Svinařov. Na to, jak si naši borci povedou, si můžete dokonce vsadit, a to v rámci 11. kola tip ligy čtenářů Kladenského deníku. Na dobré pivo, klobásu a do příjemného fotbalového prostředí vyražte v neděli 27. října, výkop zápasu je ve 14:30! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Meteor Pletený Újezd 7:2 (2:2)