Olovnice 7:3 Dubí

Tým SK Slovan Dubí se v Olovnici představil poprvé v současné historii a hosté měli bleskurychlý začátek. V 5. minutě rozehrávali fotbalisté Dubí standardku, na jejímž konci exkladenský forward Daniel Bořík uklidil levačkou balón do naší sítě - 0:1. Pak za to vzal Putz, ale jeho úvodní střelecký pokus přesný nebyl a stejně se vedlo i Ocáskovi, který se v minutě 9. pokoušel patičkou překonat hostujícího brankáře Kohouta. Ve 13. minutě jsme lacinou ztrátou darovali soupeři rychlý kontr a kapitán Jan Nachtigal nechytatelným angličanem zvýšil vedení svého týmu - 0:2. Od 16. minuty jsme přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a během pěti minut Cvrček pálil nad, Novák posadil merunu na hlavu Vorlíčka, ten hlavičkoval těsně mimo zařízení a nakonec to vzal náš kapitán na sebe a gólman Kohout s vypětím všech sil vyrazil jeho pokus na roh. 24. minuta nabídla kontaktní gól Vítězslava Ocáska, kterému do vápna naservíroval merunu František Novák a náš stoper na dlouhou nohu propasíroval koženou kouli do štrekovaného - 1:2. Za dalších osm minut spáchali hosté ve své vlastní šestnáctce nedovolený zákrok na Petra Putze a sám faulovaný hráč pokutový kop nadvakrát proměnil - 2:2. Tento moment vyvolal vlnu vášní a ještě ve 37. minutě jsme stihli dokonale zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, když parádního výkopu  Jaroslava Prosického dokázal dokonale využít Matěj Vorlíček - 3:2. Těsně před odchodem do šaten vyzkoušel Kohoutovu pozornost Ondřej Hajný, ale skóre se měnilo až po obrátce. To už jsme přeskupili obranné řady a na plac místo oslavence Vojtěcha Karlovského a Petra Veselého vyběhli David Frič a Josef Vavrinec. Těžké KO jsme Dubí zasadili ve 49. minutě, kdy Dominik Cvrček přihrál Putzovi, a ten precizní střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci - 4:2. Od 53. minuty se začal hrát oboustranně ofenzivní fotbal nahoru dolů. Vorlíčkova rána jen těsně minula šibenici, rychlonohého Boříka následně dvakrát vychytal Prosický a jednou se jeho střela mezi tři tyče nevešla. Dalších gólů se diváci dočkali po hodině hry, v 66. minutě Putz opět napřáhnul ke střele zpoza vápna a dovršil tím svůj první HATTRICK v dresu "ŽELVY" - 5:2. Svůj výborný výkon poté korunoval Vorlíček, jehož akrobatickému zakončení nůžkami tleskali i hostující fanoušci, leč gól z toho nebyl. Korigovat skóre mohl v 74. minutě neúnavný Bořík, ale na poslední chvíli mu míč odkopnul olovnický "Thiago Silva" Patrik Ševčík. V 80. minutě jsme předvedli pohlednou kombinační akci a Novák si k asistenci v utkání připsal i druhý gól v této sezóně - 6:2. Bláznivý veletoč ve skóre byl dokonán v 88. minutě, kdy Boříka z ofsajdové pozice vychytal Prosický, aby na opačné polovině hrací plochy udeřil dnes počtvrté Putz - 7:2. Exkladenský fofrník Daniel Bořík zápas otevřel a nakonec i uzavřel, když jsme mu nechali dostatek prostoru a času na dorážku v 90. minutě, ale to byla jen kosmetická vada na jinak povedeném obratu - 7:3! Příští sobotu 24. září nás čeká výjezd do Zvoleněvsi. Výkop je v 16:30. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Slovan Dubí 7:3 (3:2)