Olovnice 8:0 Blevice

Postup do III. třídy po 3 letech, comeback našeho odchovance, srdcaře, nejlepšího střelce dorostenecké ligy 2008/2009 v dresu Sparty Praha, vítěze ČFL 2021/2022 s týmem SK ZÁPY, gladiátora a inženýra PETRA PUTZE po 18 letech strávených v prestižních českých klubech (SPARTA, VLAŠIM, ZÁPY), bývalý český reprezentační futsalový hráč a trenér, bronzový medailista z ME 2010 ve futsalu DAVID FRIČ poprvé v olovnickém dresu, nové střídačky a k tomu všemu úvodní mistrovské utkání proti sousedním Blevicím. I tak nějak by se dala shrnout poslední prázdninová neděle v Olovnici. Na časomíře ještě nestačila naskočit 1. minuta hry, když se meruny zmocnil Putz, který po průniku do šestnáctky přiťuknul míč na hranici velkého vápna Vorlíčkovi, ten následně parádním technickým obstřelem poprvé překonal bezmocného brankáře v blevické svatyni - 1:0. Náš tým hýřil pohybem a ve 4. minutě znovu vypálil Vorlíček, tentokrát ovšem mířil jen doprostřed brány, kde stál připravený Horsica. Blevičtí se nemohli dostat do hry a často si pomáhali dlouhými nákopy na své forwardy Měkotu s Bělohradským, kterým toho naše spolehlivě fungující obrana příliš nedovolila. V 18. minutě jsme přidali druhý zásah, míč si po zblokované střele Dominika Cvrčka a souboji Honzy Pergla s hostujícím stoperem našel Petr Putz a hlavou ho uklidil přesně do spodního kouta brány - 2:0. Utekly jen dvě minuty a Matěj Vorlíček českou uličkou vyslal na zteč Marka Muchu, který postupoval sám z poloviny hřiště na kasu a po zakončení ve stylu "pojď sem, kam jdeš" už byli blevičtí hráči zralí doslova na ručník - 3:0! Dál jsme se bavili fotbalem, na standardku v podání Nídra si naskočil Putz a jeho hlavička se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Následoval pokus Muchy, který hostující gólman vyrazil na roh. 32. minuta přinesla spolupráci centrujícího Karlovského a zakončujícího Muchy, balón skončil pár čísel vedle blevické chaty. Vlnu vášní odstartovala 35. minuta, kdy byl podražen v pokutovém území agilní Mucha a rozhodčí správně nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Putz a svým druhým gólem v zápase nás poslal už do komfortního čtyřbrankového vedení - 4:0. Osm minut před pauzou si hosté vypracovali jedinou vážnou příležitost ke skórování v celém utkání, avšak loňskému nejlepšímu střelci Blevic Bělohradskému Prosický včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho pokus zneškodnil. Jinak toho Blevice po fotbalové stránce příliš neukázaly, kopaly jen tři rohové kopy a dva trestňáky, s nimiž jsme prakticky neměli žádný problém. Do druhé půle byl z preventivních důvodů stažen ze hry autor vedoucí branky Vorlíček, který dlouhodobě laboruje s kotníkem a jeho místo v útoku zaujal exreprezentant ve futsalu David Frič. Přestávka nám nikterak neubrala na elánu, ba naopak. Ve 48. minutě Putz milimetrově přesnou přihrávkou našel za obranou číhajícího Muchu, ten levačkou přehodil vyběhnuvšího Horsicu - 5:0. V 53. minutě jsme podruhé vystřídali, exligistu Muchu nahradila nestárnoucí legenda olovnického fotbalu - Petr Solár. V 57. minutě tak mohl být i on svědkem toho, jak jeho dlouholetý spoluhráč, trávníkář a již přes dvě desítky let kapitán Sokola Olovnice - František Novák krásně vystřelil zpoza vápna a jeho rána zaplula přesně k levé tyči, a to už hostům zpíval kanár - 6:0. Běžela 75. minuta, když jsme si všichni schovávali hlavu v dlaních. Nejprve po tom, co Jan Pergler utíkal sám vstříc blevické svatyni, pravačkou, ani následně levačkou však naše vedení nezvýšil. Poté nastal další smolný moment. Davidovi Fričovi po necelých třiceti minutách pobytu na place vypověděl službu sval na pravé noze a do hry jsme museli nasadit dnes posledního střídajícího hráče - Davida Vedrala. Ani to nás ale nezastavilo a na cestu domů jsme našim sousedům přibalili ještě dva kusy. V 78. minutě zakroutil přes zeď trestný kop Martin Nídr - 7:0. Dílo dokonal po další skvělé přihrávce Putze Vedral, který po čtyřech minutách na place uzavřel konečné skóre na pro nás před zápasem těžko představitelných 8:0! Příští víkend nás čeká první zatěžkávací test ve III. třídě, v sobotu 3. září se od 17:00 představíme na horké půdě vloni třetího týmu tabulky - FK Žižice! Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Blevice 8:0 (4:0)