Olovnice 8:3 Dřetovice

Závěrečné podzimní vystoupení v domácím prostředí slibovalo zajímavou podívanou. Do Olovnice dorazila v tabulce pátá Sparta Dřetovice, která má ve svých řadách několik šikovných ofenzivně laděných fotbalistů (Atamanchuk, Kolmistr, Pankevych, Šimůnek, Veselý). Kdo čekal vyrovnanou podívanou, ten byl rychle vyveden z omylu. Už úvodní minuty ukázaly, kam se náš fotbal v uplynulém roce posunul a soupeře jsme deptali především chirurgicky přesnými balóny za obranu. V prvních deseti minutách postupoval dvakrát sám na kasu Vorlíček, ale poprvé mu hostující asistent laik zvedl nesmyslný ofsajd a na podruhé si s jeho zakončením bodlem poradil brankář Hauge. Ve 13. minutě Putz klasickou českou uličkou vyzval ke skórování Muchu, ten nedal Haugemu šanci a následnou leteckou akrobacií společně s našimi diváky oslavil svou patnáctou trefu v tomto soutěžním ročníku - 1:0. Hosté kontrovali dvěma střeleckými pokusy Šimůnka mimo tři tyče, ale mnohem nebezpečněji vypadal v 19. minutě trestný kop v podání Nídra, který skončil těsně nad břevnem dřetovické svatyně. 20. minuta odstartovala gólové hody a hlavní slovo v nich měl Petr Putz, ten do sítě nejdříve uklidil pobídku Dominika Cvrčka z křídelního prostoru - 2:0, aby pět minut poté ve spolupráci s Markem Muchou chladnokrevně vyřešil brejkovou situaci dva na jednoho - 3:0. Až do 30. minuty jsme hosty prakticky k ničemu nepouštěli, avšak přišel jeden včas neodkopnutý míč a Jakub Šimůnek snížil na dvoubrankový rozdíl - 3:1. Žádné drama se však nekonalo a za tři minuty už to bylo zase o tři fíky, když dřetovičtí nechali proskákat centr Cvrčka napříč celým svým vápnem a Jan Pergler ho jednoduše uklidil do sítě - 4:1. Byli jsme v laufu a ve 35. minutě zakroutil Putz trestňák na zadní tyč, Hauge míč vyrazil jen k Novákovi, který z dorážky odkrytou klec netrefil. 41. minuta opět demonstrovala naši dnes takřka stoprocentní efektivitu při zakončení, kdy Muchovu nezištnou přihrávku za obranu proměnil v gól Matěj Vorlíček a jeho zakončení ve stylu velkých střelců mezi "betony" zatleskali snad všichni přítomní diváci - 5:1. Minutu nato forward Šimůnek pálil z přímého volného kopu do zdi, abychom těsně před poločasovým hvizdem ještě orazítkovali břevno, byli přistiženi v ofsajdu a přidali i další gól, o který se parádní střelou zpoza vápna postaral Marek Mucha - 6:1 a hosté byli zralí na ručník! Ve výborném výkonu z první půle jsme pokračovali i po obrátce, ve 46. minutě Mucha po přihrávce od Nováka pálil nad a ještě v téže minutě po příhře Putze si "Máris" střihnul repete, ale Hauge ho vychytal. Od 48. minuty se hra poněkud přiostřila, a tak zhruba 100 diváků vidělo i sedm žlutých a jednu červenou kartu. V 51. minutě Putz zakombinoval s Muchou a jeho pohotovou ránu levačkou vytáhnul Hauge na roh, po němž Putz skóroval, avšak branka neplatila pro údajnou "clonu před bránou" našeho hráče... Tento moment nás trochu vykolejil z rytmu, přišlo dvojnásobné střídání (Ondřej Hajný za Dominika Cvrčka, Ivan Štofl za Marka Muchu) a ke všemu se přidalo i uspokojení z výsledku, i proto pasáž hry od 60. do 80. minuty patřila hostům. Ve zmíněné dvacetiminutovce Veselý pálil nad, Pankevychův pokus vyškrábnul na roh Prosický a v 63. minutě "Prósa" podržel tým i při dvou individuálních postupech Šimůnka. Přesto hosté dvakrát zkorigovali stav, v 71. minutě uklidil placírkou merunu přesně k tyči kapitán Vladimír Kolmistr - 6:2, za další tři minuty přihrávku exkolečského Veselého využil exšvermovský Šimůnek - 6:3. Nápor Sparty zhatil zákrok Aleše Zímy na Vítězslava Ocáska z 81. minuty, po kterém hostující vystřídavší hráč uviděl ČK, a tak jsme dřetovickým přibalili na cestu ještě dva kusy. První z nich měl na svědomí v 84. minutě Petr Putz a jeho zásah na zadní tyč byl jednak třetím v dnešním utkání - HATTRICK, druhak jeho třetím hattrickem na podzim (Dubí, Otvovice) a za třetí se jednalo o náš 80. vstřelený gól do sítě soupeřů za 12 kol - 7:3! Neskutečné, klobouk dolů "ŽELVA!" Zápas uzavřela střela Nezbedy, zákrok Prosického, rohový kop hostů a následný dlouhý výkop "Jarouška" na Ivana Štofla, ten přehodil Haugeho a nádherně završil náš neskutečně bodově i gólově plodný a doslova pohádkový fotbalový podzim - 8:3! Nakonec dodejme pár čísel, která podtrhují pohodu v našem týmu a fantastickou bilanci 12-0-0, 36 bodů při skóre 81:13. GÓLY + ASISTENCE: Petr PUTZ 22+15, Marek MUCHA 16+12, Matěj VORLÍČEK 14+4, František NOVÁK 4+6, Vítězslav OCÁSEK 5+3, Ondřej HAJNÝ 5+4! Všem hráčům, funkcionářům i fanouškům přejeme pevné zdraví v novém roce 2023 a při jarních odvetách na konci března naviděnou! Jedna dvě, "ŽELVA" jde, "ŽELVA" si jde pro tebe!

Sokol Olovnice - Sparta Dřetovice 8:3 (6:1)

13. M. Mucha

20. P. Putz