Olovnice 9:0 Neuměřice

Derby proti Neuměřicím bylo od začátku do konce zcela v naší režii. V úvodních minutách Martin Nídr vypálil z hranice šestnáctky mimo bránu, střelu Ondřeje Suchánka vyrazil gólman na roh, po němž David Frič hlavičkoval těsně nad. Nenechali jsme hosty vydechnout, skrytý projektil z kopačky Petra Putze ze 7. minuty musel Burgr opět vyškrábnout alespoň na rohový kop. Proti pokusu Josefa Vavrince v minutě 9. zasahovat nemusel, avšak gól doslova visel ve vzduchu a dočkali jsme se ve 13. minutě, kdy "Putzik" z pravé strany pěkně posadil merunu na hlavu "Čárovi," po jehož hlavičce doklepnul míč do sítě stoper "Márty" - 1:0. A neuteklo ani deset minut a radovali jsme ze znovu po parádní ráně Ondry Suchánka, která zapadla přesně za háčky - 2:0. Ve 24. minutě si rozehrávku přímého volného kopu vzal na starosti "Frigo," jehož točené rekomando přes zeď gólman nestihl ani podepsat a s hosty to nevypadalo vůbec dobře - 3:0. Naše chuť střílet další branky byla neutuchající, ale asi nikdo nečekal, že centr levačkou v podání Jana Perglera z 26. minuty zapadne přesně do zadního kouta Burgrovy svatyně - 4:0. 35. minuta nabídla povedenou spolupráci Cvrčka s Putzem, jemuž při samotném zakončení nevyšel krok a gól z toho nebyl. Minutu nato se Suchánek jako tank prodral až před Burgra, zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování právě Putze, který nechytatelně poslal kulatý nesmysl k tyči - 5:0. No a když ve 40. minutě tvrdě vystřelil David Frič a dorážku narval do sítě Ondřej Suchánek, hostům zazpíval pověstný "kanár" - 6:0. Navíc zbývalo ještě pět minut z prvního dějství, ve kterých Putz vyzkoušel Burgrovu pozornost další střelou k tyči, po něm to podobně zkusil i Pergler a v poslední minutě kopali hosté rohový kop, po němž jsme podnikli rychlý kontr a Ondřej Hajný po milimetrově přesném pasu od Petra Putze ještě vyšperkoval už tak gólově bohatou pětačtyřicetiminutovku - 7:0! Hosté se za celý poločas dostali jen ke dvěma nepřesným střelám ze střední vzdálenosti v podání Romana Novotného a jedné ráně Michala Smerdela do boční sítě. I druhou půli jsme začali náporem, Martin Nídr o nějaký ten metr neuměřickou kasu minul, Ondřej Suchánek poté pobídku Honzy Perglera před odkrytou svatyni ke vstřelení hattricku nevyužil, a pak se po hodině hry letos poprvé na place mohl ukázat Petr Hatti. V 62. minutě Putz z trestňáku pálí nad, stejně se vede i Perglerovi, který z otočky míří vedle. Pak si však "Doges" s "Putzikem" krásně dají do kecky a Putz nechytatelně navyšuje naše vedení - 8:0. Jedinou povednou akci hostů zaznamenáváme v 65. minutě hry, když Martin Horyna sám před naší chatou posílá merunu těsně vedle levé tyče. V 66. minutě nahrazuje Ondru Suchánka na hrotu Marek Mucha a 120 diváků v "ŽELVA aréně" ho přivítá na hřišti potleskem. 71. minuta přinesla orazítkované břevno po pumelici Dominika Cvrčka a zanedlouho "Frigo" načechraným míčem do vápna dává "Márisovi" prostor skórovat a zatančit si s rohovým praporkem - 9:0. Naši fanoušci si žádají jediné, ještě jeden! Šance na to máme, v 76. minutě Mucha skóruje, ale radost mu tentokrát kazí zdvižený praporek, těsná to záležitost. V 84. minutě se na útočný výpad vydal i v pohodě hrající bek Martin Vymětalík, ale pár centimetrů stálo proti a meruna si to nakonec namířila do zámezí. Poslední akci měli na svědomí centrující Mucha a nepřesně hlavičkující Putz, ale točenou desítku i klobásu jsme si nakonec dali jen pod pergolou po zápase od našeho kuchařského fantoma Jiřího Molnára! Tahle neděle s "ŽELVOU" prostě zase neměla chybu a máme to i na kameře, díky moc všem borci! Další utkání nás čeká v sobotu 27. května od 17:00 v Zichovci, který se na jaře především v domácím prostředí prezentuje výbornými výkony a my tak očekáváme těžký mač na dobře připraveném pažitu. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - Sokol Neuměřice 9:0 (7:0)

22. O. Suchánek

24. D. Frič

26. J. Pergler

36. P. Putz

40. O. Suchánek

45. O. Hajný

64. P. Putz

73. M. Mucha

Vavrinec Josef

Ševčík Patrik (46.)

Vymětalík Martin

Putz Petr

Frič David

Suchánek Ondřej (66.)

Hajný Ondřej (60.)

Náhradníci: Ocásek Vítězslav (46.), Mucha Marek (66.), Hatti Petr (60.)