Doges málem králem

Poslední dubnovou neděli k nám zavítal soupeř ze Třebichovic a hned ve 2. minutě si vypracoval zajímavou střeleckou pozici, když Kotlár pálil těsně vedle naší brány. Tu dnes hájil jinak zkušený stoper Jan Kinter, neboť Patrika Ševčíka skolila nemoc a Pepu Salače pro změnu norské fjordy. První poločas i celý duel měl ovšem jiného hrdinu, který se podílel takřka na všech našich gólech - Honzu Pergla. V 17. minutě se ještě zastřeloval, když mu přesný pas před bránu předkládal Vojtěch Karlovský. Ve 23. minutě však už mířil po přihrávce Ondry Suchánka přesně do štrekovaného - 1:0. Poté byly k vidění další tři naše loženky - Suchi i Cvrnda pálili mimo a stejně tak si počínal i Ferry. Tak za to znovu musel vzít Doges ve 37. minutě, když po nahrávce a jasném povelu "BĚŽ!" od Franty Nováka se jako tank probil až do šestnáctky a následně prostřelil netradičně levačkou vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Ihned po rozhehrávce hlasatel František Novák starší ještě nestačil ani vyhlásit jeho jméno, když úřadoval znovu. Nejprve vypíchnul hostům míč a z druhého doteku klasickou českou uličkou vyzval ke skórování Ondřeje Suchánka, leč tato velká šance zůstala neproměněna. Suchi se však svého jubilejního DVACÁTÉHO! gólu v letošní sezóně dočkal až o šest minut později, to umístěnou střelou z hranice vápna stvrdil naše komfortní poločasové vedení - 3:0. Po změně stran dostihnul v 55. minutě takřka ztracený míč u brankové čáry Vojta Karlovský a po jeho centru vsítil Dominik Cvrček z voleje čtvrtou branku dnešního čarodějnického klání - 4:0. Posledních třicet minut se dohrávalo už jen z povinnosti, hrstku třebichovických diváků roztleskal až v 88. minutě František Konvalina, který povedeným lobem překonal už na pivo se chystajícího brankáře Kíďu - 4:1. A tak kolo před koncem máme jistotu dalších šesti kol - zápasů v nadstavbové části, kde našimi soupeři budou na domácím i venkovním hřišti týmy SK Stehelčeves, Viktorie Černuc B a Slavoj Pozdeň B. Nadstavba každý s každým doma, venku začíná přesně za 10 dní, přičemž body ze základní části všem čtyřem týmům zůstávají! Na opačném pólu tabulky se od 5. do 9. místa (SK Vinařice B, Sokol Hrdlív B, SK Třebichovice, Sokol Neuměřice B a Sokol Zákolany) bude hrát o konečné pořadí rovněž každý s každým, ale pouze jedno utkání, přičemž zde se začíná od nuly - každý celek si zahraje čtyři mače a jednou bude mít volno. Náš tým však zajímá část nadstavbová a o to, ze kterého místa (druhého, třetího nebo čtvrtého) do ní půjdeme, a tím pádem i s kým budeme začínat, si zahrajeme tuto neděli v derby na hřišti Neuměřic B. A pozor! Právě neuměřičtí v tomto kole senzačně porazili doma (3:2) lídra ze Stehelčevsi a připravili mu tak teprve druhou porážku v tomto soutěžním ročníku. Výkop je v 17:00. Přijeďte fandit!

Sokol Olovnice - SK Třebichovice 4:1 (3:0)