OKRESNÍ PŘEBOR - 3. kolo - Tuchlovice B 3:1 Olovnice

Konfrontaci vítězů třetích tříd přinesl los úvodního kola OP, v němž jsme se premiérově představili v Tuchlovicích B. Domácí pro tento duel využili povolené posily z A týmu v podobě forwarda Jakuba Jaroše, který měl na svědomí první střelecký pokus na bránu v 6. min, ale Jaroslav Prosický se zaskočit nenechal. 15. min nabídla první zásadní moment dnešního klání, když domácí stoper Šimon Procházka! podrazil ve vápně Matěje Vorlíčka a výborný rozhodčí Svoboda ukázal na penaltový puntík. Náš tradiční exekutor Petr Putz pokutový kop bezpečně proměnil, a tak jsme mohli slavit první branku v okresním přeboru - 0:1. Dvě minuty nato jsme mohli zvýšit své vedení po pěkně rozehraném rohovém kopu, ale hlavička Vítězslava Ocáska z bezprostřední blízkosti mířila jen na střed brány, kde byl připravený místní dvoumetrový "golem" Martin Šimek. Ve 27. min jsme si špatně přebrali hráče ve vlastní šestnáctce a výsledkem byl vyrovnávací gól z kopačky Daniela Suchého - 1:1. Do konce prvního poločasu se skóre nezměnilo, byť jsme měli k dispozici ještě dvě standardky (trestňák, roh). V 54. min tuchlovičtí poslali do hry mladého dravce Davida Ditricha, s jehož rychlostí jsme tu a tam měli problém. V 56. min Cvrček přiťuknul merunu Vorlíčkovi do slibné palebné pozice, ale náš útočník kasu o chlup minul. 59. min se právě rozeběhla, když jsme zahrávali rohový kop, po němž domácí podnikli rychlý kontr, na jehož konci Tomáš Stránský předložil míč Jakubovi Červenkovi, který poslal své barvy do vedení - 2:1. Následně si náš brankář poradil se střelou Chocholy, aby na opačné polovině hrací plochy mohl vyrovnat Ondřej Hajný, jemuž se pod nohy včas vrhnul Šimek. Okysličení sestavy v podobě tří střídání k vytouženému vyrovnání dlouho nevedlo, v 73. min nás naopak mohl dorazit Ditrich - proti byla pravá tyč Prosického klece! Závěrečná desetiminutovka byla v úmorném vedru pro všechny hráče spíše bojovou hrou s časem, v níž zaznamenáníhodné byly střely Procházky na domácí straně a Dominika Čermáka na straně naší, přičemž náš střídající žolík míč netrefil ideálně, což znamenalo jednoduchý zákrok pro Šimka. Nastavovalo se 5 minut, když Petr Putz rozehrával nejprve standardku ze zajímavé vzdálenosti po faulu na Vorlíčka a následně i dva rohové kopy, na které byl vyslán i Jaroslav Prosický! Nevyrovnali jsme a domácí do opuštěné svatyně přidali pojistku (90+3. Jonáš Hořejší) - 3:1.

Po 462 dnech a 29 mistrovských výhrách (IV. + III. třída) za sebou tak odcházíme ze hřiště poraženi, byť dnešnímu zápasu by při troše štěstí slušela spíše remíza. V utkání nám kromě dlouhodobě zraněných chyběli stoper Martin Nídr, krajní obránce či stoper Patrik Ševčík a útočník Marek Mucha. Za týden v neděli 27. srpna všichni doražte do ŽELVA arény, od 17:00 budeme hostit loňský bronzový tým tabulky SOKOL SMEČNO, které v úvodním kole podlehlo doma výborným Jedomělicím 2:4. Přijďte fandit!

AFK Tuchlovice B - Sokol Olovnice 3:1 (1:1)

16. P. Putz (PK) - 0:1

27. D. Suchý - 1:1

59. J. Červenka - 2:1

90+3. J. Hořejší - 3:1